Po remoncie Oddział Neurologiczny z pododdziałem udarowym zajmuje dwa skrzydła budynku A, gdzie do tej pory funkcjonowała chirurgia. Obecnie dla pacjentów dostępnych jest 37 łóżek. Docelowo będzie ich 50. Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej, który zajął pomieszczenia po neurologii, dysponuje 40 miejscami dla pacjentów.
Jedyna placówka z Oddziałem Neurologicznym w okolicy
Sabina Bigos-Jaworowska, dyrektor bielskiego Szpitala Wojewódzkiego podkreśliła, że inwestycja prowadzona była w trudnym czasie pandemii koronawirusa. – Dlatego bardzo się cieszę, że udało się ją zrealizować. Szpital Wojewódzki jest obecnie jedyną jednostką na terenie powiatu bielskiego i żywieckiego, która posiada Oddział Neurologiczny z pododdziałem udarowym. W ciągu dwóch ostatnich lat zlikwidowano taki oddział w Beskidzkim Centrum Onkologii Szpitalu Miejskim w Bielsku-Białej. Obecnie trwa również wygaszanie neurologii w Szpitalu Kolejowym w Wilkowicach – powiedziała szefowa bielskiej placówki.
Nie przeocz
Dyrektor dodała, że 50 łóżek dostępnych dla pacjentów na neurologii to minimum, jakie powinno funkcjonować w naszym regionie. – Na choroby neurologiczne cierpi bardzo wiele osób. Z naszych obserwacji wynika, że ten problem dotyka coraz młodszych ludzi. - podkreśliła Sabina Bigos-Jaworowska.
Zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych Szpitala Wojewódzkiego Łukasz Matlakiewicz powiedział, że w ramach inwestycji odnowiono wszystkie pomieszczenia, w których funkcjonują oba oddziały. – Tam, gdzie była taka możliwość wykonaliśmy dodatkowe sanitariaty. Wszędzie wymieniono posadzki. W wielu miejscach zainstalowaliśmy także system ochrony ścian, w postaci specjalnych wykładzin, które chronią przed uszkodzeniem – wyjaśnił dyrektor.
Zobacz koniecznie
- Tanie domki z super widokiem do kupienia w Beskidach. Ceny i lokalizacja
- Osoby poszukiwane za udział w bójkach i ciężkich pobiciach. Rozpoznajecie?
- Katowice. Widoki z okien wieżowców. Tak mieszka się na ostatnim piętrze
- Oto najbogatsi ludzie w Polsce. Od tych sum może zakręcić się w głowie. Poznaj TOP 20
Modernizacja prowadzona w reżimie sanitarnym
Modernizacja związana z przeniesiem Neurologii i Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej miała rozpocząć się w kwietniu ubiegłego roku. Pandemia SARS –CoV-2 sprawiła jednak, że ekipie budowlanej udało się wejść na teren inwestycji w połowie czerwca. Prace realizowane były w reżimie sanitarnym. Rejon budowy został całkowicie zamknięty. Pracownicy firmy zewnętrznej nie mieli kontaktu z pracownikami szpitala ani z pacjentami.
Cała inwestycja kosztowała 2 mln 950 tysięcy złotych.
Musisz to wiedzieć
- Takie są dodatki do emerytur i rent w 2021. Możesz dostać znacznie większą emeryturę
- Waloryzacja emerytur i rent w 2021 zagwarantowana. Zobacz, o ile wzrosną świadczenia
- Licytacje komornicze samochodów MARZEC 2021. Sprawdź najnowsze oferty z całej Polski
- Zmysłowa bielizna Me Seduce z Zabrza to ciuszki do łóżka. Nowa kolekcja jest hitem
Bądź na bieżąco i obserwuj
Szczepienie przeciw COVID-19, dostaniemy wolne w pracy?