BNP Paribas Katowice Open 2014: Radwańska - Cornet 6:0, 2:6, 4:6 [LIVE, SENSACJA W SPODKU]

TOK
arc
Agnieszka Radwańska nie wygra turnieju WTA Tour - BNP Paribas Katowice Open, który odbywa się w Spodku. W półfinale trzecia rakieta świata przegrała z Francuzką Alize Cornet 6:0, 2:6, 4:6.

16.11 - zabójczy skrót Cornet i jej przewaga

16.09 - przewaga Cornet, ale w następnej akcji górą Polka - równowaga. Grają dwie godziny!

Teraz każda piłka jest najważniejsza - serwuje Cornet i 0:30

3:4 Atak Cornet z forhandu i to Francuzka jest bliżej meczu. W Spodku szmer niedowierzania

Spodek kipi i wrze, jest rówowaga, a teraz przewaga Cornet. Grają już godzinę i 50 minut

16.00 - druga przewaga Francuzki, serwuje Isia

15.58 - Cornet ma przewagę na 4:3!

3:3

3:2 Radwańska duży aut!

15.47 - jest 40:40. Ale walka! Spodek pełen emocji

15.46 - Radwańska przy swoim podaniu 40:15

3:1 Alize nie daje za wygraną. Gem kontaktowy?

15.41 - jest 40:40

15.38 - Zaciśnięta pięść Francuzki, ma 30:15

15.36 - Jeśli Cornet chce coś jeszcze wskórać, musi wygrać teraz gema.

3:0 Brawo Isia!

15.34 - Radwańska wzięła się do roboty. Cornet jest coraz bardziej zdenerwowana

2:0 Jest przełamanie! Radwańska odskakuje.

15.31 - Trwa bój o drugiego gema. Spodek prawie odlatuje!

1:0 Polka kończy wymianę smeczem. W Spodku wyraźne ożywienie. Francuzka w tym gemie miała trochę uwag do sędziowania. Widać było, że ciężko oddycha.

15.22 - trwa pierwszy gem III seta. Serwuje Agnieszka

2:6 Mamy 1:1 w setach. Niespodzianka? W Pucharze Hopmana też obie panie grały trzysetówkę

15.17 - drugi setbol dla Cornet

15.16 - Francuzka w aut, 40:40

15.16 - Isia w siatkę, jest setbol, 40:30

15.15 - Francuzka dwa podwójne błędy - 30:30

15.14 - Cornet prowadzi 30:0 i serwuje

2:5 Polka kończy gema smeczem, brawa publiczności. Ciekawe, czy Isia jest w stanie wygrzebać się z tych kłopotów, czy będzie trzeci set?

15.09 - serwuje Agnieszka, jest 15:15

1:5 I stało się, Francuzka gem od seta!

15.08 - Francuzka na 40:30. Teraz ona bliżej piątego gema

15.07 - jest 15:30 przy podaniu Cornet. Może drugi gem?

1:4 Radwańska ma 40:0, ale super forhand Alize po inii i jest 40:15. Następne piłka dla Polki

0:4 Kolejną przewagę wykorzystała Francuzka. Zagranie Radwańskiej w siatkę i czwarty gem dla Cornet. Robi się (nie)ciekawie

14.59 - Cornet świetny skrót i znów nici z gema dla Isi, jest równowaga

14.58 - przewagę miała Cornet, ale jest równo

14.56 - Radwańska miała przewagę, ale wracamy do równowagi

14.55 - 40:40, gra nerwów

14.53 - Cornet wyrównuje i jest 30:30. To ważny gem

14.52 - Agnieszka w stylu swojego zagrania miesiąca z Indian Wells. Trochę gry pokazowej i jest 0:30

14.50 - Francuzka ma już dwa przełamania i serwuje, ale pierwszy punkt dla Agnieszki - 0:15

0:3 Za długi skrót Radwańskiej, Cornet dobiega i ma trzeciego gema! Kto by się spodziewał takiej zmiany sytuacji. Kobiecy tenis...

14.48 - wolej w siatkę i 15:40

14.47 - podwójny błąd Agnieszki 0:30, kibice mocno klaszczą jest efekt - dobry serwis i 15:30

0:2 Francuzka ma też swego gema serwisowego

14.43 - Radwańska chce szybko odrobić stratę, prowadzi 30:15, ale już 30:30

0:1 Pierwszy gem dla Cornet, która przełamała Radwańską

14.39 - jest 40:40, serwuje Polka

14.39 - 40:15 dla Cornet i już 40:30

14.38 - Zaczynamy drugiego seta

6:0 Przy drugim setbolu Cornet posyła skróta w siatkę. Set dla Radwańskiej w 25 minut

14.33 - 15:40, dwa setbole dla Polki

14.31 - Cornet traci cierpliwość - rzuca rakietą o kort. 0:15 przy jej podaniu

5:0 Radwańska wygrała gema na sucho.

14.28 - Owacja publiczności. Radwańska wygrała niesamowitą wymianę. Idzie za ciosem i jest 30:0

4:0 Od 15:40 wszystkie piłki wygrała Isia. Moment przełomowy gema - dzwonki komórek, które rozkojarzyły Cornet

14.24 - kibice mają włączone komórki, co przeszkodziło Cornet. Jest 30:30

14.23 - Cornet poszła do siatki i ma 15:0. Walczy o pierwszy wygrany gem przy podaniu, teraz już 30:0

3:0 Przy 40:15 Cornet backhand w aut i trzeci gem dla faworytki. W Spodku nastrój tenisowego święta

14.19 - 30:0 dla Radwańskiej. Teraz publiczność wspiera Cornet

2:0 Radwańska przełamała podanie Francuzki

14.15 - 15:40 po świetnej wymianie, publiczność zachwycona

1:0 Od stanu 40:40 Radwańska wygała dwie piłki i ma pierwszego gema

14.12 - było 40:15 dla Agi, jest 40:40

14.09 - zaczynamy, seewuje Radwańska. Dziś znów w bieli, Cornet na granatowo. Pierwsza piłka dla Francuzki, teraz 15:15

Jutro finał o godz. 14.45, nastąpiła zmiana!

14.07 - kończy się już rozgrzewka, zaraz gramy

14.07 Witamy ze Spodka, najlepsza frekwencja z wszystkich meczów Radwańskiej!

W piątkowych meczach Alize Cornet pokonała Czeszkę Klarę Koukalovą 6:2, 0:6, 6:2, a Agnieszka Radwańska wygrała z Austriaczką Yvonne Meusburger 6:4, 6:1.

Cornet jeszcze nie wygrała z Radwańską. W tym roku grały ze sobą już dwa razy - w Pucharze Hopmana (6:3, 6:7, 6:2) i w turnieju w Indian Wells (7:5, 6:3).

- Cornet nie jest łatwą rywalką - przyznaje Radwańska. - Grałam w tym sezonie dwa razy i były trudne mecze, jeden nawet trzygodzinny. Jest to bardzo solidna zawodniczka, walcząca do końca do ostatniej piłki. Jest w dobrej formie, ale tu rozegrała dwa trzysetowe mecze. Wszystko się może zdarzyć, ale oczywiście chcę wygrać.

Po zmianie dwóch kortów na jeden centralny, w Spodku nawierzchnia jest trochę wolniejsza, co może mieć wpływ na dzisiejszy mecz.

- Wolałabym taki kort, jak był wcześniej, choć ten położony w ciągu jednej nocy jest bardzo dobry - podkreśla "Isia".

Mecz Agnieszki Radwańskiej z Alize Cornet transmitować będą TVP Sport i TVP Info.

Zmieniła się godzina niedzielnego finału - decydujące spotkanie BNP Paribas Katowice Open rozpocznie się o godz. 14.45. Finał debla zaplanowano na 12.00

*Restauracja Kryształowa Katowice bez Magdy Gessler. Teraz Maria Ożga z MasterChef