Jacek SrokaZaktualizowano
Bruk-Bet termalica Nieciecza bezbramkowo zremisowała z GKS 1962 Jastrzębie
Bruk-Bet termalica Nieciecza bezbramkowo zremisowała z GKS 1962 Jastrzębie fot. FB Bruk-Bet Termaliki Nieciecza
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS 1962 Jastrzębie 0:0. Beniaminek Fortuna 1. Ligi bezbramkowo zremisował ze spadkowiczem z Lotto Ekstraklasy i to na jego boisku. Obydwie drużyny miały w tym zaległym meczu 25. kolejki swoje okazje strzeleckie, ale zamiast do siatki trafiały w słupki i poprzeczkę bramki.

Pierwszy groźną akcję stworzyli sobie jastrzębianie. W 14 minucie Marek Mróz uderzył w słupek. Gospodarze odpowiedzieli pięć minut później. Z 14 m przymierzył Vlastimir Jovanović, ale uderzenie Bośniaka również wylądowało na słupku. Nieciecza doskonałą okazję miała jeszcze tuż przed przerwą. Po strzale Rumuna Florina Purece futbolówka trafiła w poprzeczkę bramki jastrzębian.

Po zmianie stron więcej z gry miała Termalica, która bardzo chciała się zrewanżować GKS za jesienną porażkę w Jastrzębiu 2:4. Aktywny był zwłaszcza wprowadzony w drugiej połowie na boisko Vladislav Gutkovskis. Łotewski napastnik najpierw uprzedził bramkarza rywali i znalazł się sam przed pustą bramką, ale nie zdołał dogonił piłki. W ostatniej minucie uderzenie Gutkovskisa odbił natomiast Grzegorz Drazik, a dobitka młodego Dawida Kalisza z kilku metrów była niecelna.

GKS 1962 Jastrzębie w ciągu ośmiu dni rozgrywa trzy wyjazdowe spotkania i na razie z każdego przywozi punkt. Po szczęśliwym remisie w Olsztynie ze Stomilem teraz beniaminek równie szczęśliwie nie dał się pokonać w Niecieczy notując szósty wyjazdowy remis w tym sezonie. W niedzielę podopieczni trenera Jarosława Skrobacza zmierzą się w Krakowie z zamykającą tabelę Garbarnią.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS 1962 Jastrzębie 0:0

Sędziował Tomasz Marciniak (Płock)

Żółte kartki Kiełb, Szymonowicz (Nieiecza) - Wolniewicz, Tront, Szymura, Żak (Jastrzębie).

Widzów 1187.

Nieciecza Budziłek - Szymonowicz, Putiwcew, Kupczak, Mikovič - Skóraś (77. Kalisz), Purece, Wlazło, Jovanović, Kiełb (54. Misak) - Gergel (61. Gutkovskis).

Jastrzębie Drazik - Kulawiak, Wolniewicz, Szymura, Gojny - Jadach, Mróz (72. Jaroszek), Spychała, Tront, Skórecki (79. Szczęch) - Wróbel (63. Żak).

Krzysztof Piątek o reprezentacji Polski

F1: Co się dzieje z Robertem Kubicą?

Materiał oryginalny: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS 1962 Jastrzębie 0:0. Słupki i poprzeczka zamiast goli - Dziennik Zachodni