Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bieg Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Dąbrowie Górniczej. Biegacze dostali pamiątkowe medale

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym w Dąbrowie Górniczej oraz uroczystości z okazji święta Wojska PolskiegoZobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym w Dąbrowie Górniczej oraz uroczystości z okazji święta Wojska PolskiegoZobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Dariusz Nowak
W niedzielę 15 sierpnia obchodziliśmy święto Wojska Polskiego. Z tej okazji w Dąbrowie Górniczej odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tradycyjnie biegacze startują na początku marca, ale z powodu pandemii w 2019 roku impreza się nie odbyła, podobnie jak w marcu tego roku.

Bieg Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym

W 2021 roku była to już dziewiąta odsłona tego patriotycznego przedsięwzięcia, do którego Dąbrowa Górnicza przyłączyła się kolejny raz. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym zgromadził na starcie znów liczną grupę tych, którzy w ten symboliczny sposób uczcili pamięć tych, którzy polegli w walce za wolną ojczyznę.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Biegacze wystartowali o godzinie 11. Trasa biegła główną aleją Parku Hallera, a do pokonania był dystans 1963 metrów. To data śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franczaka - „Lalka”. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz koszulkę. Imprezę po raz czwarty zorganizowało w naszym mieście Towarzystwo Przyjaciół Dąbrowy Górniczej.

Nie przeocz

15 sierpnia z okazji święta Wojska Polskiego oraz rocznicy Bitwy Warszawskiej Muzeum Miejskie Sztygarka wraz PTH Oddziałem Zagłębiowskim przygotowało również obchody rocznicowe tych wydarzeń. Poseł Rafał Adamczyk wraz delegacją dąbrowskiego muzeum oraz Akademii WSB złożył wiązanki kwiatów przy tablicy upamiętniającej żołnierzy 11 pułku piechoty. Następnie w Warsztacie FPŻ odbył się wykład dr Pawła Dudy pt. Zagłębiacy w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku.

Po jego zakończeniu delegacja muzeum oraz Akademii WSB złożyła kwiaty na bratniej mogile żołnierzy 1920 r., która znajduje się na cmentarzu przy ul. 11 Listopada.

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera