Bolący kręgosłup? Chęć relaksu? Zajmą się tym specjaliści Dosłońce Med SPA w Hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference&SPA

Materiał informacyjny Hotel Mercure Racławice Dosłońce Conference&SPA
Udostępnij:
Nie ma się co oszukiwać. Praca zdalna, długie siedzenie przy komputerze, brak ruchu – to wszystko odbija się na naszym samopoczuciu i kręgosłupie. Szacuje się, że ponad 80 proc. osób dorosłych narzeka na pojawiające się bóle kręgosłupa. Coraz częściej nazywa się go również chorobą cywilizacyjną i co niepokojące – dotyczy coraz młodszych! Gdzie znaleźć szybko pomoc? Polecamy Dosłońce Med SPA w Hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference&SPA.

Gdy pojawi się ból kręgosłupa – nie ma co czekać. Samo nie przejdzie. Tym bardziej, że z powodu pandemii większość z nas pracuje z domu, zdalnie, często w miejscach niekoniecznie przystosowanych do pracy biurowej. Do tego dochodzi brak ruchu i nasz kręgosłup coraz częściej domaga się uwagi i… dopieszczenia. Co można zrobić? Potrzebny jest relaks, dobry masaż i rehabilitacja pod okiem specjalistów. Niestety długie kolejki do specjalistów z NFZ skutecznie zniechęcają. Tymczasem w malowniczej, podkrakowskiej miejscowości Dosłońce wyleczymy nie tylko ciało, ale i umysł!

Centrum Med SPA w Hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference&SPA – na ból kręgosłupa, na lepsze samopoczucie

Jak poprawić swoje samopoczucie? A może można połączyć wypoczynek z rehabilitacją? Polecamy zapoznać się z ofertą Centrum Med SPA w Hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference&SPA.

Hotel znajduje się w malowniczej miejscowości Dosłońce, niecałe 50 kilometrów od Krakowa. To w Dolońce Med SPA, czekają na Ciebie doświadczeni fizjoterapeuci i masażyści, którzy po indywidualnej konsultacji dobiorą zabiegi odpowiednie do potrzeb.

Doskonałym masażem będzie masaż balijski, wykonywany przez fizjoterapeutów z Wyspy Bali. Skorzystać też można m.in. z:

 • kąpieli siarczkowej,
 • elektroterapi,
 • balneoterapii.

Centrum Dosłońce Med SPA łączy relaks i wypoczynek w komfortowych warunkach z poprawą kondycji fizycznej, zapewniając pacjentom szybki powrót do zdrowia. Oferuje specjalny program rehabilitacyjny, skierowany do osób z problemami narządów ruchu i kręgosłupa, a także ze schorzeniami układu krążenia, skórnymi i schorzeniami reumatycznymi.

Warto przy tym podkreślić, że hotel posiada wpis do rejestru organizatorów turnusów rehabilitacyjnych, a także wpis do rejestru ośrodków, w których mogą odbywać się turnusy rehabilitacyjne.

Fachowa rehabilitacja dla wszystkich w podkrakowskiej miejscowości

Chcesz wybrać coś dla siebie? Przyjedź do hotelu Hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference&SPA. Oderwanie się od szarej rzeczywistości choćby na jeden dzień każdemu się przyda. A oddanie się w ręce balijskiej terapeutki może zdziałać cuda. Odzyskamy witalność, energię i polepszymy samopoczucie.

Zapracowanym polecamy pakiet profilaktyczny „Zdrowy kręgosłup”. Pod okiem wykwalifikowanych fizjoterapeutów i masażystów – każdy może skorzystać z dobranej do swych potrzeb terapii manualnej, wspomaganej zabiegami aparaturowymi stymulującymi mięśnie, zaś kąpiele w leczniczej wodzie siarczkowej z Buska Zdroju wzmocnią efekt zabiegów.

Pakiet „Zdrowy kręgosłup” obejmuje m.in.:

 • konsultację fizjoterapeuty,
 • codziennie po cztery zabiegi wzmacniające kręgosłup,
 • relaks w Strefie Wellness,
 • możliwość wyboru posiłków dietetycznych (skomponowanych na bazie diety niskokalorycznej).

Wyjeżdżając z hotelu otrzymają Państwo wiedzę, jak codziennie dbać o swój kręgosłup i jak wykonywać proste kilkuminutowe ćwiczenia profilaktyczne.

Dla zdrowia, dla lepszego samopoczucia, czyli nie daj się pandemii

Hotel w Dosłońcu oferuje swoim gościom szereg różnych zabiegów leczniczych oraz kosmetycznych, a także różnego rodzaju masaże, np. klasyczny, relaksacyjny, drenaż limfatyczny, masaż tajski, endomasaż.

Warto przede wszystkim wspomnieć o masażu balijskim, który jest specjalnością ośrodka w Dosłońcu. Wykorzystuje on tradycyjne, indonezyjskie techniki masażu i wspaniale relaksuje, pobudzając siły witalne organizmu. Niweluje bóle mięśniowe, przynosi fizyczne i psychiczne ukojenie. Ze względu na wysoką intensywność i skuteczne działanie tradycyjna terapia balijska stanowi jedną z najpopularniejszych obecnie technik masażu.

Inne, polecane zabiegi to:

 • elektroterapia (to skuteczna metoda w przypadku ostrych i przewlekłych bólów oraz leczenia stanów pourazowych i zapalnych),
 • laseroterapia o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwobrzękowym,
 • ultradźwięki (także tzw. fonoferezę borowinową),
 • okłady borowinowe (szczególnie korzystne w przypadku bólów kręgosłupa),
 • okłady z błota z Morza Martwego,
 • hydroterapia.

Odpocznij, zrelaksuj się i wylecz w Hotelu w Dosłońcu

Dosłońce SPA specjalizuje się również w kosmetyce twarzy i ciała. W ofercie znaleźć można szereg zabiegów wykonywanych przez profesjonalne kosmetożki. Zabiegi dopasowane są odpowiednio do skóry a także - co rzadziej spotykane - do danej pory roku!

Rehabilitacja i zabiegi to nie wszystko! Na miłośników aktywnego wypoczynku czeka tu m.in. pole do gry w minigolfa i oświetlony kort tenisowy. Można również wziąć udział w zajęciach Nordic Walking z instruktorem (kije są do wypożyczenia na miejscu), wybrać się na aqua aerobik albo na zajęcia fitness. Prócz tego w hotelu działa wypożyczalnia rowerów. Warto z niej skorzystać, bo w okolicy znajdują się malownicze trasy rowerowe.

Gotowi na poprawę swojego zdrowia i samopoczucia?
Więcej informacji: https://dosloncespa.pl/.