Bieg Skrzata w Dąbrowie Górniczej był rekordowy. Aż 1600 zawodników stanęło na starcie biegów

Piotr Sobierajski
Bieg Skrzata 2019 w dąbrowskim Parku Hallera. Na starcie corocznych zawodów stanęło prawie 1600 dzieci, co dotychczas jeszcze się w historii tej biegowej imprezy nie zdarzyło. Piotr Sobierajski
Tegoroczny Bieg Skrzata w Dąbrowie Górniczej okazał się rekordowy! Na starcie corocznych zawodów stanęło prawie 1600 dzieci, co dotychczas jeszcze się w historii tej biegowej imprezy nie zdarzyło.

Bieg Skrzata w Dąbrowie Górniczej

Jak dotychczas najlepszy był rok ubiegły, kiedy to pomimo padającego od czasu do czasu podczas zawodów deszczu na starcie stawiło się ponad 1200 małych i tych nieco starszych mieszkańców Dąbrowy Górniczej.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Tym razem w niedzielę 2 czerwca w Parku Hallera w centrum miasta zjawiło się i zgłosiło swój udział w biegowych zmaganiach prawie 1600 dzieci. To fantastyczny wynik, który potwierdza fakt, że nasze miasto sportem stoi i rosną nam kolejne pokolenia biegaczy, lekkoatletów, koszykarzy, siatkarek, a może nawet maratończyków.

W tym roku sprzyjała organizatorom pogoda, bo aż szkoda było w niedzielę siedzieć w domach. Tak więc Park Hallera wypełnił się po brzegi. Dla wszystkich, oprócz rywalizacji biegowej, przygotowanych zostało wiele dodatkowych atrakcji.

Bieg Skrzata to faktycznie jedyna tego typu impreza w Polsce pod względem liczby i kategorii wiekowych uczestników (od maluchów po licealistów). Trasa wyścigu liczyła w zależności od kategorii wiekowej od 200 metrów do 1000 metrów dla najstarszych zawodników.

Na każdego uczestnika czekały drobne upominki oraz pamiątkowe medale. W starszych kategoriach wiekowych pierwsza trójka zawodników i zawodniczek nagrodzona została dodatkowymi nagrodami.

Bieg Skrzata w Dąbrowie Górniczej był rekordowy. Aż 1600 zaw...

Organizatorami imprezy są Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej oraz dąbrowski Urząd Miejski. Na linii startu i mety nie mogło więc zabraknąć przedstawicieli lokalnego samorządu, w tym prezydenta Marcina Bazylaka oraz wiceprezydenta Damiana Rutkowskiego, którzy także nagradzali młodych biegaczy. A zatem do zobaczenia za rok. Może uda się znów pobić rekord frekwencji.