Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Biura KPMG w Katowicach. Recepcja jak bryła węgla, zielone ściany, drzewa. Zdjęcia

DN
Biura KPMG w Francuska Office Center w Katowicach. Projekt: Zalewscy Architekci
Biura KPMG w Francuska Office Center w Katowicach. Projekt: Zalewscy Architekci Zalewscy Architekci
Recepcja jak bryła węgla. Wnętrza zanurzone w zieleni, pnie drzew, mocne kolory, spokojne strefy do pracy. Tak wyglądają nowe biura firmy KPMG w Katowicach przy Francuskiej. Aranżacją wnętrz zajęli się architekci z pracowni Zalewski Architecture Group Gliwic.

Architekci z pracowni z Gliwic przyzwyczaili nas, że wnętrza, za jakie się "biorą", zawsze są dopracowane do ostatniego szczegółu, nic nie jest zostawione przypadkowi. I że zanim zajmą się aranżacją wnętrza, wnikliwie poznają filozofię, zamierzenia, kontekst firmy.

Zobaczcie, jak wyglądają zaprojektowane przez nich biura The Software House w Gliwicach. Link

Tym razem prezentują swój najnowszy biurowy projekt: 1500 metrów kwadratowych biur firmy KPMG w Katowicach przy Francuskiej, w biurowcu Francuska Office Center. Mocne kolory, fiolety, zieleń, zielone ściany, chill out wręcz zanurzony w zieleni. Tu trzeba wspomagać kreatywność. A strefa do pracy - stonowana, spokojna, monochromatyczna.

Zobaczcie, jak wyglądają Biura KPMG w Katowicach:

Jest tu też zielona ściana o powierzchni 30 metrów kwadratowych. Recepcja zaś ma kojarzyć się z bryłą węgla, a przestrzeń komunikacyjna - z kopalnianą sztolnią. Jak mówią architekci, koncept oparto o skojarzenia z tym, co charakterystyczne dla Śląska - kopalniami pod ziemią i zielenią na jej powierzchni.

OTO JAK PRACUJĄ ARCHITEKCI ZE ŚLĄSKA, M.IN. Z PRACOWNI Z GLIWIC

Biura KPMG w Katowicach. Opis architektów

Oto jak opisują swój koncept biura KPMG w Francuska Office Center w Katowicach architekci z pracowni Zalewski Architecture Group:

"Projekt biura katowickiego oddziału firmy KPMG obejmował 1500 mkw wielofunkcyjnej powierzchni w budynku Francuska Office Center w Katowicach.

Mamy więc tu do czynienia z przestrzeniami open space, pomieszczeniami pracy grupowej, focus roomami i strefami chill-out. Budowę tożsamości i indywidualnego wyrazu oparto o skojarzenia z tym,co charakterystyczne dla Śląska - kopalniami pod ziemią i zielenią na jej powierzchni.

Choć projekt daleki jest od bezpośrednich cytatów, myśl o tym, gdzie jesteśmy, nasuwa się sama. Recepcję można skojarzyć z bryłą węgla, przestrzeń komunikacyjną ze sztolnią. Śląskość wybrzmiewa tu raczej, niż jest podana na tacy. Przestrzenie wspólne to asocjacje z naturą i organicznymi formami. W głównej przestrzeni chill-out roomu zanurzamy się w zieleni - w przenośni i dosłownie. Z zielonej podłogi wyrastają pnie drzew, przez których korony „przedziera siꔜwiatło. Klimat dopełnia zielona żywa ściana o powierzchni ponad 30 mkw.

Kolor i organiczne formy zastosowano w pomieszczeniach pracy wspólnej, focus roomach i „budkach telefonicznych”. Tu sens jest dwojaki - łatwa identyfikacja wizualna, komfort akustyczny oraz pobudzanie kreatywności. Pomieszczenia te kontrastują ze spokojną i zdyscyplinowaną, utrzymaną w monochromatach,strefą pracy. Ten świadomy minimalizm uspokaja i pozwala architekturze być tłem dla życia, które wprowadzają tam pracownicy."

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

TYDZIEŃ Magazyn reporterów DZ

Finał akcji DZ "Wybierz sobie Mikołaja"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo