Autobusy i tramwaje w woj. śląskim opóźnione. Zimowy paraliż...

  Autobusy i tramwaje w woj. śląskim opóźnione. Zimowy paraliż na drogach w regionie WYKAZ LINII

  AJD

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  We wtorek na drogach Metropolii sytuacja wygląda fatalnie, opóźnienia sięgają kilkudziesięciu minut
  1/7
  przejdź do galerii

  We wtorek na drogach Metropolii sytuacja wygląda fatalnie, opóźnienia sięgają kilkudziesięciu minut ©Zarząd Transportu Metropolitalnego

  Załamanie pogody na terenie całego Śląska. Drogi są ośnieżone, kierowcy stoją w długich korkach. Opóźnione są też autobusy i tramwaje, w wielu miejscach występują poważne utrudnienia, a opóźnienia sięgają nawet kilkudziesięciu minut.
  - Załamanie pogody na terenie całego Śląska, większość dróg, w tym m.in.: S86, DTŚ, S1, DK94, jest mocno zaśnieżonych i oblodzonych. Przez utrudnione warunki obecne są częste kolizję i utrudnienia w ruchu na terenie całej aglomeracji. W związku z tym, występują znaczne opóźnienia w kursowaniu większości linii komunikacji publicznej - informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego.

  W Sosnowcu od rana sytuacja wygląda bardzo źle. Większość autobusów utknęła w zatorze w rejonie przystanku "Milowice Park Logistyczny". Alternatywne drogi do Katowic również są zablokowane.
  - W dojazdach z Sosnowca do Katowic polecamy skorzystanie z tramwaju linii nr 15 lub pociągów Kolei Śląskich - pisze Zarząd Transportu Metropolitalnego.

  Brak też możliwości przejazdu ul. Królowej Jadwigi w Siemianowicach Śląskich. Przystanki: "Węzłowiec Jagiełły" i "Węzłowiec Centrum Handlowe" nie są obsługiwane przez linie nr: 0, 50,190, 222 i 663.

  W związku z defektem tramwaju linii nr T20, na przystanku "Katowice Rynek /Teatr Śl./" w kierunku Zawodzie", występowały opóźnienia w kursowaniu linii tramwajowych w tym rejonie. Ruch został już wznowiony, ale opóźnienia ciągle mogą występować.

  Jak informuje ZTM źle sytuacja wygląda także w Szopienicach. W związku z występującymi utrudnieniami na drogach, na liniach tramwajowych nr 14, 15, 20 występują opóźnienia w kursowaniu, sięgające 15 min.  We wtorek rano występowały też utrudniania w przejazdach autobusów:
  - pomiędzy Bobrownikami Śląskimi a Suchą Górą (linie nr: 19, 158, 820)
  - w Bytomiu - Radzionkowie w rejonie przystanku "Bytom Dworska" (linie nr: 94, 608)
  - w Michałkowicach w rejonie Placu 11 Listopada (linie nr: 5, 22, 30, 42, 43, 72, 74, 91, 98, 110, 133, 168, 196, 222, 663, 664, 665, 974).
  W tych miejscach autobusy stoją zablokowane lub kursują z opóźnieniami do kilkudziesięciu minut.  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Czy Katowice nadają się do mieszkania? Panel dyskusyjny DZ  Gala Plebiscytu Sportowiec Roku woj. śląskiego  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY