Bieg Wiewiórki w Rudzie Śląskiej [ZDJĘCIA] Pogoda nie przestraszyła biegaczy

Kwietniowy Bieg Wiewiórki w Rudzie Śląskiej
Kwietniowy Bieg Wiewiórki w Rudzie Śląskiej Lucyna Nenow / Polska Press
W Rudzie Śląskiej Halembie odbyły się drugie tegoroczne zawody z cyklu Bieg Wiewiórki. Pogoda nie przestraszyła biegaczy i mimo przenikliwego chłodu na starcie w SPS nr 15 stanęło 290 biegaczy i miłośników nordic walking. Zawody tradycyjnie rozpoczęły się od wspólnej rozgrzewki. Zobacz zdjęcia i wyniki kwietniowego Biegu Wiewiórki w Rudzie Śląskiej.

Start i meta IV edycji Biegu Wiewiórki tradycyjnie usytuowana była w Szkole Podstawowej Sportowej nr 15 w Rudzie Śląskiej, a licząca sobie 4300 m trasa wiodła terenami leśnymi w Halembie. Każdy z uczestników zawodów sam decydował ile razy pokona tę 4,2 km pętlę. Najbardziej wytrwali zrobili to pięć razy zaliczając w ten sposób półmaraton.

Bieg główny na dystansie 21 km wygrał Adrian Połeć z TKKF Jastrząb Ruda Śląska przed swoim klubowym kolegą Jarosławem Mejerem i Krzysztofem Adamskim z Przyszowic. Wśród pań zwyciężyła Urszula Szewczyk z Augusteam wyprzedzając Małgorzatę Stygienko z Rudy Śląskiej i Magdę Kubicką z Przyszowic. W biegu dorosłych sklasyfikowano 117 biegaczy,

W biegu dzieci wśród chłopców wygrał Michał Giedź przed Kamilem Polczkiem z Zabrza i Piotrem Michalskim z Rudy Śląskiej. Wśród dziewcząt zwyciężyła Hanna Youseff z TL Pogoń Ruda Śląska wyprzedzając Paulinę Gabryś oraz Magdalenę Podgórską z SPS 15 z Rudy Śląskiej. W rywalizacji dzieci uczestniczyło 109 młodych biegaczy.

W zmaganiach nordic walking wśród panów wygrał Romuald Loska z Katowic przed Tomaszem Tajsnerem z Ekipy na Kijach i Ryszardem Niedźwieckim, Wśród pań zwyciężyła Anna Wyleżił z Zabrza wyprzedzając Katarzynę Polak z Tarnowskich Gór oraz Joannę Palicę z Zabrza. W rywalizacji nordic walking wystartowały 64 osoby.