MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Brak prądu w śląskim. Sprawdź gdzie 21.07 będą planowane wyłączenia prądu, a gdzie awarie

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
Wideo
od 16 lat
Czy są planowane wyłączenia prądu w śląskim 21.07? W artykule znajdziesz listę miejsc, w których mogą nastąpić przerwy w dostawie prądu 21.07. Warto wiedzieć wcześniej o zaistnieniu takiej sytuacji. Szczególnie jeśli pracujesz lub uczysz się zdalnie. Najczęstszą przyczyną planowanych wyłączeń prądu są budowy, remonty oraz modernizacje sieci.

Spis treści

Gdzie obecnie (21.07 19:02) nie ma prądu w śląskim?

powiat cieszyński

Ustroń i przyległe miejscowości
21.07 od godz. 17:32 do 19:30


Planowane wyłączenia prądu w śląskim

Bielsko-Biała

Bielsko-Biała ul. Bestwińska nr 43, 52a,
22.07 od godz. 8:00 do 10:00


Bielsko-Biała ul. Akademii Umiejętności nr 1, 1A,
24.07 od godz. 7:30 do 15:00


Bielsko-Biała ul. Jeża nr 11 (Hala przemysłowa firmy BEHEMOT),
24.07 od godz. 7:30 do 15:00


Bielsko-Biała ulica Groszkowa nr 24, 24A, 24B, 24C,
25.07 od godz. 7:30 do 15:00


Bielsko-Biała ul. Bierna na odcinku od ul. Górskiej do nr 6, Jeleniowa nr 4,6,7, Błońska, Górska na odcinku od nr 75 do ul. Złoty Potok wraz z odgałęzieniem do nr 102i, Pikowa, Wspólna na odcinku od ul. Górskiej do nr 91, Pliszek, Przepiórek, Zawodzie nr 9F, 9H,
25.07 od godz. 16:00 do 19:00


Bielsko-Biała ul. Konopnickiej nr 6, Plater warsztat samochodowy za nr 14A (kolumna transportu sanitarnego),
27.07 od godz. 7:00 do 17:00


Bielsko-Biała ulica Dziewanny nr 74, 76,
28.08 od godz. 8:00 do 15:00


Jaworze ul. Łukowa, Romantyczna, Średnia na odcinku od ul. Wapienickiej do nr 13, Wapienicka na odcinku od ul. Romantycznej do przedszkola (odbiorcy po północnej stronie drogi), Morelowa, Astrów nr 210,
10.12 od godz. 7:30 do 15:00


Chorzów

Chorzów: Gruntowa od 1 do 11 a nr nieparzyste, Gościnna od 1 do 23 nr nieparzyste i od 2 do 6 oraz nr 24 nr parzyste.
25.07 od godz. 7:30 do 16:00


Chorzów: Stefana Batorego od 62 do 74 nr parzyste, Brzozowa od 1 do 9 nr nieparzyste.
25.07 od godz. 8:00 do 15:00


Częstochowa

Siewierz ul. Zagłębiowska, Wiśniowa, Górna, Słoneczna
22.07 od godz. 8:00 do 13:00


Częstochowa: ul. Rędzińska 17 i 23, ul. Pajęcza od 3 do 27 oraz 12
24.07 od godz. 8:00 do 16:00


Dąbrowa Górnicza ul. Emilii Zawidzkiej od nr 13 do nr 67
24.07 od godz. 8:00 do 18:00


Częstochowa, ul. Legionów 198/20
24.07 od godz. 8:30 do 9:30


Częstochowa: ul. Traugutta 45, 47, ul. Grochowskiego od 2 do 26, ul. Grochowskiego od 7 do 19 oraz 21 i 27, ul. Wiosenna
25.07 od godz. 8:00 do 16:00


Częstochowa: ul. Rejtana 25/35
26.07 od godz. 8:00 do 16:00


Częstochowa: ul. Szamotowa od 1 do 9 oraz 6, ul. Główna 94
26.07 od godz. 8:00 do 16:00


Gliwice

Gliwice: Jacka Malczewskiego 9 A, 11 A.
24.07 od godz. 8:00 do 15:00


Jastrzębie-Zdrój

Jastrzębie-Zdrój: Gagarina od Nr 1 do 5, Powstańców od Nr 45 do 47 i 84, Sławika 20.
24.07 od godz. 7:30 do 15:00


Gogołowa: Jastrzębska 1, 6A, 13, 15, 17, ul. Długa 1, 8, 6, Rybnicka, 18, 3, 5, 9, Boczna 24, Jastrzębie-Zdrój: Rybnicka 77; 18, 20, 20A-D, 24.
26.07 od godz. 7:00 do 16:00


Jaworzno

Jaworzno ul. Krakowska od nr 97 do nr 107, Żukowa od nr 11 do nr 21, od nr 20A do nr 30AB, Olszynowa nr 16, Jasińskiego od nr 7 do nr 15, od nr 12 do nr 30, Barana nr 15
25.07 od godz. 7:00 do 18:00


Katowice

Katowice: Jana Kupca od 1 do 19 nr nieparzyste, i od 6 do 16 nr parzyste, Wolskiego nr 4, 6, 8, Gliwicka nr 162, Tokarska nr od 1 do 9 obie strony.
24.07 od godz. 7:30 do 15:00


Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Pod Gajem 10, Radzionków: Orzechowska 48-120.
25.07 od godz. 8:00 do 15:00


Ruda Śląska

Ruda Śląska: Katowicka 160-162, firmy.
26.07 od godz. 8:00 do 14:00


Rybnik

Rybnik: Maksymiliana Buhla 31, 33, 40, 40A, 38, 44, 34, 27, 25, 30, 28, 36D, 23A, 26, 19, 19B, 17, 17B, 15, 20, 20A, 22A-L, 12A, 14, 16, ul. Malwowa od 2 do 15, ul. Zebrzydowicka 174C-D, 172E, 170E, 170F, 168G, 160I, 160H.
25.07 od godz. 7:00 do 16:00


Rybnik: Jana Woronicza 1 do 23 , 2 do 24, Nowomiejska 17 do 26, Jana Dzierżonia 13 do 20, Jana Chryzostoma Paska, Leopolda Staffa 1 do 23 , 2 do 24 E
, Stanisława Konarskiego 61 do 90b , 89 - do 117 , 94 do 114, Wodzisławska 305 do 315 , 286 do 314 , 281 do 301.
25.07 od godz. 8:00 do 14:00


Rybnik: Władysława Broniewskiego nr 23 - pawilon handlowy.
26.07 od godz. 7:00 do 16:00


Tychy

Tychy: Astrów od 32 do 58, od 23 do 41, Powstańców od 22 do 64 , od 21 do 59b, Wschodnia, Zawilców, Kukułcza, Słoneczników, Mikołowska 30, Maków od 1 do 5, od 4 do 10, Fiołków, Różana od 29 do 41, od 34 do 48.
24.07 od godz. 8:00 do 14:00


Tychy: Cyganerii 12, 14.
24.07 od godz. 8:00 do 15:00


Tychy: Zimowa, Długa od 1 do 77 , od 2 do 80, Goździków od 45 do 115, od 52 do 100, Cynamonowa.
24.07 od godz. 8:30 do 13:00


Tychy: Stefana Grota-Roweckiego od 12 do 20, Elfów od 11 do 21.
25.07 od godz. 8:00 do 15:00


Zabrze

Zabrze: Wolności 345a, 384, 349-355, Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii, gabinety, firmy, stacja paliw.
23.07 od godz. 8:00 do 14:00


Zabrze: Zaolziańska 10h, 14d.
24.07 od godz. 8:00 do 15:00


powiat bielski

Pisarzowice ul. Krajobrazowa, Widokowa od nr 1A i 4 do nr 28,Na Skowronek nr 2D, 2E, 4, Owcza nr 2, 2G ,4,
22.07 od godz. 8:30 do 13:30


Czechowice-Dziedzice ul. Traugutta od nr 27 i 46 do nr 33 i 66, Głowackiego od nr 43 i 50, Orkana, Wyspiańskiego do nr 28 - tylko budynki prywatne i garaże, Krzanowskiego nr 18, 23, 25, Agrestowa nr 16,
23.07 od godz. 9:00 do 13:00


Porąbka ulica Bukowska, Cichy Kącik.
25.07 od godz. 9:00 do 14:00


Rybarzowice ulica Wesoła od nr 4 do 718, Sadowa nr 17, Owocowa, Miętowa, Metal-Tech
29.07 od godz. 8:00 do 13:00


Rybarzowice ulica Brzoskwiniowa, Bielska, Poziomkowa, Kościelna, Beskidzka od ulicy Brzoskwiniowej do Wesołej wraz z przyległymi ulicami
5.08 od godz. 10:00 do 12:00


Szczyrk ulica Salmopolska od nr 87 do ulicy Malinowej, Skrzyczeńska osiedla Suche, Zwalisko, Płonczycka
6.08 od godz. 10:00 do 12:00


Bestwina ul. Ludowa nr 1, 2, Sokołów nr 2, Kościelna nr 10,
26.01 od godz. 9:00 do 11:00


powiat bieruńsko-lędziński

Jedlina: Wolska nr 32.
24.07 od godz. 7:00 do 14:00


Lędziny: Zacisze od nr 1 do nr 11 nr nieparzyste, od nr 2 do nr 16 nr parzyste, Słowackiego od nr 2 do nr 46 nr parzyste, od nr 1 do nr 19 nr nieparzyste, nr 27,29,33,39, Traugutta nr 1, 4, Aleksandra Fredry nr 19,21,27,29,od nr 52 do nr 88 nr parzyste.
25.07 od godz. 8:00 do 10:00


powiat będziński

Brudzowice ul. Osiedlowa, Leśniczówka
24.07 od godz. 8:00 do 13:00


Siewierz ul. Długa od 1 do 24
25.07 od godz. 8:00 do 12:00


Brudzowice ul. Cisowa, Jagodowa, Główna od nr 69 do nr 107
26.07 od godz. 8:00 do 13:00


Będzin ul. Wygodzkiego, Wesoła, Słoneczna, Pola nr 2, Rutki Laskier od nr 11 do nr 49
18.06 od godz. 8:00 do 15:00


powiat cieszyński

Istebna przysiółki Haratyki, Michałki, Kubale,
22.07 od godz. 7:00 do 15:00


Ustroń Poniwiec ul. Lipowa, Bażantów, Drozdów,
22.07 od godz. 7:30 do 15:00


Leszna Górna ul. Główna od nr 51 do nr 83 oraz od nr 62 do nr 92, Górska od nr 11 do nr 17, 16, Kropiowicka od nr 1 do nr 3 oraz od nr 8 do nr 12, Słoneczna,
22.07 od godz. 8:30 do 15:00


Koniaków przysiółki Zimna Woda, Koci Zamek, Żurówka,
23.07 od godz. 7:00 do 15:00


Cisownica ul. Budzin nr 12,16, Cisowa nr 228, Leszna Górna ul. Podlesie nr 25,
23.07 od godz. 7:30 do 15:00


Górki Małe ulica Zalesie, Miła, Sadowa, Furmańska, Kowalska, Uliczka nr 11,11D,
23.07 od godz. 8:00 do 15:00


Zamarski ul. Czarne Doły do nr 20 i 21, Główna od nr 1 do nr 51 oraz od nr 2 do nr 58, Dojazdowa nr 17, Krótka od nr 1 do nr 5, Machnica, Spokojna od nr 13A, Szkolna, Szerokie do nr 11 i 22, Truskawkowa, Lutnia nr 3, Pasieki nr 1, Piękna od nr 9 do nr 27, od nr 37 do nr 57, 14, 24 , Północna nr 3, 6, Widokowa, Ogrodowa od nr 3 do nr 15 oraz od nr 10 do nr 30,
23.07 od godz. 8:00 do 17:00


Leszna Górna ul. Główna od nr 26 do nr 56 oraz od nr 31 do nr 49, Miodowa,
23.07 od godz. 9:30 do 17:00


Leszna Górna ul. Graniczna od nr 5 do nr 7 oraz od nr 12 do nr 14, Główna nr 7, od nr 16 do nr 20, Spacerowa od nr 1 do nr 5, nr 11, 6, Kamienna od nr 4 do nr 8,
23.07 od godz. 9:30 do 17:00


Wisła Malinka ul. Fiedorowska,
24.07 od godz. 7:00 do 15:00


Cisownica ulica Cisowa, Wędoły,
24.07 od godz. 7:30 do 15:00


Ustroń ul. Tuwima, Jelenica, Gałczyńskiego, Spacerowa, Partyzantów, Myśliwska,
24.07 od godz. 8:00 do 9:00


Istebna Kubalonka
24.07 od godz. 8:00 do 13:00


Hażlach ul. Akacjowa do nr 18 i 21, Cieszyńska od nr 4 do nr 20B oraz od nr 17 do nr 23, Jastrzębska od nr 1 do nr 41 oraz od nr 6 do nr 50, Źródlana do nr 15, Pogwizdowska nr 1,
24.07 od godz. 8:00 do 16:00


Ustroń ul. Bukowa, Brzozowa, Topolowa, Grabowa,
25.07 od godz. 8:00 do 13:00


Ustroń ul. Szpitalna nr 58,
25.07 od godz. 8:00 do 14:00


Brenna ulica Wiązowa, Jatny,
25.07 od godz. 8:00 do 15:00


Cieszyn ul. Beskidzka do nr 19 i 24, Hallera od nr 40 do nr 74 oraz od nr 67 do nr 109, Dobra, Miła, Morcinka nr 1F, Jasna, Puńcowska nr 39, Widokowa nr 3, 5, 10, 12,
25.07 od godz. 8:00 do 17:00


Wisła ul. Brzozowa, Jawornik, Świerkowa,
26.07 od godz. 8:00 do 11:00


Mnich ulica Kolorowa, Łanowa, Zaciszna, Kosynierów, Spacerowa. Jałowcowa, Wiśniowa,
Zabłocie ulica Wiśniowa, Jałowcowa,
26.07 od godz. 8:00 do 15:00


Ustroń ul. Myśliwska nr 1,
26.07 od godz. 8:00 do 15:00


Cieszyn ul. Bogusławskiego, Kossak-Szatkowskiej nr 51, 53, Staffa nr 18, 31,
26.07 od godz. 8:00 do 15:00


Kończyce Małe: Janusza Korczaka Staropolskiej, Botanicznej, Jagiellońskiej.
26.07 od godz. 8:00 do 15:00


Kończyce Małe: Staropolska Kasztelańskiej, Sieńkiewicza.
26.07 od godz. 8:00 do 15:00


powiat częstochowski

Staropole od nr 1 do 55 nieparzyste i do nr 2 do 76 parzyste
24.07 od godz. 8:00 do 12:00


Częstochowa ul. Wielkoborska od 3 do 25 i od 54 do 76, Przysieczna
24.07 od godz. 8:00 do 16:00


Mykanów ul. Nowa, Mykanowska od 7A do 27
24.07 od godz. 8:00 do 16:00


Broniszew Stary ul. Kwiatowa od nr 41 do 165 nieparzyste i od nr 44 do 158 parzyste
25.07 od godz. 8:00 do 12:00


Borowce od nr 27 do nr 41
25.07 od godz. 8:00 do 16:00


Olsztyn ul. Jana Kochanowskiego nr 8
26.07 od godz. 8:00 do 13:00


powiat gliwicki

Toszek: Od 59 do 65 oraz od 30 do 32, Wiejska Od 24 do 38 oraz od 21 do 29.
23.07 od godz. 8:00 do 14:00


Knurów: ks. Alojzego Koziełka Od 53 do 97 oraz od 38 do 74, Mieczysława Karłowicza, Jana Brzechwy, Zofii Kossak-Szczuckiej, Stanisława Moniuszki Od 1 do 13 oraz od 2 do 14.
24.07 od godz. 8:00 do 16:00


Sośnicowice: Kasztanowa.
25.07 od godz. 8:00 do 12:00


Rudziniec: Ogrodowa, Górna Od 2 do 22 oraz od 1 do 25, Lipowa Od 7 do 21 oraz od 6 do 26, Wierzbowa, Akacjowa, Cicha, Brzozowa, Jaśminowa.
25.07 od godz. 8:00 do 15:00


Chudów: Nowa cała, Jesionowa cała, Topolowa cała.
25.07 od godz. 10:00 do 12:00


Przyszowice: Brzeg 6 u.
26.07 od godz. 8:00 do 15:00


powiat kłobucki

Krzepice ul. Andersa, Klonowa, Praga, Jesionowa, Stasiewicza, Sosnowa, Brzozowa, Fieldorfa Nila, Lipowa, Dankowice Pierwsze od 93 do 112
25.07 od godz. 8:00 do 15:00


Lutrowskie od 31 do 50, Stanki od 1 do 24, Siekiery, Bobrowa 49A, Krzepice Cicha, Bursztynowa, Krzepice Skłodowskiej od 10 do 25
26.07 od godz. 8:00 do 13:00


Krzepice ul. Skłodowskiej od 10 do końca, Lutrowskie od 1 do 10 C, Bursztynowa
26.07 od godz. 8:00 do 15:00


Lutrowskie od 31C do 50
26.07 od godz. 8:00 do 15:00


powiat lubliniecki

Lubliniec ul. Kolejowa nr 5, 16 i 18 oraz dz. nr 2717/124, 2718/124 (ZK-6884)
22.07 od godz. 8:00 do 13:00


Lubliniec ul. Klonowa 42, 42A, 42C i nr 46, Inwestycyjna 4
22.07 od godz. 8:00 do 16:00


Kośmidry ul. Lubliniecka od nr 7A do nr 54, Szkolna, Podleśna od nr 5 do nr 23B, Zielona od nr 1 do nr 2D, Koszwice ul. Zawadzkiego nr 2
25.07 od godz. 8:00 do 11:00


Kośmidry ul. Lubliniecka od nr 7A do nr 42 oprócz nr 41, Zielona od nr 1 do nr 2D
25.07 od godz. 11:00 do 13:00


powiat mikołowski

Wyry: Wagonowa 35, Oczyszczalnia, Kopaniny od 26 do 28g, Zacisze 12, Gostyń: Brzeźna, Pszczyńska od Leśniczówki do 310 i 335, Sosnowa, ks. Franciszka Olmy, Tęczowa, Miarowa, Franciszka Fityki, Tyska, Zaleśna, Pod Lasem.
23.07 od godz. 8:00 do 18:00


Orzesze: Pasieki.
23.07 od godz. 8:30 do 12:00


Orzesze: Makowa, Metalowa, Damrota posesje graniczące z kopalnią piasku, Migdałowa, Mglista, Modrzewiowa.
23.07 od godz. 11:00 do 14:00


Wyry: Wagonowa 35, Oczyszczalnia, Kopaniny od 2 do 6, , od 1 do 21 b, od 26 do 28 g, Zawodzie 20a, 20b, 22c, Zacisze 12, Spokojna 2, od 66 do 72, 79, 83, 87, Gostyń: Brzeźna, Rybnicka od 2 do 52, od 1 do 107, Pszczyńska od Leśniczówki do Torów PKP w Wyrach, Łuczników 1, od 2 do 32 b, Wilhelma Bojdoła, Tęczowa, ks. Franciszka Olmy, kpt. Jana Rybczyńskiego, Sosnowa, Miarowa, Zajęcza 2, Franciszka Fityki, Tyska, Pszczela, Zaleśna, Pod Lasem.
25.07 od godz. 8:00 do 18:00


Mikołów: Wojciecha Korfantego od 17 do 19B , od 20 do 30 ,9, 13, Kalinowa, Akacjowa, Cedrowa, Olchowa, Cyprysów, Przelotowa od 3 do 3 h, 9, 13.
25.07 od godz. 8:30 do 10:00


Orzesze: Gliwicka od 14 do 15, św. Wawrzyńca od 1 do 5, 11 , 17.
25.07 od godz. 8:30 do 14:00


Orzesze: Masztowa 64, 76, Gostyń: Wojciecha Drzymały, Rybnicka od 283 do 315 d , od 214 do 242, Sasanek, Franciszka Kłosa od 1 do 25 , od 2 do 18.
26.07 od godz. 8:00 do 17:00


powiat myszkowski

Ostrów ul. Jurajska od nr 1 do nr 23 i od nr 2 do nr 10, Kręta, Graniczna
22.07 od godz. 8:00 do 15:00


Masłońskie,
ul. Bajkowa dz. nr 572/1, 572/12
ul. Żarecka od nr 39 do nr 49
24.07 od godz. 8:00 do 12:00


Masłońskie ul. Ostrowska od 4A do 8A i nr 11, Żarecka od 25 do 33
25.07 od godz. 8:00 do 13:00


powiat pszczyński

Czarków: Wolności nieparzyste od nr 15A do nr 33 oraz
parzyste od nr 16 do nr 36, Sosnowa nieparzyste od nr 3 do nr 15 oraz
parzyste od nr 4 do nr 14, Drobiowa numery 2, 3, 13.
23.07 od godz. 8:30 do 11:30


Czarków: Wolności nieparzyste od nr 35 do nr 81 oraz
parzyste od nr 48 do nr 60, Sosnowa nieparzyste od nr 17 do nr 25;
, Radostowice: Dworcowa numer 140.
23.07 od godz. 10:30 do 14:00


Goczałkowice-Zdrój: Powstańców Śląskich parzyste od nr 30 do 44
nieparzyste od nr 33 do 43, Południowa 42, Bór II 1,1A, 1B, 1C, Szkolna 83H, Polna parzyste od nr 2 do 22
nieparzyste od nr 1 do 23.
24.07 od godz. 8:00 do 14:00


Warszowice: Szybowa od Nr 1 do 12,, Zjednoczenia 14 i 133 - 135, Cieszyńskiej.

  • od 24.07 godz. 8:00 do 25.07 godz. 14:00

Radostowice: ks. Popiełuszki cała, ks. Żydka cała, Dębowa parzyste od nr 2 do nr 4 oraz
nieparzyste od nr 3 do nr 11, Bartnicza parzyste od nr 12 (oprócz12A) do nr 24 oraz
nieparzyste od nr 21 do nr 23, Sosnowa numer 12A.
24.07 od godz. 8:30 do 13:00


Rudziczka: Baraniok 30 do 42, Adama Napieralskiego 72 do 82.
25.07 od godz. 8:00 do 11:00


Suszec: Piaskowa 35 do 37;
RAFTEX, BATECH, KOMPLEX,
Betoniarnia LAFARGE, 44 - PSZOK.
25.07 od godz. 8:00 do 11:00


Goczałkowice-Zdrój: Parkowa nr 10 i nr 12.
26.07 od godz. 7:00 do 14:00


powiat raciborski

Pogrzebień: Pamiątki 59C i 59D.
25.07 od godz. 7:00 do 16:00


Rzuchów: Bukowa, Krzyżkowicka, Górna, Kornowac: Kolonia.
26.07 od godz. 7:30 do 17:00


powiat rybnicki

Bełk: Wysoka od nr 41 do nr 65.
23.07 od godz. 7:00 do 16:00


Szczejkowice: Rybnicka 11 do 37 i 20 do 52, Leśna 1 do 13 i 2 do 10B.
24.07 od godz. 7:00 do 14:00


Szczejkowice: Palowicka od nr 2 do 8
Gliwicka od 56 do 74 oraz nr 82 i 83
Rybnicka od nr 1 do 16 A.
24.07 od godz. 7:00 do 16:00


Szczejkowice: Bełkowska-Boczna 4A, Okrężna 11, Bełkowska 2 do 10D, 1 do 9, Gospodarcza 2 do 14, Palowicka 7 do 41, 8 do 30.
25.07 od godz. 7:00 do 15:00


powiat tarnogórski

Tarnowskie Góry: Cegielniana 33.
24.07 od godz. 8:00 do 16:00


Tarnowskie Góry: Olimpijczyków 13, 13 A.
26.07 od godz. 8:00 do 16:00


powiat wodzisławski

Mszana: Wodzisławska 22 Firma OLMET, oraz zasilanie węzła autostradowego A1 z ul. Wodzisławską.
23.07 od godz. 8:00 do 14:00


Wodzisław Śląski: ks. płk. Wilhelma Kubsza 27A budynek Banku Śląskiego S.A.
23.07 od godz. 8:00 do 14:00


Wodzisław Śląski: Bolesława Chrobrego Parzyste od Nr 268 do 284, Dąbrowskiego od Nr 80 do 277, Owocowa od Nr 16 do 48, i od Nr 295 do 313.
23.07 od godz. 8:00 do 15:00


Wodzisław Śląski: Bogumińska MOSiR Wodzisław Śląski.
24.07 od godz. 8:00 do 14:00


Gogołowa: Jastrzębska budynek nr 17.
25.07 od godz. 7:00 do 16:00


Wodzisław Śląski: XXX Lecia 53, 106 - 116, Pawilon, Szkoła.
25.07 od godz. 8:00 do 15:00


Olza: Kolejowa Ośrodek Wypoczynkowy.
25.07 od godz. 8:30 do 14:00


powiat zawierciański

Rokitno Szlacheckie ul. Krasickiego, Laskowa, Górna, Ogrodowa, 1-go Maja od nr 85 do nr 107
25.07 od godz. 8:00 do 13:00


Żory

Żory: Plebiscytowa Plac budowy na działce nr 1894/126 oraz działka nr 1893/126.
23.07 od godz. 7:00 do 14:00


Żory: Sadowa nr 40 oraz działka nr 1464/28 (obiekt rekreacyjny).
25.07 od godz. 7:00 do 14:00


powiat żywiecki

Leśna ulica Różana nr 11
22.07 od godz. 8:00 do 9:00


Leśna ulica Mieczyka nr 6
22.07 od godz. 8:00 do 15:00


Lipowa ulica Dzikiej Róży nr 6, 9 i odbiorca zasilany ze złącza kablowego nr ZK10178
24.07 od godz. 8:00 do 14:00


Lipowa ulica Hiacyntów odbiorca zasilany ze złącza kablowego nr ZK417982 przepompownia
25.07 od godz. 8:00 do 14:00


Sopotnia Mała budynki nr 138 i 138A
25.07 od godz. 8:00 do 14:00


Lipowa ulica Jesienna nr 22
26.07 od godz. 8:00 do 14:00


Sól odbiorca zasilany ze złącza kablowego nr BBZ414194
26.07 od godz. 8:00 do 14:00


ZOBACZ KONIECZNIE

Skąd pobieramy informacje o wyłączeniach prądu?

Informacje o planowanych wyłączeniach prądu i awariach pochodzą ze stron operatorów energii elektrycznej w Polsce:

Gdzie zgłosić brak prądu?

Brak prądu możesz zgłosić pod numerem 991. Połączenie jest bezpłatne, awarie można zgłaszać całą dobę. Przed sięgnięciem po telefon, koniecznie sprawdź bezpieczniki w swoim mieszkaniu. Jeśli mieszkasz w bloku, upewnij się, że prądu na ma też na klatce schodowej. W przypadku domów, zapytaj sąsiadów, czy także nie mają energii elektrycznej. Na naszej stronie, bądź na stronach operatorów energii elektrycznej, możesz sprawdzić, czy operatorzy już wiedzą o awarii.

ZOBACZ KONIECZNIE

Co to jest prąd elektryczny?

Prąd elektryczny jest ukierunkowanym przepływem ładunków elektrycznych. Rozróżniamy prąd stały, zmienny i przemienny. Prąd przemienny jest wykorzystywany w sieciach energetycznych i jest rodzajem prądu okresowo zmiennego. Jego wartości chwilowe naprzemiennie wyrażają wartości dodatnie i ujemne, które zmieniają się z daną częstotliwością i okresowo.

Dlaczego dostawcy energii elektrycznej planują wyłączenia prądu?

Dostawcy energii elektrycznej często planują wyłączenia prądu z powodu:

  • modernizacji sieci energetycznej
  • przyłączania nowej sieci energetycznej
  • konserwacji sieci transformatowej
  • remonty

Inne wyłączenia prądu

Może zdarzyć się tak, że brak prądu oznacza awarię sieci energetycznej. Powodem są warunki pogodowe, uszkodzenia spowodowane przez człowieka oraz wybite korki w instalacji domowej. Przedstawiamy następuje przypadki:

  • silne wiatry
  • burza
  • powalone drzewo
  • szadź
  • opady śniegu
  • prace budowlane
  • kradzież przewodów przez człowieka
  • wysiadanie korków

Brak prądu - co robić, kiedy nie ma prądu?

  • nie ma prądu w mieszkaniu - dobrze jest sprawdzić korki. Następnie warto sprawdzić, czy jest prąd na ulicy i na klatce
  • nie ma prądu na klatce schodowej - trzeba skontaktować się z administratorem budynku lub właścicielem
  • nie ma prądu w sąsiednich mieszkaniach i domach - trzeba kontaktować się ze swoim dostawcą energii elektrycznej

Czym się zająć, kiedy nie ma prądu w mieszkaniu?

  • rozmowa z domownikami
  • gry planszowe
  • porządki w szafie
  • segregowanie ubrań
  • czytanie książek
  • sen

Dobrze jest odpowiednio przygotować się na nagły brak prądu i mieć przygotowane na wszelki wypadek świece i latarki zasilane bateriami, ponieważ przerwy w dostawie prądu mogą pojawić się w godzinach wieczornych.

Sprawdź aktualne promocje

Materiały promocyjne partnera
Okazje

Dużo kupujesz ale nie lubisz przepłacać? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni