Będzie rewanż Celtów z Legią?!

Celtic Glasgow, który w 4. fazie kwalifikacji Ligi Mistrzów zagrał dzięki kompromitacji działaczy Legii Warszawa, przegrał w niej z Mariborem i też wystąpi w LE.

Po pierwszym meczu w Mariborze, zakończonym remisem 1:1, piłkarze i trenerzy Celtów unieśli ręce w geście zwycięstwa. Stare przysłowie mówi jednak, że śmieje się ten, kto śmieje się ostatni, i wczoraj Szkoci przekonali się o tym na własnej skórze. W 75 minucie Marcos Tavares wykorzystał całą serię błędów próbujących wybić piłkę obrońców i dał awans gościom!
Mistrzów Szkocji zgubiła pewność siebie. Do straty gola atakowali bez przekonania i oddali zaledwie jeden celny strzał, chociaż przy niecelnych brakowało im niewiele - m.in. piłka trafiła w poprzeczkę (tuż po przerwie, gdy ich przewaga osiągnęła kulminacyjny moment).

W ostatnim kwadransie gospodarze rzucili się do odrabiania straty, ale ich słaba forma, widoczna w meczach z Legią, znalazła potwierdzenie. Celtic ostatecznie wylądował więc w Lidze Europejskiej, w której znów może zmierzyć się z mistrzami Polski, jeśli ci nie stracą zaliczki z Aktobe.