Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bitwa na balony z wodą w Sosnowcu ZOBACZ ZDJĘCIA Burza nie zniechęciła uczestników

Tomasz Szymczyk
Bitwa na balony z wodą w Sosnowcu na Stawikach
Bitwa na balony z wodą w Sosnowcu na Stawikach Tomasz Szymczyk
Bitwa na balony z wodą w Sosnowcu była pierwszą imprezą, która odbyła się po prawie zakończonej modernizacji terenów wokół Stawików. Sosnowiczanie zyskali tutaj nową nawierzchnię do spacerów i jazdy na rowerach, ale nie tylko.

Bitwa na balony z wodą w Sosnowcu na Stawikach

Popołudniowa sobotnia burza pokrzyżowała plany organizatorom bitwy na balony z wodą, która odbywała się na plaży na brzegu sosnowieckich Stawików. Ci, którzy zdecydowali się na udział w tej batalii, byli jednak bardzo zadowoleni. Bitwa na balony z wodą była też pierwszą imprezą, która odbyła się po prawie zakończonej modernizacji terenów wokół Stawików. Sosnowiczanie zyskali tutaj nową nawierzchnię do spacerów i jazdy na rowerach, ale nie tylko.

– Prace od strony bulwarów Brynicy już praktycznie zostały zakończone, z kolei te od strony Katowic powinniśmy skończyć w najbliższych dniach – wyjaśnia Wojciech Guzik, naczelnik Wydziału Organizacji Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym sosnowieckiego Urzędu Miejskiego. Chodnik od strony Brynicy został podzielony na część dla pieszych (z czarnym asfaltem) i rowerzystów (z czerwonym). Wokół akwenu ustawiono też ponad 70 ławek i prawie 40 stojaków rowerowych. Wybrukowany został krąg z logotypem miasta, który można oglądać przed główną bramą wejściową na Stadion Ludowy.

W "Bitwie na balony z wodą", która odbyła się sosnowieckich Stawikach wzięło udział kilkadziesiąt osób

Bitwa na balony z wodą na sosnowieckich Stawikach ZDJĘCIA

Częścią inwestycji jest również dwustumetrowa poliuretanowa bieżnia dla biegaczy oraz parking na 31 samochodów. Przygotowano też miejsca pod przyszłe wypożyczalnie rowerów. W ramach modernizacji na Stawikach posadzono też 16 platanów, a w pasie rozdzielającym chodnik od trasy rowerowej, rosnąć będzie dereń biały. Wytyczono także alejkę dla zakochanych.

– Ostatnim elementem wszystkich zmian będzie montaż hydraulicznych słupków, uniemożliwiających wjazd samochodom, które często stawały bądź na spacerowej alejce, bądź na wydzielonej przy niej drodze rowerowej – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Wszystkie prace kosztowały ponad 3 mln złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!