Bieńkowska: Moim największym osiągnięciem są dzieci

  Bieńkowska: Moim największym osiągnięciem są dzieci

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bieńkowska: Moim największym osiągnięciem są dzieci
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Bartek Syta

  - Od początku wiedziałam, że chcę mieć dzieci, jednak po kilku latach siedzenia w domu okazało się, że potrzebuję czegoś więcej. Chciałam pracować, ale nie wiedziałam gdzie i jak zacząć. I wtedy tata namówił mnie na Krajową Szkołę Administracji Publicznej. Znalazłam swoją niszę czyli politykę regionalną, i tak to się zaczęło. Z Elżbietą Bieńkowską, minister rozwoju regionalnego m.in. o rodzinie, rozmawia Anna Guzik, specjalna reporterka DZ, prywatnie kuzynka pani minister.
  Mamy bardzo podobną sytuację, Ty tez kursujesz pomiędzy Warszawą, gdzie pracujesz a Mysłowicami, gdzie znajduje się Twój dom. Nie męczy Cię to?
  Funkcjonuję tak już od trzech i pół roku. Od poniedziałku do piątku jestem w Warszawie, zaś w domu od piątkowego popołudnia do poniedziałku rano. Zdążyłam się już do tego trybu przyzwyczaić, choć, przyznaję, nie jest to normalne życie.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ
  ALFABET BIEŃKOWSKIEJ: SORRY, TEGO O NOWEJ KOMISARZ MOGŁEŚ NIE WIEDZIEĆ


  Nie myślałaś o przeprowadzce do Warszawy?
  - Nie, mój dom jest w Mysłowicach. Tam mam swoją bazę, tam wychowała się trójka moich dzieci, mam swój poukładany świat, rodzinę, dobrych sąsiadów, przyjaciół, i nie zamierzam tego zmieniać.

  W jakim wieku są Twoje dzieci?
  Moje "stare" dzieci są już prawie dorosłe - Michalina ma 23 a Mateusz 22 lata. Są poza domem, studiują, Michalina w Madrycie, Matej, bo tak na niego mówimy, w Poznaniu. Jest jeszcze dziesięcioletnia Zosia.

  To dosyć duża różnica wieku
  Tak, ale, na szczęście dla nas, pojawiła się w naszym życiu, jej obecność scala nasz dom.

  Jesteś matką od ustawiania czy od rozpieszczania?
  Myślę, że i tak i tak, choć obawiam się, że gdybym nie pracowała pewnie zadręczyłabym dzieci swoją miłością (śmiech) Michalina i Matej są już prawie dorośli, więc staram się ograniczać swoja nadopiekuńczość i troskliwość, zdaję sobie sprawę, że może być to dla nich męczące. Ale nie jest mi łatwo zważywszy, że Michalina studiuje w Hiszpanii, a Matej jest strasznym powsinogą. Muszę wiedzieć co robią, gdzie są, czy wszystko u nich w porządku, wtedy jestem spokojna. Swoją nadopiekuńczość przenoszę zatem na zwierzęta, mamy obecnie w domu dwa psy, żółwia i świnkę morską, którą Zosia postanowiła adoptować ze szkoły.

  Jak udaje Ci się łączyć obowiązki zawodowe z byciem matką dziesięciolatki na odległość?
  Jestem bardzo opiekuńczą matką i choć nie ma mnie obok, każda sprawa, która dotyczy Zośki ,jest rozwiązywana przeze mnie telefonicznie. Oczywiście taki układ nie miałby szansy gdyby nie mój mąż. Jest wspaniały. W ogóle wydaje mi się, że mężczyźni w pewnym wieku stają się zdecydowanie lepszymi ojcami, jest szalenie związany z Zosią. Ja z kolei bardzo jasno ustaliłam priorytety - każdy weekend zarezerwowany jest dla rodziny, sytuacje, kiedy muszę wyjechać w niedziele wieczorem zdarzają się niezwykle rzadko.
  1 3 4 5 ... 7 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (27)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  cwaniara

  kol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 6

  chamska i cwaniara. mam nadzieję, że kiedyś będzie siedzieć. jej dzieci powinny się wstydzic słów które wypowiedziała w podsłuchach.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  cwana

  jozek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Jakim cudem Iranstka dostaje posade w województwie tylko dzięki układom a może dzięki innym walorom , nic nie warta zostawia dzieci dla donalda,

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sztuczne rzesy

  lusia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  interesujaca kobieta , ze sztucznymi rzesami

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Cwana P-ówka

  m (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  Bezczelna baba, cwaniara, co za 6000 nie będzie pracować, amoralna zołza!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gdzie facet w tym wszyskim

  krisekl (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  J.W.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wycinki z mediów ad polskiej polityki

  Farmer John (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6

  (...) Premier pojedzie do Brukseli z cały dworem... Własna ochrona, trzech kamerdynerów, czterech kierowców i aż 32 członków gabinetu. Donald Tusk (57 l.) jako szef Rady Europejskiej będzie miał...rozwiń całość

  (...) Premier pojedzie do Brukseli z cały dworem... Własna ochrona, trzech kamerdynerów, czterech kierowców i aż 32 członków gabinetu. Donald Tusk (57 l.) jako szef Rady Europejskiej będzie miał dyspozycji całą świtę! Kogo zabierze ze sobą z Polski? Na razie murowane miejsce w składzie dworu ma tylko Piotr Serafin (40 l.), sekretarz stanu w MSZ, który będzie szefem jego nowego gabinetu. Kolejnych chętnych do przeprowadzki nie brakuje, bo w Brukseli zwykły kierowca Tuska zarabia tyle co podsekretarz stanu w KPRM! Jednak to nie Tusk będzie decydował o doborze wszystkich swoich współpracowników (...)

  Pytanie: Czy również Lady Marzena Okła-Drewnowicz znajdzie się w tym składzie członków gabinetu? http://deser.pl/deser/51,111857,12390823.html?i=3

  (...) Marzena Okła-Drewnowicz... Tusk "bardzo dobre, perfekcyjnie" przewodził zarówno partii, jak i rządowi. - Dwukrotnie był premierem, dwukrotnie PO sprawowała władzę, rządziliśmy w czasie wielkiego kryzysu gospodarczego i to nie kto inny jak my, mieliśmy skumulowany wzrost gospodarczy - podkreśliła Okła-Drewnowicz (...)

  (...) Tusk, mimo że na zewnątrz był bardzo dobrze odbierany, to w pewnym sensie zgrywał się trochę, następowało zmęczenie materiału i mieliśmy pewien problem w koalicji, bo pozbycie się Tuska oznaczało rozpad Platformy, a jego trwanie oznaczało niezbyt wysokie notowania... dymisja Tuska może być uzdrowieńcza dla koalicji PO-PSL - ocenił Żelichowski. (...)

  (...) Rokita o Sikorskim: Oszukał go i Berlin, i Tusk. „Jego kariera może zostać przerwana”... Sikorski z właściwym sobie zadzierzystym temperamentem polską opcję na Berlin uczynił bezalternatywną, wielokrotnie i bez sensu antagonizując kluczowych dla polskich interesów Anglosasów... Sikorski nie ma dzisiaj oparcia ani w PO, ani w Tusku, ani w prezydencie, a opozycja jest dlań fundamentalnie wroga. Na włosie wisi także jego wymarzone partnerstwo z Berlinem... W takich warunkach jego błyskotliwa kariera może zostać gwałtownie przerwana — dodaje Rokita. I choć sam widzi w Sikorskim całkiem niezłego polityka i ministra, to przekonuje, że to nie wystarczy. Istnieje jednak obawa, że w rządzie miernot, który nam grozi po Tusku, może nie mieć to większego znaczenia kończy Rokita. (...)
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  basia

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 9

  Pani Bieńkowska wydaje się jest osobą bardzo skromną nie wywyższa się to dodaje też jej wdzięku i na pewno jeszcze pokaże innym , że coś zrobi. Życzę Pani żeby wszystkie plany i założenia , które...rozwiń całość

  Pani Bieńkowska wydaje się jest osobą bardzo skromną nie wywyższa się to dodaje też jej wdzięku i na pewno jeszcze pokaże innym , że coś zrobi. Życzę Pani żeby wszystkie plany i założenia , które sobie Pani postawiła zostały spełnione , a wiem że bardzo Pani na tym zależy. Pozdrawiam zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Życie pokazało, jaka ona skromna i nie wywyższajaca się.

  stary poznaniak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  Pretensjonalna, cyniczna, zarozumiała, pogardzająca ludźmi chamska baba. Mam nadzieję, że po jesiennych wyborach 2015 r. znajdzie się sposób, aby odciągnąć ją od brukselskiego koryta.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No no..., brawo!!!

  Szkodnik RAŚowski (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 4

  Urzędnicza fachowość solidność uczciwość musi być doceniana i nagradzana..., kumoterstwo łapówkarstwo prywata polityczne gierki niszczące kraj... piętnowane i karane...

  Zobaczymy czy Pani...rozwiń całość

  Urzędnicza fachowość solidność uczciwość musi być doceniana i nagradzana..., kumoterstwo łapówkarstwo prywata polityczne gierki niszczące kraj... piętnowane i karane...

  Zobaczymy czy Pani wicepremier utrzyma poziom... W każdym razie życzę dalszych sukcesów...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  KOŻDY SANDMAN GOROLSKI WIY ŻE GOROLISTAN TO POtynga I BASTA BO TO GOROLSKO KO KASTA

  777 BUUUSEK OZDROWIŁ ŚLONSK JAK TACZERKA +BALCEREK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

  GOROLOENLAND BOGATY JAK UE A TA MINISTRA UZDROWI CAŁY KRAY A JAK NIY TO BYDZIE NA MYSŁOWICE OCZYWIŚĆIE ŚLONSKIE NIY POLACKIE JAK SANNDHAZLOWICZANIN.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pajac

  king (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Buroku zajmij sie piwym i pilnuj , żeby ci się budka z piwem nie obaliła ,a nie wtroncoj sie do ludzi dorosłych.

  Zdjęcie autora komentarza
  Premier z Mysłowic? Czamu niy? :-)

  Sandman

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

  Trzeba tylko tego Kaszuba pilnować, żeby jakiegoś świństwa nie wykręcił. On zmienia zderzaki jak piłki w meczu...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo