Aplikacja mytaxi działa już w woj. śląskim. Do 30.04 2018 r....

  Aplikacja mytaxi działa już w woj. śląskim. Do 30.04 2018 r. 50 proc. zniżki na przejazdy taksówkami w 18 miastach, w tym w Katowicach

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Aplikacja mytaxi, służąca do zamawiania taksówki i płacenia od razu za przejazd taksówką działa już w woj. śląskim.
  1/20
  przejdź do galerii

  Aplikacja mytaxi, służąca do zamawiania taksówki i płacenia od razu za przejazd taksówką działa już w woj. śląskim. ©Materiały prasowe

  Aplikacja mytaxi służy do zamawiania taksówki za pomocą smartfona. Od 21 marca 2018 r. można przez nią skorzystać z usług taksówek również w woj. śląskim. W dodatku pierwszą strefą są objęte Katowice oraz sąsiadujące miasta, więc jadąc np. z Katowic do Chorzowa, zapłacimy jak za podróż po Katowicach. Do 30.04 2018 r. trwa promocja w mytaxi, za wszystkie przejazdy zapłacimy 50 proc. ceny, o ile będzie to płatność bezgotówkowa.
  Mytaxi, aplikacja taxi o największym zasięgu w Europie, dotarła do Katowic i miast wchodzących w skład metropolii. Ich mieszkańcy mogą już korzystać z wygody zamawiania i płatności za kurs taksówką, jaką daje aplikacja mytaxi. Dodatkowo, z okazji oficjalnego startu mytaxi przygotowało w tym regionie promocję 50% mniej, która potrwa aż do końca kwietnia 2018 r.

  Zobacz galerię

  Pierwszą strefą mytaxi objęło nie tylko Katowice, ale też wszystkie miasta z nimi graniczące oraz sąsiednie, czyli Mikołów, Tychy, Mysłowice, Sosnowiec, Będzin, Czeladź, Siemianowice Śląskie, Chorzów, Świętochłowice i Rudę Śląską.
  Na wszystkich kursach pomiędzy tymi miastami w dzień obowiązywać będzie zawsze 1. taryfa. Natomiast dla kursów poza wyznaczoną strefą, mytaxi planuje wprowadzić stawki ryczałtowe obowiązujące całą dobę. Ryczałty obejmą połączenia do miast: Jaworzno, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Bytom, Zabrze i Gliwice, Oświęcim, a także na lotniska w Pyrzowicach i Balicach.

  Za 1 km jazdy w 1. strefie zapłacimy 2 lub 2,3 zł (to zależy od konkretnego kierowcy). Poza 1. strefą opłata jest ryczałtowa, czyli znana od razu - trzeba jednak wpisać zamawiając taksówkę adres miejsca docelowego. Np. z centrum Katowic do centrum Gliwic 91 zł. Z centrum Katowic na lotnisko w Pyrzowicach za pomocą mytaxi dojedziemy za ok. 88 zł.

  Mytaxi swój nowy oddział w woj. śląskim otwiera z flotą ponad 150 zarejestrowanych kierowców posiadających licencję taksówkarską i spełniających wszystkie wymagania do wykonywania legalnego przewozu osób.

  – Planujemy dwukrotnie powiększyć liczbę kierowców mytaxi na Śląsku w ciągu kolejnych dwóch miesięcy, by jeszcze bardziej zwiększyć dostępność mytaxi w tym regionie – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce – Nasze doświadczenia z innych miast pokazują nam, że w trakcie pierwszych tygodni od oficjalnego startu w nowym mieście liczba kierowców, którzy chcą dołączyć do mytaxi stale rośnie. Kierowcom oferujemy preferencyjne warunki przystąpienia, m.in. zwolnienie z prowizji przez najbliższe pół roku i premię za aktywność w postaci kart paliwowych. Przygotowaliśmy również promocję dla mieszkańców miast konurbacji śląskiej, dzięki której do końca kwietnia każdy kurs z płatnością przez aplikację będzie o połowę tańszy.


  Aplikacja mytaxi w Polsce dostępna jest od 2012 roku, w Warszawie, Krakowie i Trójmieście. W tych miastach do mytaxi dołączyło łącznie 4800 kierowców, a dzięki udostępnieniu mytaxi na Śląsku liczba ta przekroczy 5000. Wybór woj. śląskiego jako kolejnego oddziału mytaxi jest nieprzypadkowy.

  – Śląsk przyciąga coraz więcej przedstawicieli biznesu, którzy podróżując po Polsce szukają wygodnego rozwiązania dla swoich służbowych podróży – mówi Krzysztof Urban – Wielu naszych pasażerów, zwłaszcza z Warszawy i Krakowa, pytało o dostępność mytaxi w Katowicach, a śląscy kierowcy obserwując dynamiczny rozwój mytaxi w Polsce, odwiedzali nasze krakowskie biuro i zwracali się z prośbą o start w ich miastach. Już podczas testowania naszej usługi w tym regionie zauważyliśmy, że najwięcej zamówień pochodzi z Katowic i Gliwic.

  Katowice to ważny punkt na mapie polskiego rynku taxi. Statystyki Urzędu Miasta wskazują, że liczba taksówek wynosi tu około 1000, co daje jedną taksówkę na 280 mieszkańców. Dla porównania w Warszawie stosunek ten wynosi 1:180. Szansą na zwiększenie udziału taksówek w transporcie miejskim są mobilne aplikacje takie jak mytaxi.

  Jak działa mytaxi?


  Mytaxi jako pierwsza firma w Polsce wprowadziło płatności bezgotówkowe za kurs za pomocą smartfonu, flotę elektrycznych taksówek oraz usługę współdzielenia taksówki w Warszawie – mytaxi match.

  Aplikacja mytaxi pasażerom gwarantuje wygodne zamówienie i płatność za taksówkę z poziomu smartfona, ustalenie preferowanej stawki za kilometr, bezpośredni kontakt z kierowcą i możliwość śledzenia jego trasy dojazdu na mapie w aplikacji. Po skończonym kursie pasażer może ocenić kierowcę i auto za pomocą gwiazdek oraz dodać go do „Ulubionych Kierowców”.

  Model funkcjonowania mytaxi we wszystkich jedenastu krajach Europy, w których jest dostępne, opiera się na współpracy wyłącznie z licencjonowanymi taksówkarzami. Swoją działalnością mytaxi łączy potencjał nowych technologii z tradycją branży taksówkarskiej, pokazując, że można być innowacyjnym i jednocześnie przestrzegać lokalnego prawa. Kierowcom mytaxi ułatwia zdobywanie nowych zleceń i budowanie stałej bazy klientów. Oferuje im także również tygodniowe wypłaty obrotu oraz zwalnia ich ze stałego abonamentu.

  – W mytaxi zależy nam na oferowaniu usługi o najwyższej jakości, świadczonej przez doświadczonego kierowcę, który zna miasto, posiada wysoką kulturę osobistą, a jego auto nie jest starsze niż 10 lat – podkreśla Krzysztof Urban – Ponadto system ocen pozwala na dodatkową kontrolę oraz wyeliminowanie nieuczciwych i niesumiennych kierowców, co skutkuje wysoką jakością usług i zwiększeniem komfortu pasażerów. Klienci korzystający z usługi za pośrednictwem mytaxi mają także pewność, że ich przejazd jest ubezpieczony, a w razie wypadku i uszczerbku na zdrowiu otrzymają odszkodowanie.

  Promocja 50 proc. taniej


  Promocja 50% taniej opiera się na wykorzystaniu opcji „Płać przez Aplikację”. W konurbacji śląskiej promocja potrwa do 30 kwietnia 2018 r.
  Aby z niej skorzystać należy:
  • pobrać bezpłatną aplikację mytaxi na iOS lub Android,
  • zarejestrować w aplikacji wybrany sposób płatności: kartę VISA, MasterCard, AMEX lub konto PayPal,
  • zamówić taksówkę wybierając opcję „Płać przez Aplikację”.


  Po zakończeniu kursu taksówkarz zainicjuje proces płatności wprowadzając na swoim smartfonie cenę za przejazd zgodnie ze wskazaniem taksometru. Sekundę później cena wyświetli się na ekranie pasażera w celu jej zatwierdzenia. Cały proces płatności odbywa się w sposób bezpieczny i przejrzysty w ciągu kilku sekund, a potwierdzenie transakcji i informacje o kursie wysyłane są na podany przez pasażera adres email.

  Więcej informacji o promocji na stronie: www.mytaxi.com/GOP

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nigdy więcej

  Robert Chojnar (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Dzisiaj na ul. Sokolskiej podeszlem do kierowcy mytaxi (opel zafira) spytałem czy jest wolny bo chce zamówić taxi poprzez aplikacje a facet mi gada że pojedzie na umowę więc wsiadam, jedziemy do...rozwiń całość

  Dzisiaj na ul. Sokolskiej podeszlem do kierowcy mytaxi (opel zafira) spytałem czy jest wolny bo chce zamówić taxi poprzez aplikacje a facet mi gada że pojedzie na umowę więc wsiadam, jedziemy do Chorzowa a na miejscu muszę zapłacić 83zł po rabacie i to w formie gotówki bo jemu apka wysiadła, nawet nie dał mi pokwitiwania za kurs.
  Jutro idę na Policję zapisałem nr rejestracyjny i nr boczny.
  Ps.
  Dalej trzeba będzie uważać na takich ludzi. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Europejska firma i . . . polski sposób zarządzania.

  Taxi Driver (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  "Z centrum Katowic na lotnisko w Pyrzowicach za pomocą mytaxi dojedziemy za ok. 88 zł."
  Hmm rozumiem że w jedną stronę . . . Ale co z powrotem . . . Pociąg do Pyrzowic nie jeździ, więc kolej...rozwiń całość

  "Z centrum Katowic na lotnisko w Pyrzowicach za pomocą mytaxi dojedziemy za ok. 88 zł."
  Hmm rozumiem że w jedną stronę . . . Ale co z powrotem . . . Pociąg do Pyrzowic nie jeździ, więc kolej odpada, może autotransporter (Lohra) będzie zwozić taksówki do Katowic ?
  Aaaa już wiem MyTAXI wyczarteruje samolot albo duży śmigłowiec transportowy i będą lądować na Muchowcu.
  Na pierwszej taryfie po GOP-ie ?
  No to chyba Pani Kamila kupi im wszystkim Toyoty Priusy . . . a może Melexy chociaż właściwie to idzie wiosna więc może będą jeździć rikszami.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mytaxi

  Jakub Sląsk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Za każdym razem podczas podpisywania umowy firma MyTaxi źąda od kierowcy taksówki kompletu dokumentów potwierdzajacych legalne prowadzenie działalności gospodarczej,licencja,legalizacja,dowód...rozwiń całość

  Za każdym razem podczas podpisywania umowy firma MyTaxi źąda od kierowcy taksówki kompletu dokumentów potwierdzajacych legalne prowadzenie działalności gospodarczej,licencja,legalizacja,dowód rejestracyjny itp.Kto nazywa ich lewuchami ten sam jest lewy na tym rynku i robi zamieszanie. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie PRADA

  Andrzej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Jak to jest i mi wytłumaczyć proszę, że mąż od jednej z kobietki która jeździ Toyotą pracuję WUM KATOWICE nie posiada licencji na miasto Katowice i jeździć lub buszuje po mieście, facet ma licencję...rozwiń całość

  Jak to jest i mi wytłumaczyć proszę, że mąż od jednej z kobietki która jeździ Toyotą pracuję WUM KATOWICE nie posiada licencji na miasto Katowice i jeździć lub buszuje po mieście, facet ma licencję na Chorzów to czego szukasz w kato. Moje zdanie jest takie :do mytaxi poszli sami degeneraci którzy nie mają czego szukać w normalnych korpo sami oszuści i kretacze bo to była i jest ostatnia deska ratunku. Jedna nie płaci zusu i płacze na każdym postoju następny działalność zawieszona na parę miesięcy, i to jest firma.???

  Żenada jak lot skazanców. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brak licencji na miasto Katowice

  Krzysztof (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Witam serdecznie, od jakiegoś czasu zauważyłem że kierowcy z napisem Mytaxi chowają się po parkingach bo nie posiadają licencji na miasto Katowice. Czyli następna korporacja którą będzie można...rozwiń całość

  Witam serdecznie, od jakiegoś czasu zauważyłem że kierowcy z napisem Mytaxi chowają się po parkingach bo nie posiadają licencji na miasto Katowice. Czyli następna korporacja którą będzie można znaleźć w krzakach a nie na postoju taxi.
  Brawo zwiń

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY