MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bielsko-Biała: 480 dzieci urodziło się w czasie epidemii w szpitalu wojewódzkim

OPRAC.:
Łukasz Klimaniec
Łukasz Klimaniec
W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej od chwili ogłoszenia w Polsce epidemii koronawirusa urodziło się 480 dzieci. Pacjentki  wykazują się dużą dyscypliną i zrozumieniem
W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej od chwili ogłoszenia w Polsce epidemii koronawirusa urodziło się 480 dzieci. Pacjentki wykazują się dużą dyscypliną i zrozumieniem Pixabay.com
Aż 480 dzieci urodziło się w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej od chwili ogłoszenia w Polsce epidemii koronawirusa - poinformowali przedstawiciele bielskiego szpitala. - Pacjentki naszego Oddziału Ginekologiczno-Położniczego wykazują się dużą dyscypliną i zrozumieniem - podkreślają w bielskim szpitalu.

Poród w czasie epidemii wywoływał zrozumiałe obawy i wątpliwości przyszłych matek. Jak podkreślają przedstawiciele Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej personel Oddziału Ginekologiczno-Położniczego od początku ogłoszenia epidemii stosuje się i pracuje w obowiązującym reżimie epidemiologicznym.

- W takiej rzeczywistości musiały także odnaleźć się kobiety rodzące, które nie mogły i nadal nie mogą liczyć na porody rodzinne, ani odwiedziny i wsparcie swoich bliskich - wyjaśniła Barbara Sadlik, położna oddziałowa.

Położna podkreśliła, że pomimo tak restrykcyjnych obostrzeń, od momentu ich wprowadzenia pacjentki wykazują bardzo duże zdyscyplinowanie.

Musisz to wiedzieć

- Kobiety mają świadomość, że istnieje realne zagrożenie niebezpiecznym wirusem, a nasze procedury sprowadzają się do zapewnienia im i ich nowonarodzonym dzieciom maksymalnego bezpieczeństwa - dodała Barbara Sadlik.

Podkreśliła, że choć wszyscy znaleźli się w bardzo trudnym czasie, życie toczy się nadal swoim rytmem i dzieci przychodzą na świat. - Od ogłoszenia w Polsce epidemii na naszym oddziale odbyło się 470 porodów, w tym 179 cięć cesarskich – powiedziała położna. Urodziło się 480 dzieci, w tym pięć par bliźniaków.

Warto podkreślić, że u żadnej z pacjentek nie stwierdzono dotychczas dodatniego badania w kierunku choroby Covid 19, którą wywołuje koronawirus SARS –CoV-2.

W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej od kilku lat rodzi się najwięcej dzieci w województwie śląskim. Tak było również w 2019 roku. Ten szpital jako miejsce porodu wybierają nie tylko mieszkanki Bielska-Białej i powiatu bielskiego, ale także Żywiecczyzny i Śląska Cieszyńskiego. To efekt bardzo dobrego zaplecza, jakim dysponuje szpital oraz znakomitej kadry i specjalistów zajmujących się kobietami z ciążami wysokiego ryzyka (takich, w których jest prawdopodobieństwo urodzenia dziecka przed 31 tygodniem ciąży). Szpital ma trzeci stopień referencyjności, czyli najwyższy poziom opieki.

Zobacz i zapamiętaj

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni