Bieg o Paterę Dziennika Zachodniego i Śląskiego TKKF w Rudzie Śląskiej odwołany

Lucyna Nenow
Pierwszy bieg o Paterę „Dziennika Zachodniego” i Śląskiego TKKF, który miał się odbyć w Rudzie Śląskiej,został przełożony na wrzesień. Pod znakiem zapytania staną także kolejne biegi z cyklu który rozgrywany jest od 49 lat!

W ten weekend w Rudzie Śląskiej miała się rozpocząć rywalizacja o Paterę naszej redakcji i śląskiego TKKF. Decyzją organizatora bieg został przeniesiony na 6 września. Pod dużym znakiem zapytania stoi także drugi w cyklu bieg w Czeladzi, który został zaplanowany na 26 kwietnia.

Tegoroczny, organizowany już po raz 49. cykl biegów o Paterę „Dziennika Zachodniego” i Śląskiego TKKF składać się ma z pięciu imprez. Po Rudzie Śląskiej i Czeladzi kolejnymi w kalendarzu zawodami będą rywalizacje w Będzinie (10 lub 17 maja), Piekarach Śląskich (7 czerwca) i na zakończenie w Katowicach (20 września).

Biegi rozgrywane są w 9 kategoriach. Do klasyfikacji końcowej zalicza się cztery z najlepszych startów. Prowadzone są klasyfikacje indywidualne oraz drużynowe. Przed rokiem triumfowali zawodnicy Zawiszy Stara Kuźnia. Równolegle odbywają się także marsze nordic walking, ale nie są one wliczane do klasyfikacji.

Nie przegap

Z powodu epidemii koronawirusa odwołany został także organizowany przez Śląski TKKF Wojewódzki Turniej Debla w Tenisie Stołowym. Turniej był planowany na dzień 5 kwietnia w Siemianowicach Śląskich. Na razie nie podano nowego terminu.

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Dziennika Zachodniego i bądź na bieżąco!

Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.