Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będzie nowy wjazd do Tychów. Po połączeniu Oświęcimskiej z Grota-Roweckiego

JOL
W podpisaniu umowy uczestniczyli (od prawej): Wojciech Łyko, dyrektor MZUiM Tychy, reprezentant Drogopolu, Miłosz Stec - zastępca prezydenta ds. infrastruktury technicznej i prezydent Andrzej Dziuba
W podpisaniu umowy uczestniczyli (od prawej): Wojciech Łyko, dyrektor MZUiM Tychy, reprezentant Drogopolu, Miłosz Stec - zastępca prezydenta ds. infrastruktury technicznej i prezydent Andrzej Dziuba Mat.prasowe
Będzie nowy wjazd do Tychów od strony północnej. Po połączeniu Oświęcimskiej z Grota-Roweckiego. Prace mają się rozpocząć w listopadzie br. i zakończyć 15 grudnia 2019 r.

Nowy wjazd do miasta wykona Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowe Drogopol z Katowic. Do przetargu stanęło pięć firm, ale Drogopol przedstawił najkorzystniejszą ofertę.

Przekazanie placu budowy ma się odbyć w przyszłym tygodniu. Na listopad planowane jest rozpoczęcie prac.

Budowa łącznika będzie podzielona na dwa etapy. Najpierw powstanie połączenie ulicy Grota Roweckiego z ulicą Jaworową, a w potem nastąpi przebudowa skrzyżowania ulic Oświęcimskiej, Czarnej i Sadowej.

Pierwszy etap obejmuje budowę mostu nad Potokiem Tyskim, przebudowę skrzyżowań z ulicami Starokościelną i Sadową oraz całej infrastruktury towarzyszącej. Projektowane są również chodniki dla pieszych oraz ścieżki rowerowe

- mówi Miłosz Stec, zastępca prezydenta Tychów ds. infrastruktury.

Etap drugi to przebudowa skrzyżowania ulic Oświęcimskiej, Czarnej oraz Sadowej i dostosowanie go do obecnego i prognozowanego na przyszłość natężenia ruchu.

Istniejące skrzyżowanie zwykłe zastąpione zostanie skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną i dodatkowymi pasami

– mówi Wojciech Łyko, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów.

- Na realizację tej inwestycji czekaliśmy 18 lat! Z różnych powodów m.in. protestu jednego z mieszkańców do tej pory nie mogliśmy jej zrealizować. Tym bardziej cieszę się, że nareszcie powstanie. To bardzo ważne, bo w Tychach tak jak w każdym mieście w naszym kraju z roku na rok samochodów przybywa. Powoduje to, zwłaszcza w godzinach szczytu, problemy komunikacyjne, dlatego każda droga, która pomoże rozładować ruch i odciążyć główne drogi wyjazdowe do miasta jest istotna. Ta z pewnością zostanie doceniona przez kierowców wjeżdżających do Tychów od strony północnej - mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.
Żeby wykonać rzeczone połączenie Oświęcimskiej z ulicą Grota-Roweckiego, trzeba de facto wykonać prawie kilometr nowej drogi. Kosztować to będzie 26 mln zł, z czego miasto wyda tylko 16 mln zł, ponieważ dziesięć udało się pozyskać z subwencji ogólnej.
Zgodnie z umową na wykonanie tej inwestycji Drogopol będzie miał nieco ponad rok – do 15 grudnia 2019 r.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo