Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Burzowa pogoda w Polsce 14.04.2024. Zobacz najnowsze informacje

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce Dariusz Bloch
Sprawdź, jak wygląda sytuacja burzowa w Polsce. Zobacz nasz artykuł, w którym pojawiają się informacje z popularnych profili facebookowych na temat wyładowań atmosferycznych w naszym kraju. W ten sposób szybko dowiesz się, w którym miejscu w Polsce można spodziewać się grzmotów. Gdzie są burze i wyładowania atmosferyczne?

Burza to bardzo częste zjawisko, które pojawia się w Polsce i może wyrządzić wiele szkód. Dlatego warto śledzić informacje o burzowej pogodzie, aby odpowiednio się do niej przygotować. Sprawdzaj razem z nami nowe wiadomości o wyładowaniach atmosferycznych w Polsce, aby dowiedzieć się, gdzie jest burza. Może będzie ona w twojej okolicy?

Nowe informacje o pogodzie burzowej w Polsce

... Aktualna sytuacja nad Polska - niedziela 14.04, 04:50... System burzowy, zawierający również wbudowaną linię szkwału, przesuwa się dalej na wschód. Mimo godzin nocnych, na jej czele wyraźnie widoczna jest chmura szelfowa. Od godz. 4 nad ranem burza przechodzi m.in. przez aglomerację Trójmiasta. Aktualnie najwięcej wyładowań notujemy nad wodami Zatoki Gdańskiej oraz w samym Gdańsku i okolicach, ale strefa rozciąga się aż po południową część województwa pomorskiego. Burza stwarza zagrożenie głównie nawalnymi opadami deszczu, a punktowo także silnym wiatrem (do ok. 70-80 km/h w porywach), chociaż potencjał wiatrowy wydaje się być aktualnie wyraźnie ograniczony. Miejscami może padać raczej drobny grad. W najbliższych godzinach najaktywniejsze burze będą się przemieszczać wodami Zatoki Gdańskiej oraz przez teren Żuław i północnej Warmii, a następnie północnych Mazur. Słabsze, ale miejscami również dość intensywne zjawiska występować będą w całej wschodniej części województwa pomorskiego, częściowo północnej kujawsko pomorskiego, a następnie nad warmińsko-mazurskim. Jak wygląda sytuacja w waszych miejscowościach? Czekamy na Wasze raporty, zdjęcia i zagrania! fot. Joanna Tworkowska (klatka z nadesłanego filmu); blitzortung.org - detektor wyładowań; Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB - radar.


Sytuacja nad Polską - 03:20 Prognozowane burze dotarły nad północną część Polski i wędrują dalej na wschód. Burze przemieszczają się w dość groźnych warunkach i mimo pory nocnej miejscami mogą przynieść silne porywy wiatru do ok. 80km/h. Lokalnie możliwy grad do 1-2cm średnicy, natomiast opady deszczu nie powinny przekraczać 10-20mm i nie powinny stanowić większego zagrożenia. Ryzyko to może być wyższe w przypadku przejścia kilku burz nad jedną lokalizacją, czego nie można dziś wykluczyć. Gdzie dalej może być groźnie? Już niebawem, bo jeszcze przed godz. 4 burze dotrą do Trójmiasta, przechodząc początkowo przede wszystkim przez północną część aglomeracji, a następnie obejmując kolejne obszary. Następnie burze przesuną się w stronę Zatoki Gdańskiej oraz Żuław. Prawdopodobny jest też rozwój kolejnych ośrodków burzowych bardziej na południe od aktualnych burz - wówczas w godzinach rannych i przedpołudniowych przemieszczać się one będą przez Warmię i Mazury. Przypominamy o burzach, które prognozowane są w ciągu dnia w niedzielę. Aktualna prognoza dostępna jest na stronie: https://lowcyburz.pl/2024/04/13/prognoza-konwekcyjna-dla-polski-na-dzien-14-04-2024-i-noc-14-15-04-2024/


Aktualna sytuacja pogodowa👇⛈️


⛈Pomimo późnej nocy nad Morzem Bałtyckim i północno-wschodnimi Niemcami tworzą się komórki burzowe, które niebawem wejdą na obszar Polski. ⚠W związku z powyższym wydano ostrzeżenie SkyPredict 1. stopnia przed burzami, które jest ważne do godz. 06:09. Ostrzeżenie obejmuje znaczną część woj. zachodniopomorskiego oraz woj. pomorskie. ℹ Burzom w kolejnych godzinach może towarzyszyć wiatr w porywach do 70-80 km/h, opady deszczu do 6-12 mm/h oraz grad o średnicy do 2 cm. Do rana burze mogą dotrzeć także do woj. warmińsko-mazurskiego. Grafika poniżej: Aktualny rozkład ostrzeżeń SkyPredict. SkyPredict 2 © by Piotr Szuster & Skywarn Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Źródło mapy: OpenStreetMap.org (ODBL) Radar: Źródłem pochodzenia danych jest Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy


Kwitnące tulipany w Kołobrzegu.😍💐🌷 Zdjęcie: Alina Motylewska


Prognoza burzowa na niedzielę* W niedzielę w ciągu dnia, na obszarze zaznaczonym na mapie, jako (R), prognozujemy wystąpienie słabych warunków do powstania burz. Szanse na powstanie burz są małe, lecz jeżeli burze się pojawią, należy się spodziewać intensywnych opadów deszczu, które lokalnie mogą prowadzić do podtopień, silnego wiatru do 70 km/h, a także lokalnie gradu do 0,5-1 cm. Burze lokalnie mogą powodować straty! PAMIĘTAJ BURZA JEST ZJAWISKIEM LOKALNYM I NIE MUSI WYSTĄPIĆ BEZPOŚREDNIO NAD TWOJĄ LOKALIZACJĄ!


Komunikat meteorologiczny Jarosława Turały: Burze i bardzo silne porywy wiatru

Komunikat meteorologiczny Jarosława Turały: Burze i bardzo silne porywy wiatru „Sorry. Taki mamy klimat" czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały.


Jutro za burzami. Całkiem blisko, ponieważ wg prognoz tam się najwięcej zadzieje. Ale jak to zwykle bywa, okaże się w praniu. Relacje będą na naszym Youtube.


Kolejna porcja miejscami silniejszych burz w niedzielę w Polsce. Czekacie?


⚡🌧W niedzielę przez Polskę przewędruje chłodny front atmosferyczny związany z niżem znad północnej części Morza Bałtyckiego. Front wypychać będzie ciepłą masę powietrza z naszego kraju, przyniesie także opady deszczu, oraz burze. Poszczególne parametry konwekcyjne wskazują, że możliwy będzie rozwój superkomórek burzowych, opady gradu i silny wiatr pochodzenia konwekcyjnego. ℹ Strefa burz i opadów będzie wędrować na południowy- wschód kraju. Największe ryzyko rozwoju groźnych zjawisk wystąpi w obszarze NWL. Porywy mogą punktowo przekraczać 80 km/h. ➡️ Największym zagrożeniem będą wspomniane opady gradu, silny wiatr, a także miejscami silny opad deszczu. Pierwsze zjawiska konwekcyjne mogą się pojawić w przed południem. Burza jest zjawiskiem lokalnym i mimo dogodnych warunków nie musi wystąpić nad Twoją lokalizacją! Pamiętaj! Każda, nawet najsłabsza burza stanowi zagrożenie i nie powinna być bagatelizowana! Zachęcamy do śledzenia relacji live na https://obserwatorzy.info oraz za pomocą aplikacji Monitor Burz. Zachęcamy także do raportowania zaobserwowanych zjawisk za pomocą naszego Systemu Raportów. #pogoda #polska #burza #burze #wiosna


od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Burzowa pogoda w Polsce 14.04.2024. Zobacz najnowsze informacje - Portal i.pl