Awantura o dzika: Dzik jest dziki - kto jest zły? OPINIE,...

  Awantura o dzika: Dzik jest dziki - kto jest zły? OPINIE, MEMY Temat dzików rozgrzał internet do czerwoności. O co chodzi w sporze?

  TK

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Awantura o dzika: Dzik jest dziki - kto jest zły? OPINIE, MEMY Temat dzików rozgrzał internet do czerwoności
  1/22

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Internet / Twitter

  Temat dzików i afrykańskiego pomoru świń, czyli dokładnie ASF i decyzja Ministerstwa Środowiska z końca grudnia 2018 o masowym odstrzale dzików - to temat, który rozgrzał do czerwoności całą Polskę. Efektem decyzji MŚ jest zobowiązanie Polskiego Związku Łowieckiego kół łowieckich do zorganizowania polowań na dziki. Jeśli dojdą one do skutku to zabitych może zostać w ciągu trzech weekendów niemal 210 tys. dzików. Zobacz w galerii opinie, głosy w sporze oraz memy dotyczące tematu dzików.

  Polowanie na dziki budzi protesty społeczne


  Decyzja o masowym odstrzale dzików, argumentowana przez Ministerstwo Środowiska koniecznością walki z chorobą ASF, czyli afrykańskim pomorem świń budzi kontrowersje w polskim społeczeństwie.

  Za sprawą zobligowania Polskiego Koła Łowieckiego do zorganizowania polowań, koła łowieckie mogą w ciągu najbliższych trzech weekendów odstrzelić niemal 210 tysięcy dzików. To liczba, która wypłynęła w mediach przy okazji masowych protestów, jednak realna liczba nie jest tak naprawdę znana.

  AWANTURA O DZIKA
  W MEMACH
  Zobacz galerię


  Jak wyjaśniał minister środowiska Henryk Kowalczyk: Nie ma mowy o 200 tys. dzików. Chodzić ma o polowania w pasie buforowym, który ma rozdzielić regiony Polski, gdzie panuje ASF, od tych, gdzie wirusu nie ma.

  W obronie dzików zorganizowany został 9 stycznia strajk w Warszawie przed siedzibą Sejmu, w czasie którego zobaczyć można było hasła:
  • "Dzik jest dziki. PiS jest zły"
  • "Wszyscy do lasu"


  Zobacz w galerii jak wyglądają głosy w temacie dzików. Sprawę komentują politycy, ekolodzy, celebryci i oczywiście internauci w memach.
  Zobacz memy:
  Zobacz galerię


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jak policzyc dziki

  dzikoslaw (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/jak-liczyc-dziki,83365.html

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  będą polować na pchły

  jr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Wybicie dzików nie jest w interesie myśliwych !
  Bo na co będą w przyszłości polować ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ... strzelają dziki ... pustoszeją knieje ... zgadnij kto ... X czy Y się śmieje ?

  oko (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  W Europie toczy się niewypowiedziana wojna X z Y nie tylko pomocy internetu .
  Niech mi ktoś zaprzeczy możliwości , że są w niej zaangażowane zielone ludziki ,
  które podrzucą tu i ówdzie , od...rozwiń całość

  W Europie toczy się niewypowiedziana wojna X z Y nie tylko pomocy internetu .
  Niech mi ktoś zaprzeczy możliwości , że są w niej zaangażowane zielone ludziki ,
  które podrzucą tu i ówdzie , od czasu do czasu, trochę zarazków pomoru świń ?
  Ta cała krzątanina z zabijaniem bezbronnych dzików byłaby więc bezskuteczna ...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Darz Bór

  Rigo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Szanowni Koledzy Myśliwi
  Zwracam się do Was w chwili wyjątkowej, kiedy to obecna władza postanowiła, że w Polsce mają być wytępione całkowicie dziki.
  Nasza długoletnia praca hodowlana, która...rozwiń całość

  Szanowni Koledzy Myśliwi
  Zwracam się do Was w chwili wyjątkowej, kiedy to obecna władza postanowiła, że w Polsce mają być wytępione całkowicie dziki.
  Nasza długoletnia praca hodowlana, która przyniosła efekty w odbudowie pogłowia zwierzyny czarnej, ma być zaprzepaszczona.
  To nie ma być odstrzał, to nie ma być pozyskanie, to nie ma być redukcja populacji, to ma być masakra. Ktoś z chorą głową postanowił, że mają być wystrzelane wszystkie dziki, łącznie z prośnymi lochami jak również takie, które już prowadzą młode. Co gorsze, kusi się nas pieniędzmi za tego typu odstrzały.
  Drodzy Koledzy Myśliwi, w tej jakże przykrej dla nas chwili przypominam wszystkim o złożonym ślubowaniu myśliwskim, o tym że przyrzekaliśmy wykonywać polowania zgodnie z zasadami etyki łowieckiej, jak również dbać o dobro przyrody ojczystej. To nie były słowa rzucone na wiatr, to są słowa, które powinny towarzyszyć nam w całej naszej łowieckiej działalności. Zwracam się zatem do Was, abyście odmówili wzięcia udziału w tych nieprzemyślanych, nieskutecznych i nikomu niepotrzebnych rzeziach, które w ogóle nie mają żadnego wpływu na rozwój choroby ASF. Dzik, ten przesympatyczny zwierzak po prostu stał się celem nagonki obecnej władzy ze względu na to, że nie ma głosu. Bo przecież władza nie powie, że winą za rozprzestrzenianie ASF obarczyć trzeba hodowców, bo hodowcy to wyborcy, to elektorat, to suweren ich trzeba hołubić, a żeby nie mówili, że nic się nie dzieje w walce z ASF to wymyślono w chorych umysłach, że trzeba wytępić dziki i w ten sposób rozwiąże się sprawę. Koledzy przyjrzyjcie się twarzy człowieka który koordynuje ten cały poroniony pomysł. Jak w lustrze widać, że chłop żywemu nie przepuści. Osobiście, jeżeli ktoś mówi, że trzeba strzelać do ciężarnej lochy, to ja się takiego człowieka, o ile można go nazwać jeszcze człowiekiem, boję.
  Koledzy Myśliwi, przyszedł dla nas czas próby, teraz już wiemy dlaczego tak bardzo chciano podporządkować nasz związek ministerstwu. Mam jednak nadzieję, że w naszych szeregach panuje zasada, że polski myśliwy to przyjaciel przyrody i środowiska naturalnego, a nie bandyta. Apeluję zatem to wszystkich kolegów abyśmy nie brali udziały w tej niehumanitarnej rzezi, abyśmy przekonali naszych wszystkich kolegów do tego, że udział w takich masakrach jest niegodny nie tylko myśliwego, ale także człowieka.
  WIerzę, że polscy myśliwi, którzy od dziesiątek lat budowali pogłowie zwierzyny łownej, nie staną po stronie barbarzyńców, którzy tę wieloletnią pracę w imię tylko celów politycznych, chcą zniszczyć.
  Przygotujmy się również do tego, że gdyby obecnym rządzącym przyszło do głowy, aby to kto inny a nie myśliwi dokonał tej nieludzkiej rzezi staniemy jak jeden mąż w obronie naszych braci mniejszych.

  Z myśliwskim pozdrowieniem
  Darz Bór"
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kontrola

  bb (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Po pierwsze musi być kontrola populacji czy to dzików, saren, lisów czy wilków, muszą być eliminowanie zwierzęta stare a przede wszystkim chore roznoszące choroby, aby zapobiec epidemii. Nie można...rozwiń całość

  Po pierwsze musi być kontrola populacji czy to dzików, saren, lisów czy wilków, muszą być eliminowanie zwierzęta stare a przede wszystkim chore roznoszące choroby, aby zapobiec epidemii. Nie można pozwolić aby chore dziki miały kontakt z trzodą chlewną, bo wtedy będą poważne kłopoty w gospodarce rolnej, czego zielonego pojęcia nie mają Ci obrońcy zwierząt, co nazywają leśniczych mordercami. W Niemczech odstrzelono 800 tys chorych dzików i nie było żadnych protestów ze strony obrońców przyrody, a teraz jak Polska się zmaga z problemem, to już skargi do Unii, a ta mruczy z niezadowoleniem już palcem grozi.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zamiast dzików

  Jaksa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  Zamiast dzików jak najprędzej zróbmy totalny odstrzał idiotów niby obrońców zwierząt bo to co ci idioci wyprawiają to woła o pomstę. niemyci śmierdzący kochający inaczej wolą w łóżku dzika zamiast...rozwiń całość

  Zamiast dzików jak najprędzej zróbmy totalny odstrzał idiotów niby obrońców zwierząt bo to co ci idioci wyprawiają to woła o pomstę. niemyci śmierdzący kochający inaczej wolą w łóżku dzika zamiast człowieka jak daleko dewiaci się jeszcze posuną jak najprędzej zdelegalizować tą chołote zielonych i pseudo wszelkich obrońcówzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo