Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budżet obywatelski Rybnika. Oceniono projekty mieszkanców

OPRAC.:
Aleksander Król
Aleksander Król
Budżet obywatelski Rybnika. Oceniono projekty mieszkanców
Budżet obywatelski Rybnika. Oceniono projekty mieszkanców arc dz
Zakończono ocenę formalną i merytoryczną projektów lokalnych i ogólnomiejskich zgłoszonych do budżetu obywatelskiego Rybnika na 2021 rok. Wiele projektów ma negatywną ocenę. Sprawdź, które otrzymały pozytywną!

Budowa bezobsługowego parku linowego „Grzybówka” wraz z infrastrukturą towarzyszącą albo budowa wielofunkcyjnego boiska łączącego w sobie wiele dyscyplin sportowych i bieżni przy Zespole Szkół Ekonomiczno- Usługowych w Rybniku - to niektóre z projektów, które uzyskały pozytywną ocenę formalną i merytoryczną. Wiele projektów zgłoszonych przez mieszkańców do budżetu obywatelskiego, nie miało tyle szczęścia. Sprawdź które zaakceptowano albo odrzucono w galerii.

W terminie do 5 dni roboczych od dnia podania do publicznej wiadomości informacji na stronie internetowej urzędu miasta o zgłoszonych projektach wraz z wynikami oceny formalnej i merytorycznej oraz uzasadnieniem, tj. do 21 września, dopuszcza się możliwość korygowania projektu, w tym zmianę jego lokalizacji bądź łączenie z innymi projektami, wyłącznie na wniosek lub za zgodą projektodawcy - informuje Agnieszka Skupień, rzecznik Urzędu Miasta Rybnika.

Wprowadzone zmiany muszą spełniać łącznie następujące przesłanki:

  • nie powodują całkowitej zmiany zadania objętego projektem na inne nieprzewidziane w projekcie;
  • w przypadku projektu ogólnomiejskiego na zmiany uzyskano zgodę wszystkich mieszkańców, którzy poparli projekt;
  • wprowadzenie zmian do projektu nie spowoduje negatywnej oceny formalnej projektu w zakresie, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt 3, 4, 6 uchwały i negatywnej oceny merytorycznej. (Podstawa prawna: § 4 ust. 9 uchwały nr 116/VIII/2019 Rady Miasta Rybnika z dnia 11 kwietnia 2019 r. w sprawie budżetu obywatelskiego Miasta Rybnika, dalej „uchwała”).

Uwaga: możliwość korygowania projektu, w tym zmiana jego lokalizacji bądź łączenie z innymi projektami, dotyczy wyłącznie projektu, który otrzymał pozytywną ocenę formalną i merytoryczną!

Musisz to wiedzieć

W terminie do 7 dni roboczych od dnia podania do publicznej wiadomości informacji na stronie internetowej Urzędu Miasta o zgłoszonych projektach wraz z wynikami oceny formalnej i merytorycznej oraz uzasadnieniem, tj. do 23 września, każdemu mieszkańcowi przysługuje odwołanie do Prezydenta od decyzji o niedopuszczeniu projektu do głosowania.

Odwołanie wnosi się w jednej z następujących form:

  • pisemną przesyłką poleconą za pośrednictwem operatora pocztowego (w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe), na adres: Urząd Miasta Rybnika, ul. Bolesława Chrobrego 2 44-200 Rybnik;
  • pisemnej w Kancelarii Urzędu Miasta Rybnika przy ul. Bolesława Chrobrego 2;
  • elektronicznej (format pdf) do Urzędu Miasta Rybnika, z wykorzystaniem profilu zaufanego na platformie elektronicznej ePUAP (o którym mowa w art. 3 pkt 14 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne).

Nie przeocz

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera