Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Biskup Grzegorz Kaszak zakażony koronawirusem. Ordynariusz diecezji sosnowieckiej prosi o modlitwę

Anna Dziedzic
Anna Dziedzic
Biskup Grzegorz Kaszak, ordynariusz diecezji sosnowieckiej zarażony koronawirusem. Poinformował o tym ks. Przemysław Lech z biura prasowego sosnowieckiej Kurii Diecezjalnej. Księża proszą o modlitwę za zdrowie biskupa i innych duchownych chorych na Covid-19.

Hierarcha został przebadany pod kątem obecności wirusa Sars Cov-2.

- Badanie w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2 u bp. Grzegorza Kaszaka - ordynariusza diecezji sosnowieckiej - dało wynik pozytywny. Biskup Grzegorz czuje się dobrze i prosi o modlitwę w swojej intencji – poinformował ks. Przemysław Lech.

Księża proszą o modlitwę o zdrowie biskupa Kaszaka a także o zdrowie wszystkich chorych kapłanów, sióstr zakonnych i wiernych świeckich diecezji.

Nie przeocz

Biskup najmłodszej diecezji w Polsce

Ksiądz Grzegorz Kaszak jest biskupem sosnowieckim od 2009 roku. Przejął diecezję po pierwszym biskupie tej diecezji – Adamie Śmigielskim. Przypomnijmy, ze diecezja sosnowiecka jest najmłodszą diecezją w Polsce. Została ustanowiona w 1992 roku przez papieża Jana Pawła II. Diecezja sosnowiecka została włączona do metropolii częstochowskiej. Biskupem ordynariuszem mianowano ks. dra Adama Śmigielskiego. Nominacje na biskupów pomocniczych diecezji otrzymali ks. Tadeusz Pieronek, dotychczasowy profesor prawa kanonicznego Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie oraz ks. bp Piotr Skucha, dotychczasowy biskup pomocniczy diecezji kieleckiej.

Zobacz koniecznie

Bp dr Grzegorz Kaszak pochodzi z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. W 1989 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk ówczesnego biskupa diecezjalnego - Kazimierza Majdańskiego - w Bazylice Katedralnej św. Jakuba w Szczecinie. W 1990 roku rozpoczął w Rzymie studia doktoranckie z teologii moralnej na prowadzonym przez Opus Dei Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża. Doktorat obronił w roku 1998, a w latach 1992-2002 pracował w Papieskiej Radzie ds. Rodziny. Następnie powierzono mu funkcję Rektora Papieskiego Instytutu Kościelnego w Rzymie. Jesienią 2007 roku został mianowany przez Papieża Benedykta XVI sekretarzem Papieskiej Rady ds. Rodziny.

Tak wyglądałby podział woj. śląskiego na strefy zielone, żółte i czerwone, gdyby znów wprowadzono regionalizację obostrzeń.W jaki sposób powiaty dzielono na strefy?Strefa zielona: 0-5 zakażeń na 10 tys. osóbStrefa żółta: 6-12 zakażeń na 10 tys. osóbStrefa czerwona: powyżej 12 zakażeń na 10 tys. osób.Sprawdź, w jakiej strefie obecnie znajduje się każdy powiat w woj. śląskim.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE >>>

Koronawirus na Śląsku. Czerwona strefa w powiatach. Czy rząd...

4 lutego 2009 r. został ustanowiony biskupem sosnowieckim. 28 marca 2009 r. odbył ingres do Bazyliki Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu i przyjął święcenia biskupie z rąk prymasa Polski, kard. Józefa Glempa oraz kard. Stanisława Dziwisza i abp. Stanisława Nowaka.

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera