Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Aukcja w Tychach. Obraz Beksińskiego sprzedany za 310 tysięcy zł. Kto go kupił? Zobaczcie zdjęcia

Jolanta Pierończyk
Jolanta Pierończyk
Aukcja obrazu Beksińskiego w Tychach
Aukcja obrazu Beksińskiego w Tychach Jolanta Pierończyk
Obraz Zdzisława Beksińskiego sprzedany. Aukcja odbyła się w Tichauer Art Gallery na terenie Browaru Obywatelskiego w Tychach. Przeprowadził ją profesjonalista z Domu Aukcyjnego Agra-Art z Warszawy. Rozpoczęła się punktualnie o dwudziestej. Wszystko trwało... pięć minut, a cena przekroczyła 300 tysięcy zł.

Obraz Beksińskiego sprzedany na aukcji w Tychach za 310 tysięcy

Chodzi o obraz z lat 1985–1990 z tzw. kolekcji japońskiej. Jest to olej na płycie, 92 × 88,5 cm, sygnowany na odwrocie: ZH | BEKSIŃSKI.

Jeszcze kwadrans po dziewiętnastej wisiał na wystawie w Tichauer Art Gallery, z adnotacją, że jest do sprzedania na aukcji w piątek, 16 września 2022. A cena wywoławcza 200 tys. zł.

Żeby go przenieść z sali wystawowej na miejsce aukcji trzeba było przeprowadzić stosowną procedurę, łącznie ze spisaniem protokołu. Zaangażowanych w to było dziesięć osób.

Aukcja rozpoczęła się dokładnie o dwudziestej - jednocześnie w trzech miejscach: na sali, gdzie stał obraz, w internecie i przez telefon. Minęły zaledwie trzy minuty, a cena skoczyła do 300 tys. zł. Dwie minuty później obraz był sprzedany. Za 310 tys. zł. Nabywca licytował przez internet. Pozostał anonimowy.

Obraz pozostanie na wystawie do jej zakończenia, potem trafi do nowego właściciela.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

Warto przeczytać

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera