Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Aukcja Zagraj o Śląski

Jacek Sroka
Na sprzedaż wystawiono m.in. 150 stadionowych krzesełek
Na sprzedaż wystawiono m.in. 150 stadionowych krzesełek Fot. Mikołaj Suchan
222 przedmioty ze Stadionu Śląskiego są wystawione na aukcję "Zagraj o Śląski", która prowadzona będzie przez cały czerwiec na stronie www.silesia-region. pl/slaski2012/aukcja/.

Na sprzedaż wystawiono 150 stadionowych krzesełek (cena wywoławcza 50 zł), 50 reflektorów (50 zł) świetlną tablicę wyników (200 zł), 5 piłek i 5 koszulek z podpisami znanych trenerów i piłkarzy m.in. Antoniego Piechniczka, Gerarda Cieślika i Jerzego Dudka (100 zł), a także dwie mozaiki "Sprint" i "Biegacze" autorstwa Rafała Pomorskiego i Wiesława Lange (1000 i 1500 zł) oraz 9 projektów mozaik Lidii Kwiatkowskiej (300 zł).

- Wszystkie licytowane przedmioty opatrzone będą certyfikatem autentyczności przygotowanym dla nas na eleganckim czerpanym papierze przez Mennicę Państwową - powiedział Andrzej Zydorowicz, wiceprzewodniczący Fundacji dla Śląska, która jest inicjatorem tej aukcji.

Zachęcamy wszystkich fanów sportu do wzięcia udziału w tej licytacji, bo uzyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na szczytny cel.

- Pieniądze z aukcji wspomogą remont mozaiki Henryka Kobylińskiego oraz Henryka Holeckiego znajdującej się u wejścia Stadionu Śląskiego oraz konserwację rzeźb o tematyce sportowej ze Śląskiej Galerii Rzeźby w WPKiW. W chorzowskim parku są 72 takie rzeźby. Na ich uratowanie potrzeba około miliona złotych, a pilnej renowacji wymaga przynajmniej 40 z nich - stwierdziła Irena Fugalewicz, druga z wiceprzewodniczących Fundacji dla Śląska.

W pierwszym dniu zainteresowanie aukcją było niewielkie i przy większości przedmiotów widniały ceny wywoławcze.

- Kiedy sprzedawaliśmy kawałki murawy Śląskiego licytowało je kilkadziesiąt tysięcy osób. Liczymy, że teraz również znajdą się chętni na stadionowe pamiątki - powiedział dyrektor obiektu Marek Szczerbowski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!