Będzin: pomóżmy Oliwerkowi Wieczorkowi podczas Będzińskich...

  Będzin: pomóżmy Oliwerkowi Wieczorkowi podczas Będzińskich Mikołajek!

  PAS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Oliwer Wieczorek czeka na pomoc i wsparcie
  1/3

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©mat. Facebook, mat. organizatorzy akcji

  W sobotę 8 grudnia o godz. 14 w parku na Syberce odbędą się Będzińskie Mikołajki. Będzie to okazja do dobrej zabawy, a najmłodsi wrócą do domów z prezentami. Przy okazji tego wydarzenia będzie można także pomóc 12-letniemu Oliwerkowi Wieczorkowi.
  To wszystko dzięki Komitetowi Społecznemu „Otwórzmy drzwi na świat” oraz Komitetowi Społecznemu "Sprawmy, żeby mniej bolało" z Będzina, które organizują w tym dniu zbiórkę funduszy. Te wspomogą opiekę i leczenie chłopca. Ta akcja charytatywna objęta została również patronatem prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego. Komitet "Otwórzmy drzwi na świat" ma swoją siedzibę w Andrychowie. To organizacja mająca na celu propagowanie wiedzy na temat autyzmu, a także innych chorób, dotykających społeczeństwo.

  - Pomagamy tym razem 12-letniemu Oliwerowi Wieczorkowi, który choruje na nieuleczalną ,genetyczną chorobę NBIA-PKAN 2 ,która z każdym dniem postępuje.
  Odbiera mu wszystko to, co ma. Nie pozwólmy odebrać mu dodatkowo jeszcze tego, co jest dla niego najcenniejsze - rodziny. Jak każde dziecko, tak tym bardziej ten nasz dzielny wojownik, pragnie do końca zostać z najbliższymi. W bólu pomagają leki, ale przede wszystkim miłość jaką każdego dnia otulają go rodzice i młodszy brat. Choroba zabrała mu dzieciństwo, zabrała też możliwość chodzenia, jedzenia, całkowicie poraziła rączki i uwięziła w wózku. Chorobie towarzyszą dystonie, mioklonie i spastyka. Wyginają i deformują jego ciałko, sprawiając mu okropny ból. Olinek ma wszczepionego PEGA (stomia do żołądka), tracheotomię, centralne dojście dożylne typu BROVIAK i jest na stałe zacewnikowany. Niestety leki dożylne oraz płyny do infuzji nie są refundowane. Koszty są naprawdę ogromne – mówią organizatorzy charytatywnej zbiórki, zachęcając wszystkich do tego, by wesprzeć podczas Będzińskich Mikołajek rodzinę Olinka

  Zbiórka na rzecz Olinka prowadzona będzie również 16 grudnia w godz. 15-21, podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, jaki zaplanowany został na terenie wokół Urzędu Miejskiego w Będzinie.

  NBIA-PKAN 2 to choroba metaboliczna polegająca na odkładaniu się żelaza w mózgu. Ma ona charakter neurodegradacyjny i postępujący.

  Tak opisuje całą sytuację mama Olinka – Marta: Olinek urodził się w 2006 roku jako zdrowe dziecko. Chodził , mówił a był też czas że biegał. Niestety jego stan zaczął się pogarszać. Po kilku błędnych diagnozach w wieku 7 lat została postawiona ta ostateczna i prawidłowa. Diagnoza a raczej wyrok na naszego ślicznego synka. Obecnie Olinek ma 12 lat. Jest w stanie terminalnym. Choroba uwięziła go w jego słabiutkim i kruchym ciałku. Spowodowała porażenie czterokończynowe, zabrała wzrok… Olinek oddycha za pomocą rurki trachei. Jest karmiony za pomocą gastrostomii (PEG, rurka do żołądka). Cześć leków musi być podawana drogą dożylna za pomocą dojścia centralnego- Broviak. Na stałe ma tez założony cewnik urologiczny.

  Niestety leku nie ma… Choroba bardzo szybko postępuje. Możemy jedynie łagodzić jej objawy. Sprawić, żeby mniej bolało… Zapewnić temu małemu bohaterowi komfort odchodzenia.

  Olinek jest w swoim domu pod opieka Domowego Hospicjum. Jest otoczony miłością i troską w każdej minucie swojego życia. Bardzo chcemy aby do końca w tym domu poszastał. Pragniemy aby czuł się bezpieczny i kochany… aby w tej drodze mógł towarzyszyć mu młodszy brat , mam, tata a jego koty dodawały mu otuchy. Nie chcemy by odchodził w obcych szpitalnych murach, przy ludziach których nie zna…

  Warto więc wesprzeć 8 i 16 grudnia młodego mieszkańca Będzina.

  Więcej przeczytać można na stronie: https://www.facebook.com/OliwerWieczorekNBIA/?ref=br_rs ,którą dzielnie prowadzi mama Olinka - Marta.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  COP24 w Katowicach: Jakie są cele Szczytu Klimatycznego?  COP24 w Katowicach: Arnold Schwarzenegger o ochronie środowiska
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Choroba

  koko (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Skoro nie ma pomocy dla tego dziecka nie lepiej fundusze przekazać dziecią kóre mają szanse żyć w mierę normalnie ?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA