Bezpieczeństwo energetyczno-surowcowe regionu i kraju. Trójgłos podczas kolejnej debaty energetycznej Dziennika Zachodniego

Artykuł sponsorowany PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE LASY PAŃSTWOWE REGIONALNA DYREKCJA LASÓW PAŃSTWOWYCH W KATOWICACH
Bezpieczeństwo energetyczno-surowcowe regionu i kraju. Trójgłos podczas kolejnej debaty energetycznej Dziennika Zachodniego
Bezpieczeństwo energetyczno-surowcowe regionu i kraju. Trójgłos podczas kolejnej debaty energetycznej Dziennika Zachodniego Jakub Szołdra-Laszczyk
We wtorek, 31 stycznia, przedstawiciele Węglokoksu, Taurona i Lasów Państwowych debatowali w siedzibie DZ na temat bezpieczeństwa energetyczno-surowcowego regionu i kraju.

Dziennik Zachodni już po raz czwarty zorganizował debatę na temat sytuacji energetycznej w naszym regionie i kraju. Tym razem do udziału w dyskusji zaproszeni zostali przedstawiciele spółek energetycznych Węglokoks i Tauron oraz reprezentant Lasów Państwowych.

W redakcji Dziennika Zachodniego pojawili się Tomasz Heryszek, prezes Węglokoksu, Waldemar Skomudek, wiceprezes Tauron Dystrybucja oraz Marek Mróz - rzecznik prasowy Dyrekcji Regionalnej Lasów Państwowych w Katowicach. Moderatorem debaty był Grzegorz Gajda, redaktor naczelny DZ.

Dyskusja była prowadzona na temat bieżących wyzwań, które stoją przed gospodarką energetyczno-surowcową województwa śląskiego oraz Polski. Wśród nich wyróżniono rozwój zielonych technologii i energii jądrowej, konsolidację w przemyślę energetycznym, obecność węgla w energetyce, a także zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego w kraju.

Jestem przekonany, że energia konwencjonalna może być niskoemisyjna, natomiast jej udział w mixie energetycznym będzie spadał - mówił Tomasz Heryszek.

Na bardzo ważny aspekt dotyczący bezpieczeństwa energetycznego uwagę zwrócił Waldemar Skomudek.

Powinniśmy się uczyć oszczędzać energię elektryczną poprzez to, co dają nam dzisiaj nowe technologie. Nowe technologie w zakresie oświetlenia w zakresie wszelkich urządzeń, które wykorzystują w gospodarstwach domowych - przekonywał wiceprezes Tauron Dystrybucja.

Mało kto wie, że swój duży udział w zapewnianiu dostępu do energii elektrycznej mają także Lasy Państwowe.

My, jako Lasy Państwowe, mamy projekt o nazwie “Las energii”. W wielu miejscach, na terenach Lasów Państwowych, w których nie można zasadzić lasu, można wybudować farmy fotowoltaiczne. W Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach nadleśnictwa wskazały 37 takich lokalizacji – informuje Marek Mróz.

Wszyscy prelegenci byli zgodni co do faktu, iż bardzo istotna w zapewnieniu energii będzie energia jądrowa połączona z odnawialnymi źródłami energii (OZE).

Cykl debata Dziennika Zachodniego o bezpieczeństwie energetyczno-surowcowym regionu i kraju będzie kontynuowany.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!