Bogusław i Bogusława Choczyńscy: Nasze korzenie zapuściliśmy...

  Bogusław i Bogusława Choczyńscy: Nasze korzenie zapuściliśmy w Żywcu

  Jakub Marcjasz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Bogusław i Bogusława Choczyńscy w siedzibie swojej firmy w Żywcu
  1/6
  przejdź do galerii

  Bogusław i Bogusława Choczyńscy w siedzibie swojej firmy w Żywcu ©Jakub Marcjasz

  Wychowanka małej szkoły w Żywcu, dziś bizneswoman, współwłaścicielka firmy "Eurofirany", Bogusława Choczyńska, stawia dla niej za ponad 2 mln zł halę sportową
  "Eurofirany" są firmą z branży wyposażenia wnętrz. Przedsiębiorstwo, mające siedzibę w Żywcu, importuje towary z ponad 300 największych fabryk na całym świecie. Zatrudnia 260 osób. Budynek firmy to największe tego typu centrum logistyczne w Europie. Na powierzchni 20 tys. m kw. znajdują się: okazały showroom, powierzchnie biurowe oraz kompleks magazynów. Oferta firmy to ponad 35 tys. artykułów dekoracyjnych i wyposażenia wnętrz (gusta kupujących się zmieniają, dlatego dziś tylko 50 proc. sprzedaży stanowią firany i zasłony). Pod logo "Eurofirany" działa prawie 70 punktów sprzedaży na terenie całego kraju, dwa na Słowacji oraz trzy w Czechach. Firma zaopatruje ponad 1000 sklepów w całej Polsce i za granicą.

  Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Żywcu-Moszczanicy należy do jednych z najmniejszych szkół w mieście.
  Uczy się tu obecnie łącznie blisko 150 dzieci. Kilka lat temu szkole, która otwarta została w 1910 roku, groziło zamknięcie. Ostro zaprotestowała jednak lokalna społeczność. Wszyscy podkreślali rodzinną atmosferę, jaka panuje w placówce i wysoki poziom nauczania szkoły, której uczniowie zdobywali nagrody w zawodach sportowych i konkursach przedmiotowych. Od dawna problemem szkoły był brak sali gimnastycznej. Na jej wybudowanie zawsze brakowało pieniędzy. Uczniowie zamiast korzystać z sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia, musieli ćwiczyć w zaadaptowanej do tego celu jednej z sal lekcyjnych. Od września nareszcie się to zmieni. Szkoła właśnie jest rozbudowywana. Oprócz hali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia powstaną również dodatkowe klasy z zapleczem. Inwestycję w całości sfinansują właściciele miejscowej firmy "Eurofirany".

  Hala imienia Jana Koniora


  - W szkole pracują nauczyciele z powołania i uczą się zaangażowani uczniowie - mówi Małgorzata Kuber, dyrektorka placówki. - Dlatego, mimo braku sali, możemy pochwalić się osiągnięciami sportowymi, których teraz będzie pewnie jeszcze więcej - cieszy się dyrektorka. Zadowolone są też władze miasta. - To wielki, szlachetny gest - mówi Antoni Szlagor, burmistrz Żywca, który podkreśla, że właściciele firmy "Eurofirany" często angażują się w życie miasta, wspierając różne wydarzenia, inicjatywy kulturalne, społeczne i religijne.
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo