Bielsko-Biała: szpital wojewódzki wznawia planowe przyjęcia

Łukasz Klimaniec
Łukasz Klimaniec
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej Łukasz Klimaniec
Udostępnij:
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej stopniowo wznawia planowe przyjęcia na oddziały. - To efekty skuteczności działań podejmowanych przez tę placówkę oraz poprawy sytuacji epidemiologicznej w kraju - podkreślają w szpitalu. Jednak każda osoba, która przyjmowana jest na szpitalny oddział, ma wykonywane testy na obecność SARS –CoV-2.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej stopniowo wznawia przyjęcia planowe na oddziały - poinformowali w czwartek 28 maja przedstawiciele tej placówki. Podkreślają, że w szpitalu stosowane są wszystkie niezbędne procedury, które zapobiegają zakażeniu SARS –CoV-2 wśród lekarzy oraz pacjentów.

- W związku ze skutecznością naszych działań oraz poprawą sytuacji epidemiologicznej w kraju, podjęliśmy decyzję o stopniowym przywracaniu planowej działalności naszej placówki – mówi Krzysztof Pliszek, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

Każda osoba, która przyjmowana jest na szpitalny oddział, ma wykonywane testy na obecność SARS –CoV-2.

- To badania genetyczne, czyli najbardziej wiarygodne. Ponieważ przeprowadzamy je w naszym laboratorium dość szybko wiemy, czy mamy do czynienia z pacjentem dodatnim, czy ujemnym. Do momentu otrzymania wyniku testu, każdy jest izolowany. Dzięki temu na oddziałach przebywają wyłącznie osoby, które nie są zakażone koronawirusem – podkreśla Krzysztof Pliszek.

Pacjenci z wynikiem dodatnim przekazywani są do jednoimiennych szpitali zakaźnych. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w bielskim szpitalu trzy tygodnie temu.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej jest jedną z największych placówek na południu Polski. - Z pomocy naszych specjalistów korzystają tysiące mieszkańców Bielska-Białej i ościennych miejscowości. Pracujemy w wyjątkowym reżimie sanitarnym po to, aby bezpiecznie ich leczyć – podkreśla Sabina Bigos-Jaworowska, dyrektorka szpitala.

Lekarze, pielęgniarki położne i pozostały personel medyczny wyposażeni są w środki ochrony osobistej : maski, gogle, rękawiczki i kombinezony. Na bieżąco odbywa się również dezynfekcja pomieszczeń i szpitalnej aparatury.

Do zaleceń, które skutecznie pozwalają uniknąć zakażenia koronawirusem, oprócz pracowników szpitala muszą dostosować się także osoby, które oczekują na planowe zabiegi. Zgodnie z procedurami, na siedem dni przed przyjęciem na oddział chorzy powinni m.in. zaprzestać kontaktów z osobami z zewnątrz, z wyjątkiem najbliższej rodziny.

- Apelujemy, aby pacjenci, jeżeli jest to możliwe, zgłaszali się na oddziały bez osób towarzyszących. Każdy ma mierzoną temperaturę. Proszony jest równie o wypełnienie ankiety, która dostępna jest na stronie internetowej szpitala – wyjaśnia dyrektor Pliszek.

Sprawdź to

Ważne jest, aby osoba, która ma być hospitalizowana w przypadku, gdy pojawią się cechy infekcji, powiadomiła o tym oddział i przełożyła termin przyjazdu do szpitala.

W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej działa już część poradni oraz Zakład Rehabilitacji i Zakład Diagnostyki Obrazowej. Wszystko odbywa się z zachowaniem procedur bezpieczeństwa.

Każdy pacjent umawiany jest na konkretną godzinę. Przed gabinetem lekarskim można siedzieć tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Odległość między oczekującymi na wizytę musi wynosić co najmniej 2 metry. Po wyjściu każdej osoby pomieszczenia są dokładnie dezynfekowane i wietrzone.

Obejrzyj dokładnie

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie