Beata Szydło kandydatką do Parlamentu Europejskiego?...

  Beata Szydło kandydatką do Parlamentu Europejskiego? "Decyzja w najbliższym czasie"

  Kacper Rogacin AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Beata Szydło kandydatką do Parlamentu Europejskiego? "Decyzja w najbliższym czasie"

  ©Adam Guz/polska press

  - Wchodzimy w okres wyborczy. Decyzje, co do startu mojego i innych osób gdziekolwiek będą zapadały w najbliższym czasie - powiedziała wicepremier Beata Szydło w TVN24, pytana o jej możliwą kandydaturę w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
  Beata Szydło kandydatką do Parlamentu Europejskiego? "Decyzja w najbliższym czasie"

  ©Adam Guz/polska press

  - W tej chwili koncentruję się na realizacji tego, czego się podjęłam. Koordynuję projekty społeczne w rządzie i to jest mój cel. Natomiast my wchodzimy w tej chwili w okres wyborczy, czekają nas wybory samorządowe, do Parlamentu Europejskiego, potem do parlamentu. Zapewne te decyzje nie tylko co do mojego startu gdziekolwiek, ale również startu innych osób będą zapadały w najbliższym czasie - mówiła była premier.


  Beata Szydło dodała, że czuje się dobrze w obecnej roli w rządzie.

  - To dla mnie duże wyzwanie, bo mam nowe zadania w rządzie, ale też duży zaszczyt, że mogę pracować w rządzie Mateusza. Współpracujemy nadal. Można powiedzieć, że drużyna jest ciągle ta sama, choć oczywiście nastąpiły pewne zmiany kadrowe - powiedziała.

  Wicepremier odniosła się też do ustawy o IPN, którą w ostatnich dniach krytykował sekretarz stanu USA oraz minister spraw zagranicznych Francji.

  Ustawa, którą przyjęliśmy, w tej chwili podpisana, jest dobrą ustawą

  - Przyznam szczerze że Mateusz Morawiecki ma bardzo trudne zadanie, dlatego że ta sytuacja, która w ostatnich tygodniach nastąpiła rzeczywiście jest niesamowita i ten atak na Polskę jest bardzo mocny. Premier bardzo dobrze sobie radzi w tej sytuacji. Ustawa, którą przyjęliśmy, w tej chwili podpisana, jest dobrą ustawą. Nie tylko dobrą, lecz także potrzebną. Trzeba skończyć z kłamstwem, które z wielu środowisk sączyło się przeciwko Polsce. Musimy bronić dobrego imienia Polski, narodu polskiego. To nasz obowiązek. W tej ustawie są dokładnie takie zapisy, jakie są m.in. w Izraelu - powiedziała Szydło w TVN24.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo