W sali widowiskowo - kinowej Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu publiczność miała okazję wziąć udział w Gali Koncertowej "Johann Strauss Show" w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Filharmonii Chmielnickiej.
Zobaczcie zdjęcia:
Oprócz części artystycznej, wręczono też nagrody burmistrza Lublińca w dziedzinie sportu i kultury. Edward Maniura wręczył je wspólnie ze swoją zastępczynią Anną Jonczyk - Drzymałą. Poniżej prezentujemy pełną listę laureatów.
NAGRODY BURMISTRZA W ZAKRESIE SPORTU
ZAWODNICY
Karoliny Pilarskiej
Zawodniczka Wojskowego Klubu Biegacza Meta
Złoty medal w Mistrzostwach Polski w maratonie – Dębno 17.04.2018 r.
6 miejsce w Mistrzostwach Polski na 5 km – Warszawa 16.06.2018 r.
7 miejsce w Mistrzostwach Polski w półmaratonie – Piła 02.09.2018 r.
Złoty medal w Mistrzostwach Śląska w przełajach – Mysłowice 03.03.2018 r.
Doroty Kubisz
Zawodniczka Wojskowego Klubu Biegacza Meta
5 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu 24-godzinnym – Łyse 08-09.09.2018 r.
8 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 100 km – Warszawa 10.11.2018 r.
5 miejsce w Mistrzostwach Śląska w przełajach – Mysłowice 03.03.2018 r.
Wojciecha Fokczyńskiego
Zawodnik Wojskowego Klubu Biegacza Meta
Brązowy medal w Mistrzostwach Śląska juniorów w przełajach – Mysłowice 03.03.2018 r.
Zuzanny Luban
Zawodniczka Społecznego Towarzystwa Badmintona ENERGIA
Brązowy Medal w grze mieszanej na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w badmintonie – Tarnowo Podgórne 11-13.05.2018 r.
Złoty Medal na Polish Open U17 w grze mieszanej – Głubczyce 27.05.2018 r.
Złoty Medal na Internationale Lublin U17 w grze mieszanej – Lublin 30.08.-01.09.2018 r.
powołana do Kadry Narodowej w 2018 r.
Agnieszki Foryty
Zawodniczka Społecznego Towarzystwa Badmintona ENERGIA
Brązowy Medal w grze podwójnej kobiet na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w Badmintonie – Białystok 5-7.10.2018 r.
Srebrny Medal w grze mieszanej na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w Badmintonie - Białystok 5-7.10.2018 r.
zawodniczka powołana do Kadry Narodowej Juniorów 2018 r., wzięła udział w Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów w Badmintonie – Kanada listopad 2018 r.
Krzysztofa Podobińskiego
I miejsce w II Lubuskich Zawodach w Sportowych Rajdach Konnych zawody Regionalne klasa L – Nowe Polichno 3-4.08.2018 r.
II miejsce w zawodach Kawaleryjskich o puchar Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu - Opole 18.08.2018 r.
I miejsce na zawodach międzynarodowych CEN w klasie P – Malichów 31.08-01.09.2018 r.
Kamila Kicińskiego
Zawodnik Lublinieckiego Klubu Oyama Karate
I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Makroregionu Południowego OYAMA PFK w Kumite – Sosnowiec 21.04.2018 r.
I miejsce w XXIII Mistrzostwach Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate – Jelenia Góra 19-20.05.2018 r.
II miejsce w Otwartym Pucharze Europy OYAMA IKF – Radom 24-25.11.2018 r.
Wiktorii Kubackiej
Zawodniczka Lublinieckiego Klubu Oyama Karate
I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Makroregionu Południowego OYAMA PFK w Kumite – Sosnowiec 21.04.2018 r.
I miejsce w XXIII Mistrzostwach Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate – Jelenia Góra 19-20.05.2018 r.
Emilii Bury
Zawodniczka Lublinieckiego Klubu Oyama Karate
II miejsce w Otwartych Mistrzostwach Makroregionu Południowego OYAMA PFK w Kumite – Sosnowiec 21.04.2018 r.
II miejsce w XXIII Mistrzostwach Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate – Jelenia Góra 19-20.05.2018 r.
I miejsce w konkurencji kumie (walka) i III miejsce w konkurencji kata w Otwartym Pucharze Makroregionu Południowego OYAMA PFK w Kumite i Kata – Wieliczka 27.11.2018 r.
II miejsce w Otwartym Pucharze Europy OYAMA IKF – Radom 24-25.11.2018 r.
Marcina Grabińskiego
IV wynik w maratonie w kat.T11 niewidomy z przewodnikiem w TCS New York Marathon 42.195km – New York 04.11.2018 r.
I miejsce na 5000m Mistrz Polski, III miejsce skok w dal, w 46 Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce – Bydgoszcz 8-10.06.2018 r.
I miejsce w kategorii osób niewidomych z przewodnikiem B1 w 6 Orlen Warsaw Marathon 42.195km – Warszawa 22.04.2018 r.
I miejsce w kategorii niewidomych z przewodnikiem B1, 5 PZU Cracovia Półmaraton 21.097km – Kraków 14.10.2018 r.
II miejsce open w VII Bieg na Tak 11.4km – Poznań 12.05.2018 r.
II miejsce open 10 Run of Spirit 10km – Berlin 21.05.2018 r.
Szymona Zająca
ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu
I miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych – Ruda Śląska 30.11.2018 r.
Denisa Macioła
ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu
I miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych – Ruda Śląska 30.11.2018 r.
Dominika Pietrzika
ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu
I miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych – Ruda Śląska 30.11.2018 r.
Filipa Kasperczyka
ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu
I miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych – Ruda Śląska 30.11.2018 r.
Oliwera Szwedzińskiego
ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu
I miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych – Ruda Śląska 30.11.2018 r.
Nikodema Maciejewskiego
ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu
I miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych – Ruda Śląska 30.11.2018 r.
Jakuba Mikołajczyka
ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu
I miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych – Ruda Śląska 30.11.2018 r.
TRENER
Adama Ślęzaka
Trenera w Akademii Sportowej
Za osiągnięcia w pracy trenerskiej
W sezonie jesiennym 2018 r. drużyna prowadzona przez trenera Adama Ślęzaka zajęła I miejsce w III Śląskiej Lidze Wojewódzkiej w kategorii Młodzik D1 (rocznik 2006 i młodsi) i uzyskała awans do II Śląskiej Ligi Wojewódzkiej Młodzik D1, w której będzie uczestniczyć w sezonie wiosennym 2019.
WYRÓŻNIENIE DLA:
Wyróżnienie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4
Jakuba Kierzeka
Przemysława Migonia
Mateusza Grobelnego
Szymona Musialika
Kacpra Dyli
Kamila Bonka
Marty Radek
Agnieszki Marcinkowskiej
Uczniowie wykazali się szczególnymi osiągnięciami w dziedzinie sportu zdobywając laury na zawodach o randze ogólnopolskiej i wojewódzkiej. Tym samym przyczynili się do rozsławienia imienia szkoły w województwie oraz stali się ambasadorami miasta Lublińca.
NAGRODY BURMISTRZA MIASTA LUBLIŃCA W DZIEDZINIE KULTURY DLA:
Agnieszki Raj-Kubat
za osiągnięcia artystyczne w 2018 roku:
scenariusz i reżyserię spektakli Teatru po Pracy -
„Nie taki sam”, „Alejchem Szalom” „Tu i teraz”
oraz reżyserię i współautorstwo projektu „ Na pierwszy znak”
Julii Sekulskiej
za osiągnięcia artystyczne w 2018 roku:
II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Vivaldi 340”-
Wieliczka 2018;
II miejsce w Przeglądzie piosenki młodzieżowej w ramach kampanii
„Twoje TAK ma znaczenie” - Lubliniec 2018;
III miejsce w Koszęcińskiej Kuźni Talentów – Koszęcin 2018 .
Aleksandry Filipiak
za upowszechnianie kultury w środowisku lokalnym
poprzez prowadzenie warsztatów pisania ikon
oraz kierowanie grupą ikonopisarzy w Lublińcu
WYRÓŻNIENIA BURMISTRZA MIASTA LUBLIŃCA W DZIEDZINIE KULTURY DLA:
Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej
pod batutą Bartłomieja Pięty działającej przy Miejskim Domu Kultury w Lublińcu
za szczególne osiągnięcia artystyczne w 2018 roku, upowszechnianie kultury w środowisku lokalnym
oraz promocję dokonań artystycznych na forum krajowym i międzynarodowym „Teatru po Pracy”,
działającego przy Miejskim Domu Kultury w Lublińcu za szczególne osiągnięcia w upowszechnianiu kultury
w środowisku lokalnym
Burmistrz Edward Maniura podziękował też za zaangażowanie i wieloletnią pracę w Lublinieckiej Radzie Sportu:
Zygmuntowi Anczokowi - przewodniczącemu Lublinieckiej Rady Sportu
Soni Wachowskiej - członkini Lublinieckiej Rady Sportu
Adamowi Richterowi - zastępcy przewodniczącego Lublinieckiej Rady Sportu
Jarosławowi Wachowskiemu - zastępcy przewodniczącego Lublinieckiej Rady Sportu
Tomaszowi Mańce - członkowi Lublinieckiej Rady Sportu
Tomaszowi Rybakowi - członkowi Lublinieckiej Rady Sportu
Henrykowi Maniurze - członkowi Lublinieckiej Rady Sportu
Markowi Szwedzińskiemu - członkowi Lublinieckiej Rady Sportu
Bogusławowi Plewce - członkowi Lublinieckiej Rady Sportu
Grzegorzowi Lancmanowi - członkowi Lublinieckiej Rady Sportu
Cezaremu Białasowi - członkowi Lublinieckiej Rady Sportu
Sebastianowi Kaczmarczykowi - członkowi Lublinieckiej Rady Sportu
Krzysztofowi Koselskiemu - członkowi Lublinieckiej Rady Sportu
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
TYDZIEŃ Magazyn reporterów DZ
Finał akcji DZ "Wybierz sobie Mikołaja"
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?