Bieg Mikołajkowy Lubliniec 2016 z imponującą frekwencją [ZDJĘCIA]

AKC
W Biegu Mikołajkowym w Lublińcu wystartowało prawie 340 osób Fot. Mirosław Szraucner
Co roku przybywa chętnych do biegania w czerwonej czapce świętego Mikołaja. Nie inaczej było w minioną niedzielę.

Dopisała pogoda, dopisali też uczestnicy Biegu Mikołajowego organizowanego przez Karolinę Pilarską i Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec.

Bieg ukończyło 339 osób (w tym 142 dzieci). W rywalizacji dziewczynek na dystansie 500 m najszybsza była Karolina Miaz z Bytomia przed Nikolą Dryll i Sandrą Bazan z Lublińca. Wśród chłopców najlepszy był Jakub Przybyła z Sadowa, miejsce 2. zajął Marcel Peryt ze Starachowic, a trzecie Bartosz Bregula z Lublińca.

Rywalizację dziewcząt na dystansie 1 km wygrała Maja Peryt ze Starachowic przed Klaudią Smylą z WKB Meta Lubliniec i Julią Tomalą z SP nr 3 w Lublińcu.

Wśród chłopców najszybszy był Dawid Plata, drugi linię mety przekroczył Jakub Pierzyna z Olesna, a trzeci Patryk Piskorz z Gimnazjum nr 1 w Lublińcu.

Biegł główny na dystansie 5 km wygrał Daniel Dulski z WKB Meta Lubliniec (16:33), miejsce 2. zajął Adam Stec z AZS-u Politechnika Warszawska, (16:49), a miejsce trzecie Kamil Bezner z „Biegnę dla Pana Jezusa!” (17:09).

Wśród pań zwyciężyła Adrianna Kala z Mety (21:15) przed klubową koleżanką, Magdaleną Droździk (22:16) i Anetą Dmowską z Gwoździan (22:29).

Głównym celem imprezy była jednak zbiórka pieniędzy na rehabilitację chorego Szymona. W niedzielę zebrano na ten cel 3,7 tys zł.