Bayern Monachium - Real Madryt 1:2. Wielka bitwa w Monachium. Są ofiary [WYNIK, RELACJA]

east news/CHRISTOF STACHE
Półfinał Ligi Mistrzów pomiędzy Bayernem Monachium i Realem Madryt stanowił arenę walki pomiędzy Robertem Lewandowskim i Cristiano Ronaldo. Po starciu w Bawarii więcej powodów do zadowolenia ma ten drugi, chociaż po raz pierwszy w obecnej edycji LM nie zdobył gola.

Ten mecz był wojną. Zamiast pełnego polotu i fantazji widowiska dostaliśmy ciosy łokciem, trzask kości i całą gamę brudnych chwytów. Na tym trawiastym ringu padły jednak trzy gole, które w zdecydowanie lepszej sytuacji stawiają Real. Pamiętając jednak perypetie Królewskich w rewanżu z Juventusem, w Madrycie z pewnością dmuchają na zimne.

Bawarczycy z wymiany dosłownych ciosów wyszli mocno poranieni. Już w 8 minucie opuścił murawę Arjen Robben, a w 34 Jupp Heynckes stracił też Jero-me Boatenga. Po przerwie z linii Realu wypadł natomiast Dani Carvajal. Nad sytuacją nie panował sędzia Bjoern Kuipers, o co pretensje mieli zarówno Robert Lewandowski, jak i Cristiano Ronaldo.

Gol dla Bayernu padł w zadziwiających okolicznościach. Po akcji Realu piłka wyszła za bramkę gospodarzy, którzy błyskawicznie wznowili akcję inną futbolówką i zanim Galaktyczni zorientowali się w tym tricku Joshua Kimmich już posyłał piłkę do ich siatki. Real odpowiedział tuż przed przerwą kapitalną bombą Marcelo.

W drugiej połowie kolejny cios gospodarzom zadał Marco Asensio, a rozpaczliwy szturm Bayernu nie przyniósł efektów, poza teatrealnym domaganiem się rzutów karnych. Emocjami eksplodował też Ronaldo, gdy arbiter nie uznał mu gola dopatrując sie w przyjęciu piłki zagrania ręką.

Bayern Monachium – Real Madryt 1:2 (1:1).
Gole: Joshua Kimmich (28) - Marcelo (44), Marco Asensio (57).