Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Awans dąbrowskich siatkarek

Magdalena Śliwa i spółka mają powody do radości
Magdalena Śliwa i spółka mają powody do radości FOT. MIKOŁAJ SUCHAN
ASPTT Mulhouse - Enion Energia Dąbrowa Górnicza 1:3 (14:25, 23:25, 25:19, 13:25)

Siatkarki z Dąbrowy Górniczej dokonały historycznego wyczynu. Dzięki wyjazdowej wygranej we Francji z ekipą Miluzy MKS Enion Energia zapewnił sobie trzecie miejsce w grupie, dające awans do fazy play off Ligi Mistrzyń!

W pierwszym meczu tych drużyn, rozegranym w hali Centrum było 3:0 dla naszych siatkarek. Wczorajsze spotkanie trwało dokładnie 90 minut. W pierwszej partii wszystko poszło zgodnie z planem, a Francuzki ugrały tylko 14 punktów. Zacięty był drugi set, minimalnie wygrany przez ekipę gości dwoma punktami. Niepotrzebne było dopuszczenie do głosu francuskiej drużyny, bo nasze prowadziły już 22:16 i 23:19. Polski zespół podał jednak pomocną dłoń...

To był sygnał dla rywalek Enionu, że można jeszcze powalczyć. Od początku trzeciego seta prowadziły gospodynie - 7:5, 9:7, a potem już tylko powiększały przewagę - 14:10, 18:13, aby zakończyć ten fragment meczu na 25:19. Drużyna z francuskiej Alzacji wygrała w ten sposób pierwszego seta w tej edycji Ligi Mistrzyń.

Podopieczne trenera Waldemara Kawki nie pozwoliły już na więcej. Wprawdzie rozpoczęły seta od stanu 3:5, jednak szybko odrobiły straty - 8:5.

Od tego momentu kontrolowały mecz, spokojnie punktując rywalki - 11:7, 13:8, a na koniec wręcz je zdeklasowały, kończąc czwartego seta 25:13! Po ostatniej piłce, można było zobaczyć radosny taniec Polek.