Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Piast Gliwice 0:1. Nieciecza zmarnowała karnego, a gliwiczanie go wykorzystali

W meczu Bruk-Betu Termaliki z Piastem nie brakowało twardej walki
W meczu Bruk-Betu Termaliki z Piastem nie brakowało twardej walki @BB_Termalica/Twitter
W pierwszym sobotnim meczu 33. kolejki PKO Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrała z Piastem Gliwice 0:1. Gospodarze pod koniec I połowy zmarnowali rzut karny, którego przestrzelił Piotr Wlazło. Po przerwie swoją jedenastkę mieli gliwiczanie i oni, w przeciwieństwie do Niecieczy, ją wykorzystali., a gola na wagę zwycięstwa zdobył Tomas Huk.

Bruk-Bet Termalica - Piast 0:1. Nieciecza zmarnowała karnego, a gliwiczanie go wykorzystali

O wyniku meczu Bruk-Betu Termaliki z Piastem zadecydowała sztuka strzelania rzutów karnych. Gospodarze zmarnowali jedenastkę, a goście ją wykorzystali i dlatego Nieciecza powoli żegna się z PKO Ekstraklasą, a gliwiczanie odnieśli piętnaste zwycięstwo w tym sezonie nie przegrywając na wyjeździe z żadną drużyną spoza TOP 4.

Frantisek Plach rozgrywał w Niecieczy setny z rzędu mecz w podstawowym składzie Piasta. Bramkarz gliwiczan mógł zostać negatywnym bohaterem spotkania, bo tuż przed przerwą sprokurował karnego. Słowak źle przyjął piłkę i próbując ratować sytuację sfaulował Tomasa Poznara. Sędzia podyktował jedenastkę, ale Piotr Wlazło ją zmarnował. Kapitan i najlepszy strzelec Bruk-Betu zmylił Placha, lecz uderzył obok słupka.

Termalica była do przerwy zespołem lepszym. Najpierw świetną okazję miał Mateusz Grzybek, który wbiegł w pole karne, lecz uderzył minimalnie niecelnie, bo piłka musnęła jeszcze po drodze nogę jednego z obrońców. Później wślizgiem z ostrego kąta strzelał Mateusz Grzybek, a dystansu z woleja Samuel Stefanik, ale i te próby nie przyniosły zmiany rezultatu.

Gliwiczanie zagrali bez Kamila Wilczka, który podczas rozgrzewki doznał lekkiego urazu, i początkowo nie bardzo mogli się w Niecieczy odnaleźć. Dopiero w 26 minucie pierwszy celny strzał oddał z rzutu wolnego Damian Kądzior, ale nikt nie dobił odbitej przez bramkarza piłki. Później bliski szczęścia był Alberto Toril, lecz po centrze Kristophera Vidy Tomasz Loska w ostatniej chwili uprzedził Torila i zdjął piłkę z głowy Hiszpana.

Po zmianie stron Piast zagrał lepiej. Vida najpierw zmarnował jednak wyśmienitą okazję. Węgier po podaniu Kądziora był sam przed bramkarzem, lecz trafił w słupek. Chwilę później za dotknięcie piłki ręką przez Wiktora Biedrzyckiego w polu karnym gospodarzy sędzia odgwizdał jedenastkę, a jej skutecznym egzekutorem był Słowak Tomas Huk.

Nieciecza do końca atakowała starając się odwrócić losy spotkania, ale mimo przewagi w posiadaniu piłki oraz liczbie oddanych strzałów doznała szesnastej porażki w tym sezonie i tylko cud mógłby uratować ją przed spadkiem.

Bruk-Bet Termalica - Piast Gliwice 0:1 (0:0)
0:1 Tomas Huk (57-karny)