Bielsko-Biała. Otwarto przejście podziemne pod ul. Cieszyńską. Ale kierowców czekają zmiany w ruchu

OPRAC.:
Łukasz Klimaniec
Łukasz Klimaniec
Przejście podziemne pod ul. Cieszyńską w bielskiej dzielnicy Wapienica
Przejście podziemne pod ul. Cieszyńską w bielskiej dzielnicy Wapienica Jacek Kachel/Wydział Prasowy UM BB
Udostępnij:
Podziemne przejście pod przebudowywaną ul. Cieszyńską w Bielsku-Białej zostało oficjalnie oddane do użytku w środę 17 marca. To przejście jest symbolem, że inwestycja powoli zbliża się ku końcowi - ocenił prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Kierowców czekają jednak spore zmiany, bo znów została wdrożona tymczasowa organizacja ruchu.

Prace związane z przebudową ul. Cieszyńskiej powoli wchodzą w finalną fazę. Od środy 17 marca piesi mogą korzystać z nowych chodników wzdłuż ul. Cieszyńskiej, a na drugą stronę przejść wybudowanym przejściem podziemnym w rejonie Domu Kultury oraz przejściem naziemnym przy rondzie Tańskiego/Wapienicka.

- To przejście jest symbolem, że inwestycja powoli zbliża się ku końcowi - powiedział prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski wizytując w środę wybudowane przejście pod ul. Cieszyńską. - Ważne jest to, że oddane do użytku przejście dla pieszych jest nowoczesnym obiektem, bezpiecznym i dostępnym dla osób niepełnosprawnych. Jest tutaj synchronizowany ruch pieszych z rowerowym, co mnie osobiście bardzo cieszy – dodał.

Nie przeocz

Zaznaczył, że w czerwcu rozbudowana droga powinna być już oddana do użytku. Bielscy urzędnicy wskazują, że MZD przyjęło zasadę by tam, gdzie to możliwe, poszczególne wykonane już elementy układu drogowego wprowadzać do użytku. Tak właśnie jest w przypadku przejścia podziemnego w Wapienicy, gdzie drogowcy wykonali już na całości drogi warstwę wiążącą, a na części jest już położona ostatnia warstwa ścieralna. W efekcie obie jezdnie zostaną oddane do użytku dla kierowców i ruch będzie się odbywał po właściwych jezdniach przy zwężeniu do jednego pasa.

Jak informują przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej w związku z otwarciem nowego przejścia podziemnego w Wapienicy zlikwidowane zostaną dwa przejścia tymczasowe na ul. Cieszyńskiej - w rejonie ronda Jaworzańska od strony Cieszyna i na wysokości Przedszkola nr 42.

- Wyznaczone przejścia dla pieszych na odcinku od ronda ul. Międzyrzeckiej do ronda Tańskiego/Wapienicka będą funkcjonowały już w układzie docelowym - informują w MZD.

W środę 17 marca na czas przebudowy ul. Cieszyńskiej została wdrożona tymczasowa organizacja ruchu. Zgodnie z nią ruch na odcinku do ronda przy ul. Jaworzańskiej w kierunku centrum będzie odbywał się będzie jednym pasem (po stronie prawej). W kierunku Jaworza zjazd z ronda przy ul. Tańskiego będzie odbywał się zewnętrznym pasem ruchu. Na wysokości mostu w Wapienicy ruch zostanie skierowany na pas wewnętrzny. Te utrudnienia potrwają do 15 czerwca.

Zobacz koniecznie

Główny objazd ul. Cieszyńskiej będzie odbywać się ulicami Tańskiego, Spółdzielców, Stawową. Ale uwaga! Ulica Skrzydlewskiego od strony północnej zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów. Dojazd do posesji i firm będzie odbywał się od ronda Niemena w kierunku Lotniska po jezdni prawej, dwukierunkowo. Natomiast dojazd do ul. Saperów - dwukierunkowo ul. Spółdzielców oraz fragmentem ul. Cieszyńskiej. Przystanki autobusowe Cieszyńska Os. Wojska Polskiego (nr 62 i 63) zostaną przeniesione na przystanki Os. Wojska Polskiego (nr 310 i 311).

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Dron pasażerski

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie