Budżet obywatelski Lublińca na 2021 rok. Do kiedy można zgłaszać projekty?

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Projekt zrealizowany z BO - Karuzela integracyjna - plac zabaw na Bulwarze Franciszka GrotowskiegoZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Projekt zrealizowany z BO - Karuzela integracyjna - plac zabaw na Bulwarze Franciszka GrotowskiegoZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE arc Miasto Lubliniec
Udostępnij:
Można już składać projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublińca. Mieszkańcy miasta będą mogli współdecydować, co zostanie w Lublińcu zrobione.

Budżet obywatelski, zwany również partycypacyjnym, jest demokratycznym procesem, w ramach którego mieszkańcy współdecydują o wydatkach publicznych w mieście w perspektywie kolejnego roku budżetowego.

Jak działa budżet obywatelski?

  • mieszkańcy zgłaszają propozycje zadań do budżetu, które następnie są analizowane przez urzędników pod kątem możliwości realizacji;
  • propozycje zadań, które pomyślnie przeszły weryfikację poddaje się pod powszechne i bezpośrednie głosowanie;
  • w efekcie projekty, które osiągnęły najlepszy wynik w głosowaniu, aż do wyczerpania puli środków przeznacza się do realizacji - wpisując je do uchwały budżetowej.

Budżet obywatelski w Lublińcu

W szóstej edycji lublinieckiego Budżetu Obywatelskiego do dyspozycji mieszkańców również przypadnie 50 tys. zł na pojedynczy projekt.

W ubiegłym roku zgłoszono 12 projektów, które zostały poddane pod głosowanie. Pomysły, które zebrały poparcie minimum 20 głosów przeszły dalej. Ostatecznie do realizacji wyłoniono 5 projektów.

  • “Darmowa sterylizacja i kastracja dla kotów” (30 000,00 zł). Projekt zdobył 281 głosów. Przetarg rozstrzygnięty.
  • “Rozbudowa parkingu przy Zespole Szkół Ogółnokształcąco – Technicznych (50 000,00 zł) z poparciem 186 osób. Przetarg nierozstrzygnięty.
  • “Deszczówka dla Lublińca” (48 400,00 zł), zdobył 185 głosów. Przetarg nierozstrzygnięty.
  • “Żywa architektura” (13 250,00 zł), ze 104 głosami. Przetarg rozstrzygnięty.
  • “Nasadzenie drzew i krzewów w kompleksie rekreacyjnym przy Zalewie Droniowickim” (25 360,00 zł) z liczbą 100 głosów. Przetarg nierozstrzygnięty.

Nie przeocz

W Lublińcu ruszył nabór wniosków

W środę 14 kwietnia ruszył nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublińca. Do 10 maja miasto czeka na pomysły mieszkańców. Kolejny już raz mieszkańcy mogą korzystać z narzędzia do składania, jak i wyboru projektów w postaci platformy elektronicznej - https://bo.lubliniec.pl. Podstawą zgłoszenia projektu jest wypełnienie formularza wniosku w systemie elektronicznym na stronie. W tym celu należy się wcześniej zarejestrować, a następnie zalogować i postępować zgodnie z instrukcją.

Dla osób nieposiadających dostępu do internetu uruchomione zostaną dwa punkty, w których będzie można złożyć formularz zgłoszeniowy propozycji projektu do Budżetu Obywatelskiego oraz będzie można oddać głos poparcia:

Urząd Miejski w Lublińcu,
ul. Paderewskiego 5, pok. 7 (Biuro podawcze)
poniedziałek: od 7:00 do 17:00
wtorek-czwartek: od 7:00 do 15:00
piątek: od 7:00 do 13:00

Lubliteka,
ul. Sportowa 3
w godzinach pracy/otwarcia placówki.

Zobacz koniecznie

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie