Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będzin: te drogi wyremontują kompleksowo, a te załatają. Oto plany miasta. Gdzie kierowcy będą zadowoleni?

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Dziury i ubytki mają zostać usunięte na ul. Kolejowej, a przed blokiem nr 22 powstaną dodatkowe miejsca do parkowania. Ul. Partyzantów na remont znów musi poczekaćZobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Dziury i ubytki mają zostać usunięte na ul. Kolejowej, a przed blokiem nr 22 powstaną dodatkowe miejsca do parkowania. Ul. Partyzantów na remont znów musi poczekaćZobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE PAS
Wiosna w pełni, a więc jest to dobry czas, by wziąć się za solidne remonty dróg. Sprawdziliśmy, gdzie w Będzinie w najbliższym czasie dziury i ubytki zostaną załatane, a gdzie kierowcy i mieszkańcy mogą liczyć na większe, bardziej kompleksowe remonty.

- Zleciliśmy już tak zwaną bieżącą naprawę dróg. Ubytki zostaną załatane w ciągu ulic: Kościuszki, Mieroszewskich, Kolejowej, Koszelew, św. Brata Alberta, Promyka, Paryskiej, Staszica, Namiarkowej, Tulipanów, Partyzantów, Szkolnej, 27 Stycznia, Bory droga do Metalzbytu – informuje Krzysztof Bąk, pełnomocnik prezydenta Będzina ds. komunikacji i kontaktów z mediami.

Przy ulicach Energetycznej, Jedności, Stachowe, Kijowskiej, Wróblewskiego, Osiedlowej, Św. Brata Alberta, 1 Maja, Staszica, Wisławy Szymborskiej, Siemońskiej i Jesionowa przy usuwaniu ubytków będzie pracował remonter drogowy. Naprawę nawierzchni frezem zaplanowano przy ul. Poprzecznej, Strzyżowickiej, Wolskiej, Spokojnej, Prostej, Bilika - dojazd do parkingu, Kamiennej, Niecałej.

- Zleciliśmy także wykonanie miejsc postojowych przed blokiem przy Kolejowej 22 oraz Skalskiego 10 – mówi Krzysztof Bąk.

Miasto stara się także o pozyskanie z zewnętrznych funduszy pieniędzy na budowę miejsc postojowych, przebudowy chodników, kanalizacji deszczowej przy ulicach Wojska Polskiego, Rewolucjonistów, Daszyńskiego, Narutowicza, Bilika, Powstańców Śląskich, PCK, Retingera, Jastrzębskiego, Mieszka I, Chrobrego, Rycerskiej, Rzeszowskiej, Bursztynowej, Jasielskiej, Królowej Jadwigi, Wł. Jagiełły, Wajdy, Śmigielskiego i Sznajdera oraz Szymborskiej. W sumie miasto aplikowało o około 23,2 mln. zł.

Zobacz zdjęcia:

- Oprócz prac w ramach bieżącego utrzymania dróg już teraz modernizujemy ulice na os. Warpie w rejonie ulic: Kieleckiej, Andersa, Przyjaźni i Rotmistrza W. Pileckiego. Kielecka zmieni nieco swój przebieg, organizację ruchu i zyska nową nawierzchnię, miejsca postojowe wzdłuż jezdni. Zmodernizujemy również cześć oświetlenia ulicznego. Na modernizację 1,2 km drogi i 1,4 km chodników wydamy prawie 5 mln zł – przekazuje Krzysztof Bąk.

Nie przeocz

- Oprócz tych kwot w miejskiej kasie mamy jeszcze 500 tyś. zł, ale o ich przeznaczeniu zdecydujemy dopiero po przyznaniu pieniędzy z Polskiego Ładu, gdy będziemy wiedzieli na co możemy wydać dotacje a co sfinansować z miejskich pieniędzy – dodaje

.

Od dawna na generalny remont czekają natomiast mieszkańcy bloków i posesji przy ulicy Partyzantów. Czy uda się wkrótce rozpocząć tam prace?

Okazuje się, że przy Partyzantów pierwszym krokiem musi być modernizacja wodociągu i kanalizacji - to zadanie MPWIK.

- Później będziemy mogli zająć się nawierzchnią. Koszt całej inwestycji oszacowano na około 6.5 mln zł. Staramy się o dofinansowanie na gruntowny remont tej ulicy – tłumaczy rzecznik UM w Będzinie.

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera