ATP Finals. Rublow ostatnim finalistą. Pierwszy stracony set Djokovicia

OPRAC.:
Jacek Kmiecik
Rosjanin Andriej Rublow niespodziewanie pokonał wyżej notowanego Greka Stefanosa Tsitsipasa i awansował do półfinału masters EPA/PAP
Rosjanin Andriej Rublow pokonując Greka Stefanosa Tsitsipasa 3:6, 6:3, 6:2 został ostatnim półfinalistą tenisowego turnieju ATP Finals w Turynie. W innym meczu grupy czerwonej pewny już awansu Serb Novak Djoković wygrał z Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem, tracąc pierwszego seta w imprezie. W sobotnich półfinałach Djoković zagra z Amerykaninem Taylorem Fritzem, a Rublow zmierzy się ze zwycięzcą grupy zielonej, Norwegiem Casperem Ruudem.

Djoković przed szansą szóstego trofeum masters

Jako pierwsi w piątek wyszli na kort niepokonany wcześniej Djoković i pozbawiony już szans na awans po dwóch porażkach Miedwiediew. Po trwającym ponad trzy godziny meczu górą był Serb 6:3, 6:7 (5), 7:6 (2).

„Nole” przyznał, że to spotkanie kosztowało go wiele sił: - Czuję się bardzo zmęczony po wyczerpującej bitwie. To wszystko, co mogę powiedzieć. Kiedy zmagasz się z ciałem, to ma wpływ na psychikę i sposób gry - powiedział Serb, który w Turynie ma szansę na szóste w karierze zwycięstwo w kończacym sezon mastersie. Ostatni raz triumfował dość dawno, bo w 2015 roku.

Niespodziewane zwycięstwo Rublowa nad Tsitsipasem

W sesji wieczornej duży sukces odniósł Rublow, eliminując wyżej notowanego Tsitsipasa. Po dwóch wyrównanych setach, w trzecim zdecydowanie lepszy był Rosjanin, który dwukrotnie przełamał serwis rywala.(PAP)

Wyniki piątkowych meczów grupy czerwonej i końcowa tabela:

Novak Djoković (Serbia, 7) - Daniił Miedwiediew (Rosja, 4) 6:3, 6:7 (5), 7:6 (2)
Andriej Rublow (Rosja, 6) - Stefanos Tsitsipas (Grecja, 2) 3:6, 6:3, 6:2

1. Djoković 3 3 0 6-1
2. Rublow 3 2 1 4-4
3. Tsitsipas 3 1 2 3-5
4. Miedwiediew 3 0 3 3-6