Bielsko-Biała. Długie kolejki do testów na COVID-19. Działają dwa punkty mobilne

KL
Długie kolejki do punktów wymazowych w Bielsku-Białej. W rejonie ronda na skrzyżowaniu ul. PCK i ul. Władysława Broniewskiego wdrożono zmiany w organizacji ruchu.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Długie kolejki do punktów wymazowych w Bielsku-Białej. W rejonie ronda na skrzyżowaniu ul. PCK i ul. Władysława Broniewskiego wdrożono zmiany w organizacji ruchu.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE KL
Udostępnij:
Kolejna fala koronawirusa atakuje masowo. W Bielsku-Białej widać to m.in. po ciągnących się kolejkach samochodów, w których pacjenci muszą cierpliwie odczekać nawet kilkadziesiąt minut, zanim dostaną się do mobilnego punktu pobrań wymazów. Na ten moment badanie na obecność koronawirusa można wykonać tylko w dwóch mobilnych punktach - przy ulicy Władysława Broniewskiego i obok hali pod Dębowcem.

Kolejki do testów na COVID-19 w Bielsku-Białej

W środę, 26 stycznia, od rana korkuje się do punktu pobrań na parkingu przy ulicy Broniewskiego w Bielsku-Białej. W tym rejonie została wdrożona tymczasowa organizacja ruchu. Wprowadzono m.in. ruch jednokierunkowy na ulicy Juliana Tuwima (na odcinku od ulicy Żywieckiej w kierunku ronda na ulicy PCK). Kierowcy, którzy jadą na test na koronawirusa muszą wjechać do punktu pobrań właśnie od strony ul. Tuwima. W przeciwnym kierunku wjazd od strony ronda blokuje policyjny radiowóz.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Punkt pobrań wymazów na parkingu przy ul. Broniewskiego funkcjonuje w formie namiotu poza budynkiem, więc to na parking wjeżdżają kierowcy, którzy chcą się poddać badaniu. Na miejscu samochody tworzą prostokąt, dzięki czemu ruch do punktu jest uporządkowany i technicznie zorganizowany.

Także pojawiają się osoby, które na piechotę przychodzą do punktu. Dla nich również obowiązuje kolejka. Dziś takich pacjentów było niewielu. Choć badania prowadzone są dynamicznie, to jednak swoje trzeba odstać.

Nie przeocz

Obok hali pod Dębowcem korek jest znacznie mniejszy, niż przy ulicy Broniewskiego, ale i tak kierowcy czekają w kolejce. Oczekiwać na badanie muszą kilkanaście minut lub więcej. Mniej jest tutaj osób, które przyszłyby pieszo, aby wykonać test. Dzisiaj około godz. 10.00 nie było ani jednej takiej osoby.

Zmiana organizacji ruchu przy ul. Broniewskiego

O szczegółach zmiany organizacji ruchu przy mobilnym punkcie pobrań w rejonie ulicy PCK i ulicy Broniewskiego poinformował Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

- Zmiany będą polegały na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na ul. Juliana Tuwima (na odcinku od ul. Żywieckiej w kierunku ronda na ul. PCK) oraz na ul. Władysława Broniewskiego (odcinek od ul. Juliana Tuwima do ronda na ul. PCK). W związku z powyższym, dojazd do punktu pobrań wymazów oraz okolicznej zabudowy odbywał się będzie wyłącznie ul. Juliana Tuwima (od strony ul. Żywieckiej). Wjazd na parking do badań odbywał się będzie wlotem południowym tj. od strony Placu Targowego. Wyjazd z parkingu będzie umożliwiony dwoma wyjazdami - czytamy w przekazanej informacji.

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Koniec stanu epidemii w Polsce

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Szpital w Gnieźnie nie kupuje nowych poduszek.
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie