Budowlani Łódź wygrali z Tauronem Dąbrowa Górnicza 3:2 [ZDJĘCIA]

Dariusz Kuczmera
Pierwszy set nie miał historii. Łodzianki z Budowlanych przegrały do 15 i powinny się z tego osiągnięcia rumienić ze wstydu. Następne starcie było dużo lepsze w wykonaniu podopiecznych trenera łodzianek Błażeja Krzyształowicza. Budowlani przegrali jednak 23:25.

Ale dwa następne sety należały do nas! W trzeciej partii po ponadpółgodzinnej walce Budowlani wygrali 26:24. Ta wygrana podniosła morale łodzianek. W kolejnym secie też wygrały 25:23.

I nastąpił set piąty. Set, o jakim mogliśmy tylko sobie marzyć. Łodzianki prowadziły już 13:9. Było nerwowo, bo za moment Budowlani prowadzili tylko 14:12. Następna akcja tego meczu przyniosła nam punkt. Budowlanli wygrali 15:12 i cały mecz 3:2.

Mecz w ostatniej kolejce rundy zasadniczej z Aluprofem w Bielsku-Białej już nie ma żadnego znaczenia. Niech grają rezerwy. Aluprof na pewno będzie piąty, a Budowlani zajmą siódme miejsce. Niepewne jest tylko miejsce ósme. Legionovia i KSZO walczą o tę pozycję.

Czy pomoże Dąbrowa Górnicza czy Impel? Jak już ustaliliśmy Budowlani zagrają w pierwszej rundzie play-off z Atomem Treflem Sopot. To nie jest łatwy rywal, ale trzeba walczyć. Niespodzianka nie jest wykluczona. Łodzianki pokazały wczoraj, że z wyżej notowanymi rywalkami też sobie potrafią radzić. I tak samo może być w meczu z Atomem Trefl Sopot. Przynajmniej bądźmy dobrej myśli... Wszystko się w tej lidze jeszcze może zdarzyć.

Materiał oryginalny: Budowlani Łódź wygrali z Tauronem Dąbrowa Górnicza 3:2 [ZDJĘCIA] - Dziennik Łódzki