Armagedon w Katowicach. Ludzie tkwili w korkach kilka godzin. To był totalny paraliż [16 5 2019] ZDJĘCIA

PMZaktualizowano 
Katowice w korku Lucyna Nenow/Marzena Bugała-Azarko/TK
Autostrada A4, DTŚ, DK86, a do tego całe dzielnice Załęże, Koszutka, Wełnowiec.. to był kompletny paraliż drogowy. Korki wczoraj były na większości głównych dróg w Katowicach. We wtorek 14 maja mieszkańcy Katowic oraz inni kierowcy pracujący w Katowicach, czy tylko przejeżdżający przez nie tkwili godzinami praktycznie w tym samym miejscu w korku gigancie!

Aktualizacja
Drogowy paraliż w Katowicach: Gdzie była policja - grzmią kierowcy. Katowicka komenda odpowiada

Aktualizacja

Tunel w kierunku Sosnowca ok. godz. 19 został otwarty. Dopiero wówczas utrudnienia zaczęły się zmniejszać. Utrudnienia w ruchu

Wcześniej pisaliśmy

Wszystko zaczęło się około godziny 14, gdy z powodu kolizji dwóch samochodów ciężarowych zamknięty został tunel w kierunku Sosnowca.

Utrudnienia trwają, ponieważ jeden z pojazdów nie jest w stanie samodzielnie opuścić miejsca zdarzenia i konieczna jest interwencja pomocy drogowej. Na nią trzeba było jednak poczekać.

Zobaczcie zdjęcia:

- Konieczna jest interwencja specjalnych holowników. Cały czas czekamy aż sprzęt dojedzie na miejsce zdarzenia. Problem polega na tym, że są korki i holownik nie może szybko dotrzeć do tunelu - mówi sierż. szt. Maciej Bajerski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Wypadek w Katowicach: Tunel był zamknięty. Zderzyły się 2 sa...

Część kierowców utknęła na odcinku drogi prowadzącym do tunelu. Stoją tam od prawie 3 godzin i zdecydowali się wyłączyć silniki.

Inni starali się omijać tunel i wybierać inne drogi. Szybko okazało się, że korki tworzą się także w innych miejscach.

Zablokowana jest m.in. autostrada A4, gdzie na wysokości Trzech Stawów doszło do niegroźnej kolizji. Kierowcy zaczęli uciekać w objazdy. Efekt?

Korki potworzyły się na wszystkich okolicznych drogach. W zasadzie większość dzielnic w pobliżu centrum wciąż stoi (godz. 17.30).

Zablokowana jest także ulica Bocheńskiego. Problemy rozpoczynają się już na wysokości salonu Volvo w Chorzowie.

NA ŻYWO: RAPORT Z DRÓG W ŚLĄSKIEM 24/7. WYPADKI, KORKI, REMONTY

W serwisach społecznościowych pojawiają się informacje, że niektórzy kierowcy stoją w korkach od kilku godzin. Inni przejechali odcinek o długości 1,5 kilometra w ponad godzinę.

Nie przegapcie

- Na razie nie mamy wytyczonych żadnych objazdów. Liczymy, że niedługo tunel zostanie udrożniony. Na mieście faktycznie są obecnie duże korki. Kierowcy nie zachowują ostrożności i dochodzi do niegroźnych stłuczek i kolizji. Policjanci mają "pełne ręce" pracy i obsługują kolejne zdarzenia. Apelujemy do kierowców o cierpliwość i przede wszystkim zachowanie większej ostrożności - dodaje sierż. szt. Maciej Bajerski.

- Po dziecko jadę do szkoły! - mówi nam kobieta w oplu. Stoi już dwie godziny.

- A ja do szpitala na dyżur się spieszę. I co teraz? - dopowiada pielęgniarka Ewa (tak się przedstawiła).

Niektórzy kierowcy stoją poza samochodami palą papierosy, ucinają sobie pogawędki.

Pasażerowie autobusów wysiadają i idę skrajem drogi. To niebezpieczne. Uważajcie!

Zobaczcie koniecznie

Zaskakująca wystawa STOP SMOG w Katowicach

Europejski Kongres Gospodarczy EEC Katowice

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 58

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-05-15T10:31:21 02:00, Z:

A ja się pytam... gdzie kurwa była policja?

Tak ciężko było puścić 2 radiowozy, które w kolumnie pomogłyby przejechać temu holownikowi? Wozić tych jebanych darmozjadów to są pierwsi i to po 10-20 aut (jak to było podczas tego szczytu klimatycznego). A nie mieli 2 radiowozów, które by przeprowadziły holownik przez korki by pomóc obywatelom.

2019-05-15T15:30:13 02:00, Krzys:

Po co to przecież II sort, u niemiecka w większości opcja 😢

Policja jest daremne to banda darmozjadow

G
Gość

Daremne służby zero organizacji policji ani wody ani słuchu dobra organizacja ruchu była jak w Katowicach był cop to wszędzie pełno policji itd sg i można było a teraz to siedzi policja na dupkę i śpi a drugie kupi taki ciawar lepsze auto gdy przedtem jeździł traktorem i debel myśli że król szos jest za każdy wypadek czy kolizje w tunelu powinni zabierać prawko na 3 miechy jak sieroty nie umie jezdzic

G
Gość
2019-05-15T19:56:13 02:00, Adamolo:

Jestem z Chorzowa i jakbym miał jeździć autem do Katowic to musiałbym być nie zdrowy na umyśle , ale inni gdzie tam, muszą przecież dupsko wozić i pokazać się , wszystko na ten temat pozdro

2019-05-16T07:27:53 02:00, Gość:

Jak komunikacją dojechać na Żeliwną?

Jak dojechać na Osikową? A co kiedy moja praca, to coś więcej niż siedzenie w miejscu i muszę być mobilny? Wyjaśnij mi w takim razie po co są samochody? I dlaczego KZK GOP, a teraz MZK nosi miano najgorzej zorganizowanej komunikacji ever? Polecam przejażdżki godzinne w tłoku i smrodzie. I tak jest od lat, a organizator komunikacji w regionie ma to gdzie?

A jak dojechać na olimpijsks

G
Gość
2019-05-16T11:25:48 02:00, gfsdgdsfsdf:

przecież tam co dwa dni jakiś gorol się trzaska, jeździć na zagłębiu nie potrafią i tyle, szlaban postawić na granicy to się problemy skończą z tą patolą

Prawda

G
Ginter
2019-05-16T11:25:48 02:00, gfsdgdsfsdf:

przecież tam co dwa dni jakiś gorol się trzaska, jeździć na zagłębiu nie potrafią i tyle, szlaban postawić na granicy to się problemy skończą z tą patolą

Twoja matka pewnie dumna z takiego pustaka jak ty... Pytałeś ją o prawdziwego ojca? Choć na takiego patafiana, to raczej się musiało wielu złozyć - sama śmietanka :))) Może niech ci matka powie w końcu prawdę...

g
gfsdgdsfsdf

przecież tam co dwa dni jakiś gorol się trzaska, jeździć na zagłębiu nie potrafią i tyle, szlaban postawić na granicy to się problemy skończą z tą patolą

G
Gość
2019-05-15T17:11:52 02:00, Jorgel z Katowic:

Służby do zwolnienia. Od A do Z. Kompletny brak przygotowania. A jakby jeszcze ma Rondzie Zietka zepsuł się autobus to ani górą ani dołem. Wszyscy odpowiedzialni za zarządzanie kryzysowe won z roboty. I to w trakcie EKG. Wstyd Panie Prezydencie.

Dej Kruszokowi pokój! Rachuje teroz kasa łot deweloperów, co Katy majom zaloć betonym. Kroki z drutu bydom stowiać. Słyszołś o zabetonowaniu Zadola? Dej pokój, bo sie chop ciulnie w rachowaniu...

G
Gość
2019-05-15T19:56:13 02:00, Adamolo:

Jestem z Chorzowa i jakbym miał jeździć autem do Katowic to musiałbym być nie zdrowy na umyśle , ale inni gdzie tam, muszą przecież dupsko wozić i pokazać się , wszystko na ten temat pozdro

Jak komunikacją dojechać na Żeliwną?

Jak dojechać na Osikową? A co kiedy moja praca, to coś więcej niż siedzenie w miejscu i muszę być mobilny? Wyjaśnij mi w takim razie po co są samochody? I dlaczego KZK GOP, a teraz MZK nosi miano najgorzej zorganizowanej komunikacji ever? Polecam przejażdżki godzinne w tłoku i smrodzie. I tak jest od lat, a organizator komunikacji w regionie ma to gdzie?

G
Gość
2019-05-16T06:47:10 02:00, Adamek:

Komunikacja miejska dobrze zintegrowana rozwiązałaby problem zatłoczonych ulic w niejednym mieście. Centra przesiadkowe (kilka, a nawet kilkanaście) mniejsze i większe: tramwaj, autobus miejski, kolej. Podróżujemy po różnych miastach Europy np. Monachium i bilet MVV na kolej miejską (S), metro (U), autobus miejski (H) i tramwaj (T) i z odległego miejsca w Monachium 14 km do centrum w 20 minut na miejscu z jedną przesiadką i czasem oczekiwania do 4 minut. Można... A ci którzy wybierają się autem do miasta mają ogromną kulturę jazdy, której nam w Polsce brakuje i nawet w zatłoczonym i zakorkowanym mieście ruch odbywa się płynnie, bo zachowana jest właściwa odległość między samochodami, nikt nie używa klaksonu, wszyscy oczekujący włączają się do ruchu bez problemu, brak brawury i dzikości... Można?? Można!! Tylko kultury nam brakuje za kierownicą, a dość często agresja i brawura biorą górę nad zdrowym rozsądkiem.

Bzdury opowiadasz. Powinieneś bajki dla dzieci pisać.

G
Gość
2019-05-16T06:47:10 02:00, Adamek:

Komunikacja miejska dobrze zintegrowana rozwiązałaby problem zatłoczonych ulic w niejednym mieście. Centra przesiadkowe (kilka, a nawet kilkanaście) mniejsze i większe: tramwaj, autobus miejski, kolej. Podróżujemy po różnych miastach Europy np. Monachium i bilet MVV na kolej miejską (S), metro (U), autobus miejski (H) i tramwaj (T) i z odległego miejsca w Monachium 14 km do centrum w 20 minut na miejscu z jedną przesiadką i czasem oczekiwania do 4 minut. Można... A ci którzy wybierają się autem do miasta mają ogromną kulturę jazdy, której nam w Polsce brakuje i nawet w zatłoczonym i zakorkowanym mieście ruch odbywa się płynnie, bo zachowana jest właściwa odległość między samochodami, nikt nie używa klaksonu, wszyscy oczekujący włączają się do ruchu bez problemu, brak brawury i dzikości... Można?? Można!! Tylko kultury nam brakuje za kierownicą, a dość często agresja i brawura biorą górę nad zdrowym rozsądkiem.

Kłamiesz! Jestem w Monachium raz w tygodniu, Frankfurt, Berlin, Bochum. Tam się stoi wieki i nie ma pieprzenia. Brawura w permanentny g korkach? Walnij się w kłamliwy łeb.

A
Adamek

Komunikacja miejska dobrze zintegrowana rozwiązałaby problem zatłoczonych ulic w niejednym mieście. Centra przesiadkowe (kilka, a nawet kilkanaście) mniejsze i większe: tramwaj, autobus miejski, kolej. Podróżujemy po różnych miastach Europy np. Monachium i bilet MVV na kolej miejską (S), metro (U), autobus miejski (H) i tramwaj (T) i z odległego miejsca w Monachium 14 km do centrum w 20 minut na miejscu z jedną przesiadką i czasem oczekiwania do 4 minut. Można... A ci którzy wybierają się autem do miasta mają ogromną kulturę jazdy, której nam w Polsce brakuje i nawet w zatłoczonym i zakorkowanym mieście ruch odbywa się płynnie, bo zachowana jest właściwa odległość między samochodami, nikt nie używa klaksonu, wszyscy oczekujący włączają się do ruchu bez problemu, brak brawury i dzikości... Można?? Można!! Tylko kultury nam brakuje za kierownicą, a dość często agresja i brawura biorą górę nad zdrowym rozsądkiem.

A
Adamolo

Jestem z Chorzowa i jakbym miał jeździć autem do Katowic to musiałbym być nie zdrowy na umyśle , ale inni gdzie tam, muszą przecież dupsko wozić i pokazać się , wszystko na ten temat pozdro

P
Perfect

Swoją drogą. Czy ktoś wziął pod uwagę kraksę dwóch aut w tunelu (Katowice sparalizowane) i nie daj Boże kataklizm w okolicach centrum miasta (wybuch gazu, itp). Sprzęt ciężki, pogotowie nie są w stanie dojechać. Smutne....

J
Jorgel z Katowic

Służby do zwolnienia. Od A do Z. Kompletny brak przygotowania. A jakby jeszcze ma Rondzie Zietka zepsuł się autobus to ani górą ani dołem. Wszyscy odpowiedzialni za zarządzanie kryzysowe won z roboty. I to w trakcie EKG. Wstyd Panie Prezydencie.