Cezary Konarski, Jarosław Miłkowski
Żużlowy cykl Grand Prix w Gorzowie. W drugim turnieju na podium nie stanął żaden polski żużlowiec. Jarosław Pabijan
Szwedzki żużlowiec Fredrik Lindgren wygrał drugi turniej z cyklu Grand Prix rozegrany w ten weekend w Gorzowie. Tym razem żadnemu z Polaków nie udało się zająć miejsca na podium. As miejscowej Stali Bartosz Zmarzlik po piątkowym (11 września) zwycięstwie, w sobotę rywalizację zakończył na wyścigu finałowym i zajął w zawodach piąte miejsce.

Długo wydawało się, że Bartosz Zmarzlik pójdzie za ciosem i powtórzy sukces z pierwszego turnieju. Obrońca tytułu mistrza świata był nieuchwytny w czterech seriach startów. Dopiero w 18. wyścigu musiał uznać wyższość rywali, finiszowali przed nim Brytyjczyk Tai Woffinden i Australijczyk Jason Doyle. Gorzowianinowi nie poszło również w półfinale. Bartosz Zmarzlik startował z czwartego pola, rywale byli jednak szybsi. Lider Stali w swoim stylu zaciekle ścigał rywali, ale udało mu się wyprzedzić jedynie Taia Woffindena. W drugim biegu półfinałowym z turniejem pożegnał się kolejny z Polaków Maciej Janowski (Sparta Wrocław).

Z kolei Patryk Dudek, żużlowiec RM Solar Falubazu Zielona Góra, zamiast z rywalami, walczył z bólem. Przypomnijmy, że dzień wcześniej zielonogórzanin miał wypadek już w pierwszym wyścigu gorzowskich zawodów. Bardzo cierpiał z powodu bólu uda prawej nogi. Po powrocie z Gorzowa, jeszcze w noc poprzedzającą sobotni turniej „Duzers” przeszedł pierwsze zabiegi rehabilitacyjne. W sobotę były one kontynuowane. Żużlowiec Falubazu zdecydował się na start w drugim turnieju pewnie tylko dlatego, że – zgodnie z dziwacznym regulaminem - gdyby wycofał się z rywalizacji, to nie mógłby wystartować w niedzielnym (13 września) meczu Falubazu w PGE Ekstralidze. Zielonogórzanie na wyjeździe staną do rywalizacji z Motorem Lublin.

Stadion żużlowy im. Edwarda Jancarza w Gorzowie znów drżał w posadach od tumultu, jaki robili kibice podczas drugiego turnieju z cyklu Grand Prix. Podobnie, jak w pierwszych zawodach fani speedway'a największą wrzawę robili, jak na torze pojawiał się mistrz świata Bartosz Zmarzlik. As miejscowej Stali znów na początku zawodów znów bawił się jazdą i sięgnął po kolejne zwycięstwa, ale końcówkę imprezy nie miał już tak udanej. Tym razem gorzowianin zakończył rywalizację w wyścigu półfinałowym, w którym zajął trzecie miejsce. Zobaczcie w naszej GALERII zdjęć, jak kibice wspaniale dopingowali żużlowców >>>>

Stadion w Gorzowie znów zadrżał. Zobaczcie, jak kibice wspan...

Rywalizacja o tytuł indywidualnego mistrza świata osiągnęła półmetek. Do rozegrania pozostały cztery turnieje cyklu Grand Prix – 18 i 19 września w Pradze oraz 2 i 3 października w Toruniu. Nowym liderem klasyfikacji generalnej został Fredrik Lindgren. Bartosz Zmarzlik zachował drugą lokatę, a trzeci jest Maciej Janowski.

WYNIKI 2. TURNIEJU GRAND PRIX W GORZOWIE

• 1. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 1. miejsce w finale 12 (2,3,3,2,2)
  • 2. Leon Madsen (Dania) – 2. miejsce w finale 11 (3,2,0,3,3)
  • 3. Emil Sajfutdinow (Rosja) – 3. miejsce w finale 10 (1,0,3,3,3)
  • 4. Jason Doyle (Australia) – 4. miejsce w finale 13 (2,3,2,3,2)
  • 5. Bartosz Zmarzlik (Polska) 13 (3,3,3,3,1)
  • 6. Martin Vaculik (Słowacja) 11 (3,2,2,1,3)
  • 7. Tai Woffinden (Wielka Brytania) 11 (3,2,1,2,3)
  • 8. Maciej Janowski (Polska) 9 (2,3,2,0,2)
  • 9. Max Fricke (Australia) 8 (2,1,2,1,2)
  • 10. Anders Thomsen (Dania) 6 (0,1,3,1,1)
  • 11. Matej Žagar (Słowenia) 5 (1,1,1,1,1)
  • 12. Artiom Łaguta (Rosja) 3 (1,2,0,0,0)
  • 13. Niels Kristian Iversen (Dania) 3 (0,1,0,2,0)
  • 14. Antonio Lindbäck (Szwecja) 3 (d,0,1,2,0)
  • 15. Mikkel Michelsen (Dania) 2 (1,0,1,d,0)
  • 16. Patryk Dudek (Polska) 1 (t,0,0,0,1)
  • 17. Rafał Karczmarz (Polska) 0 (0)

KLASYFIKACJA GENERALNA CYKLU GRAND PRIX 2020
1. Lindgren – 66 pkt., 2. Zmarzlik – 59 pkt., 3. Janowski – 57 pkt., 4. Woffinden – 53 pkt., 5. Madsen 50 pkt., 6. Łaguta – 45 pkt., 7. Doyle – 42 pkt., 8. Sajfutdinow – 36 pkt., 9. Vaculik – 35 pkt., 10. Žagar – 27 pkt., 11. Fricke – 25 pkt., 12. Iversen – 24 pkt., 13. Michelsen – 18 pkt., 14-15. Dudek, Czugunow – po 16 pkt., 16. Thomsen – 10 pkt., 17. Lindbäk 6 pkt.

Trwa głosowanie...

Podobały Wam się turnieje Grand Prix w Gorzowie?

Żużlowa rywalizacja w cyklu Grand Prix sięgnęła półmetka. Po dwóch turniejach w Gorzowie do rozegrania pozostaną już tylko podwójne zawody w Pradze i Toruniu. Polscy kibice z pewnością liczą na to, ze po tytuł indywidualnego mistrz świata sięgnie któryś z biało-czerwonych. Dużą szansę na obronę tytułu ma Bartosz Zmarzlik, lider Stali Gorzów. Zobaczcie w naszej GALERII zdjęć, co działo się przed drugim turniejem Grand Prix w Gorzowie >>>>