Bieg Perła Paprocan 2019: Aż 1100 biegaczy rywalizowało na trasie wokół tyskiego jeziora. Zobaczcie zdjęcia i wyniki biegu w Tychach

Na starcie Biegu Perła Paprocan stanęło ponad 1100 biegaczy i miłośników nordic walking. fot. Marzena Bugała-Azarko
Bieg Perła Paprocan rozgrywany był już po raz 32, ale takiej frekwencji organizatorzy nie mieli w nim jeszcze nigdy. Na starcie stanęło ponad 1100 biegaczy i miłośników nordic walking. Zobaczcie zdjęcia i wyniki XXXII Perły Paprocan.

Bieg Perła Paprocan 2019

Pierwsza Perła Paprocan odbyła się przed dwunastu laty i wówczas na trasę wokół jeziora wyruszyło dokładnie 9 osób. Później z każdą imprezą frekwencja rosła. W tegorocznej wiosennej edycji w marcu na starcie stanęło 1007 uczestników, a do dzisiejszego biegu zapisało się dokładnie 1118 zawodniczek i zawodników.

Perła Paprcan to taki bieg, w którym nikt nie określa z góry jaki dystans pokona. Trasa wiedzie 7-km pętlą wokół jeziora Paprocańskiego i można zakończyć rywalizację po 7 km lub pokonywać ich wielokrotność aż do dystansu maratonu, który składa się z sześciu takich pętli. Miłośnicy nordić walking mogli natomiast startować na dystansie 7 i 14 km lub półmaratonu (trzy okrążenia).

Pogoda dopisała, więc humory biegacze mieli znakomite, zwłaszcza że organizatorzy przygotowali dla startujących szereg niespodzianek i upominków. Organizatorem Perły Paprocan jest Tyskie Stowarzyszenie Sportowe.