MKTG SR - pasek na kartach artykułów

„Błyskawice” pokonały Sokoła Łańcut i wskoczyły na fotel lidera rzeszowskiej Master League

Tomasz Ryzner
W rzeszowskiej hali ROSiR druga liga już nie gra, ale meczów koszykówki nie brakuje
W rzeszowskiej hali ROSiR druga liga już nie gra, ale meczów koszykówki nie brakuje https://www.facebook.com/masterleaguerzeszow
Wuber AVC Rzeszów przełożył mecz 8. kolejki, co wykorzystała ekipa Thunderbolts i zluzowała mistrza I edycji na pozycji lidera tabeli Rzeszowskiej Ligi Amatorskiego Basketu - Master League.

Zespół Thunderbolts musiał się mocno napocić w ha, aby wskoczyć na pozycję nr 1 – mierzył się z Sokołem i do połowy remisował z łańcucianami 30:30. Po dużej przerwie Kamil Wrona i spółka mieli nieco więcej do powiedzenia i na koniec wygrali 62:54. Lider „Błyskawic” zdobył 25 punktów, Piotr Kocur dołożył 16. Po drugiej Mikołaj Płowy i Kuba Cieszyński zdobyli odpowiednio 19 i 16 punktów.

Najwięcej emocji było w meczu Alfy Team z Pempą I Resovią, choć I kwarta tego nie zapowiadała (24:14). W kolejnych odsłonach młodzi resoviacy powoli odrabiali dystans i w końcówce spotkania mieli szansę na pełny sukces. Ostatecznie jednak minimalnie lepsza okazała się Alfa (58:57), w szeregach której 29”oczek”, czyli równo połowę, zdobył Dawid Kijowski. Dla Resovii 19 pkt uzyska Mateusz Rajchert.

Jako że nie odbyły się wszystkie mecze, zawodnik kolei nie został jeszcze wybrany. W tabeli za „Błyskawicami” (15 pkt) i Wuberem AVC (14) plasuje się Alfa Team i Last Shots (obie po 12). Stawkę zamyka druga drużyna Pempy Resovii, która nie posmakowała jeszcze wygranej. Następna seria gier za półtora tygodnia.

Wyniki:
7. kolejka, Pempa I Resovia Rzeszów - Last Shots 58:90, Wuber AVC Rzeszów - Pempa II Resovia Rzeszów 105:62, Thunderbolts - Zalesie DNA Rzeszów 80:48, Retro Dziki - Alfa Team 69:54, Sokół Łańcut - Żarłacze Rzeszów 64:86, Pominięci w Drafcie - C-SQuad 62:52;

8. kolejka, Żarłacze - Pominięci w Drafcie 55:42, Zalesie DNA Rzeszów - Retro Dziki 72:66, Thunderbolts - Sokół Łańcut 62:54, C-SQuad - Pempa II Resovia Rzeszów 94:49, Alfa Team - Pempa I Resovia Rzeszów 58:57. Mecz Last Shots - Wuber AVC Rzeszów przełożony na 11 maja.

Następna kolejka (12.05): Wuber AVC - C-SQuad, Last Shots - Alfa Team, Pempa II Resovia - Żarłacze, Pempa I Resovia - Zalesie DNA, Pominięci w Drafcie - Thunderbolts, Retro Dziki - Sokół.