Arka Gdynia - GKS Tychy 0:1. Nokautujący początek i trzecia z rzędu wygrana tyszan ZDJĘCIA

Piłkarze GKS Tychy wygrali w Gdyni z Arką 1:0    Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze GKS Tychy wygrali w Gdyni z Arką 1:0 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Przemyslaw Swiderski
Arka Gdynia przegrała z GKS Tychy w 8. kolejce Fortuna 1. Ligi. Dla tyszan była to trzecia ligowa wygrana z rzędu. Zobaczcie zdjęcia z meczy Arka - GKS Tychy.

Piłkarze trenera Artura Derbina zwycięstwem w Gdyni uczcili obchody 50-lecia klubu, które miały miejsce w tym tygodniu. GKS odniósł trzecią z rzędu wygraną i nawet przerwa w rozgrywkach nie wybiła tyszan z rytmu.

Po pokonaniu Sandecji i Zagłębia gracze GKS uporali się w Gdyni z Arką. Gola na wagę zwycięstwa już w 3 minucie spotkania po precyzyjnym uderzeniu z dystansu zdobył Bartosz Biel. Było to pierwsze trafienie 27-letnuiego pomocnika w tym sezonie ligowym.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZY ARKA GDYNIA - GKS TYCHY

Po tym nokautującym początku goście starali się kontrolować sytuację na boisku w Gdynii. Arka atakowała, ale brakowało klarownych sytuacji. W dodatku gdynianie od 37 minuty grali w dziesiątkę. W odstępie 6 minut dwie żółte kartki zobaczył Adam Deja i musiał opuścić boisko.

Tyszanie grając blisko godzinę z przewagą jednego piłkarza utrzymali to skromne prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego, choć w końcówce było bardzo gorąco. W doliczonym czasie gry najpierw Hubert Adamczyk trafił w spojenie słupka z poprzeczką, a później po starciu Karola Czubaka z Nemanją Nedicem sędzia odgwizdfał karnego dla Arki, jednak po obejrzeniu powtórek w systemie VAR zmienił swoją decyzję.

GKS awansował na szóste miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi, ale nie zamierza na tym poprzestać. Piłkarze trenera Derbina mają przecież w zapasie zaległe spotkanie 7. kolejki z Chrobrym Głogów, które rozegrają u siebie w czwartek o godz. 20.30. Przedłużenie passy wygranych pozwoliłoby tyszanom uplasować się w tabeli jeszcze wyżej. W klubie nikt bowiem nie ukrywa, że celem GKS jest walka o awans do grona najlepszych.

Arka Gdynia – GKS Tychy 0:1 (0:1)