Bieg Częstochowski 2015: Wygrał Kenijczyk, przeor Jasnej Góry na 45. miejscu! [ZDJĘCIA, WYNIKI]

Bartłomiej Romanek
Bieg Częstochowski 2015: Kenijczyk Abel Kibet Rop zwyciężył w VII Biegu Częstochowskim (dystans 10 km). Zwycięzca uzyskał czas (29:56) i wyprzedził swojego rodaka Henry Kemboi (30:11) i Ukraińca Rusłana Pecznikova (31:26). Bartek Romanek/Dziennik Zachodni

Bieg Częstochowski 2015 WYNIKI:

Kolejne miejsca zajęli zawodnicy CKS Budowlani Częstochowa, Cyprian Tomza, Piotr Pałka oraz Karol Grabowski. Wydarzeniem biegu był jednak bez wątpienia start przeora Jasnej Góry, o. Mariana Waligóry, który z czasem 38:38 zajął bardzo dobre 45. miejsce (na zdjęciach przeor z nr 30). Na start tym razem nie zdecydował się prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, który przed rokiem zajął 839. miejsce.

Wśród kobiet zwyciężyła również reprezentantka Kenii, Stellah Jepngetich Barsosio (czas 35:45).

VII Bieg Częstochowski znów pobił rekord frekwencji. Na starcie stanęło aż 1064 zawodników, którzy pokonywali dwie pętle po 5 km. Start i meta usytuowane zostały w III alei NMP.