Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

BREXIT 2016 OSTATECZNE WYNIKI. Jakie wynik Brexit? Co dalej po Brexit? Co z Polakami po Brexit?

Redakcja
Premier David Cameron odchodzi
Premier David Cameron odchodzi Lauren Hurley
BREXIT 2016 WYNIKI. Jakie wynik Brexit? Co dalej po Brexit? Co z Polakami po Brexit? Brytyjczycy podjęli decyzję. Wielka Brytania wychodzi z Unii Europejskiej! Premier David Cameron podaje się do dymisji. Punktualnie o godz. 23 czasu polskiego zakończyło się referendum ws. Brexitu. Referendum w Wielkiej Brytanii wywołuje wielkie emocje w całej Europie. Wyniki referendum w Wielkiej Brytanii mogą mieć znaczenie dla całego świata. Mowa jest o ogromnych gospodarczych i politycznych kosztach Brexitu. Głosowanie zakończyło się 23 czerwca o godz. 23.00 naszego czasu.

BREXIT 2016 WYNIKI. Jakie wynik Brexit? Co dalej po Brexit? Co z Polakami po Brexit?

Premier David Cameron odchodzi z powodu wyników referendum Brexit

Wielka Brytania potrzebuje teraz NOWEGO PREMIERA - mówi David Cameron. David Cameron zapowiedział, że zrezygnuje z pełnienia funkcji premiera Wielkiej Brytanii.

Według sondażu Sondaż SkyNews Wielka Brytania nie opuści Unii Europejskiej. 52 proc. ankietowanych opowiedziało się za pozostaniem Wielkiej Brytanii w UE. Za opuszczeniem Unii przez Wielką Brytanię głosowało 48 proc.

BREXIT 2016. Tak było wczoraj.

Ale dzisiaj nad ranem polskiego czasu okazuje się że zwolennicy wyjścia z Wielkiej Brytanii przeważają. I to aż o ok. 900 tys. osób. Tak wynika z pierwszych podliczeń wyników z aż 300 okręgów wyborczych. To okręgi tradycyjnie proeuropejskie więc raczej nie należy się spodziewać, aby na koniec wyniki się zmieniły na korzyść zwolenników pozostania w Unii Europejskiej.

Brexit 2016 NAJNOWSZE WYNIKI Brytyjczycy pożegnali się z Unią Euroepejską. Powiedzieli Unii: Żegnaj. Gdzie poszli? Zobaczcie najlepsze memy i śmieszne obrazki, które powstały po ogłoszeniu wyników referendum w Wielkiej Brytanii.

Brexit 2016 NAJLEPSZE MEMY Gdzie poszli Brytyjczycy po wyjśc...

BREXIT 2016. OSTATECZNE OFICJALNE WYNIKI REFERENDUM W WIELKIEJ BRYTANII

Znamy już oficjalne wyniki referendum w Wielkiej Brytanii ws. opuszczenia Unii Europejskiej. WYNIKI: 48.11 PROC. ZA POZOSTANIEM W UNII, 51.89 PROC. ZA ODŁĄCZENIEM SIĘ OD STRUKTUR UE.

Zwolennicy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej mają w tym momencie 900 tys. głosów przewagi nad przeciwnikami Brexitu - wynika z rezultatów głosowania w 323 z 382 okręgów wyborczych.

Po podliczeniu kolejnych okręgów przewaga zwolenników Brexit jeszcze bardziej wzrasta. Różnica już wynosi 1,1 mln głosów na korzyść zwolenników wyjścia z Unii Europejskiej.

Według BBC, w referendum 52 proc. wyborców opowiedziało się za Brexitem, zaś 48 proc. było za pozostaniem kraju w Unii Europejskiej.

BREXIT 2016. ZOBACZ KONIECZNIE:
BRYTYJCZYCY BIORĄ ROZWÓD Z UNIĄ EUROPEJSKĄ: POLACY SIĘ PAKUJĄ?
GWAŁTOWNE ZMIANY KURSÓW WALUT ZOBACZ ONLINE

Okazuje się, że za wyjściem z Unii Europejskiej w większości było południe Anglii, ale Irlandia Północna i Szkocja w większości opowiedziała się za pozostaniem w UE. Co to oznacza dla Unii Europejskiej? Co to oznacza dla Wielkiej Brytanii?

BREXIT 2016. Już pojawiają się głosy ws. powtórki głosowania!

Brexit 2016 | Wyniki referendum w Wielkiej Brytanii | Wyniki głosowania w okręgach

Brexit, czyli wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, może spowodować „poważne szkody w skali lokalnej i globalnej" - uznał Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Brexit naruszyłby zawarte umowy handlowe i zaowocowałby „dużymi wyzwaniami" dla zarówno Wielkiej Brytanii, jak i całej Europy - stwierdzili analitycy Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), międzynarodowej organizacji w ramach ONZ, która zajmuje się światowa ekonomią. Napięcia przed referendum w Wielkiej Brytanii już wpłynęły już na sytuację na rynkach finansowych.
- Jeśli dojdzie do Brexitu, w Polsce możemy się spodziewać przejściowego osłabienia waluty - prognozował minister finansów Paweł Szałamacha. - Ale później, po pierwszym szoku, rynki finansowe będą raczej zważały na fundamenty naszych finansów, na to, w jakim zakresie jesteśmy w stanie realizować nasz program, trzymać w ryzach deficyt, zwiększać dochody budżetowe, racjonalizując też wydatki. Osłabienie złotego będzie ewidentnie krótkotrwałym efektem.

Według min. Szałamachy polskie ministerstwo finansów miało wziąć pod uwagę pod uwagę wyjście Wielkiej Brytanii z Unii już kilka miesięcy temu.

Zwolenników pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej media nazywano „Projekt Strach”. Ale znawcy przestrzegają przed realnym strachem związanym z zalewem kraju uchodźcami oraz jego zubożeniem. Jeśli Unia Europejska przestanie istnieć, kryzys migracyjny rozwinie się na dobre. Będziemy też świadkami wzrostu nastrojów nacjonalistycznych. Ucierpi sama liberalna demokracja.

Brexit nie dotyczyłby tylko brytyjskich obywateli, ale również milionów mieszkających tam imigrantów z krajów unijnych. Wśród nich są Polacy. Jeśli dojdzie do Brexitu, stracą przywileje przysługujące im jako obywatelom Unii Europejskiej. A jeśli do niego nie dojdzie, stracą je częściowo i tak. Na mocy porozumienia z UE, obcokrajowcy pracujący na Wyspach będą mogli wysyłać swoim dzieciom, które pozostały w ojczyźnie zasiłki, lecz ich wysokość będzie dopasowana do standardów finansowych w ich ojczystym kraju.

Gdyby doszło do Brexitu największe powody do radości miałaby Rosja i Państwo Islamskie.

*EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
*Słońce, palmy i sztuczna Rawa. Tylko się nie kąpcie! ZDJĘCIA + WIDEO
*Ranking Uczelni Wyższych Perspektywy 2016: Ale niesamowity skok śląskich szkół!
*Ile zarabiają pielęgniarki? Oto prawdziwe paski wynagrodzeń
*Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
*WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

BREXIT 2016 WYNIKI. Jakie wynik Brexit? Co dalej po Brexit? Co z Polakami po Brexit?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!