Co słychać na budowie Face2Face? - W pierwszym etapie inwestycji prowadzimy obecnie prace związane z konstrukcją budynku. W całości budynku mamy wykonane stropy nad kondygnacją +3, w segmencie A przygotowujemy zbrojenie stropu nad kondygnacją +5 - informuje inwestor, Echo Investment, wiosną 2019.
Zobaczcie zdjęcia:
Z kolei na poziomach garaży podziemnych minus 2 i minus 1 trwają prace murarskie, instalacyjne oraz wykończeniowe. Roboty murarskie trwają również na parterze, a na zewnętrz trwają prace instalacyjne. - W najbliższych tygodniach planujemy rozpoczęcie prac elewacyjnych, robót murarskich, instalacyjnych i wykończeniowych. W II etapie wykonana została już obudowa wykopu, tzw. „ścianka berlińska”, prowadzimy dalsze prace związane z wykopem. A w przyszłym miesiącu (to jeszcze w kwietniu - red.) ruszymy z pracami konstrukcyjnymi - dodają przedstawiciele inwestora.
A co z komercjalizacją? Wedle Echo Investment wynajem F2F przebiega bardzo sprawnie, podpisano już też pierwsze umowy, finalizowane są kolejne, ale o szczegółach na razie nie ma mowy. Mamy je jednak poznać jeszcze wiosną 2019. Na razie zobaczcie, jak widać budowę kompleksu Face2Face z biurowca, stojącego po drugiej stronie Chorzowskiej. Zdjęcia wykonano 1 kwietnia 2019. I przypomnijcie sobie wizualizacje.
Wizualizacje kompleksu przy Chorzowskiej/Grundmanna
Face2Face Business Campus Katowice: rusza budowa biurowców p...
Przypomnijmy. Na rogu Chorzowskiej i Grundmanna w Katowicach, w miejscu hali huty Baildon, powstają dwa biurowce: niższy 6-piętrowy i wyższy 14-piętrowy. Łącznie będzie w nich ponad 46 tys. m kw. powierzchni. Na podziemnych parkingach oraz wokół budynków zaplanowano 765 miejsc parkingowych. Między budynkami parkingów nie będzie. Tu zaplanowano wielkie patio z zielenią, wewnętrznymi placami i strefami wypoczynku, relaksu, sportową czy gastronomiczną. W planach jest również przedszkole.
- Tutaj będzie można rozluźnić się podczas rozgrywek w koszykówkę, jak i odetchnąć na hamaku. Kampus Face2Face ma zachęcać do spotkania, spędzenia wolnej chwili bliżej ludzi – zapowiadają przedstawiciele inwestora.
Za projekt biurowców odpowiada Grupa 5 Architekci, która do współpracy przy aranżacjach przestrzeni między budynkami, zaprosiła katowickie Biuro Projektowe Małeccy. Ten sam zespół odpowiada za wielokrotnie nagradzaną nową siedzibę Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach.
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Czy trzeba płacić opłaty za użytkowanie wieczyste?
Polacy są przeciwko zmianie czasu
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?