Były ksiądz Jacek Międlar w sądzie przeciwko Marcie Lempart...

  Były ksiądz Jacek Międlar w sądzie przeciwko Marcie Lempart za nazwanie go neonazistą i bandytą

  q

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  ©Fot. Tomasz Hołod / Polska Press

  ©Fot. Tomasz Hołod / Polska Press

  We Wrocławiu rozpoczął się proces o znieważenie, który były ksiądz Jacek Międlar wytoczył Marcie Lempart, liderce Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i kandydatce na prezydenta Wrocławia. Chodzi o nazwanie go bandytą i neonazistą.

  W listopadzie ubiegłego roku. Marta Lempart, w wywiadzie dla portalu Onet powiedziała: "Jak ktoś nie chce być nazywany faszystą czy nazistą, to niech nie idzie w marszu organizowanym przez neonazistów i neofaszystów, czyli przez Rybaka i Międlara. To jest bardzo prosty sposób. Niestety, jak się bierze w tym udział, to trzeba ponosić tego konsekwencje."

  Były ksiądz Jacek Międlar wytoczył proces za nazwanie bandytą i neofaszystą jej proces o zniesławienie. - Nie jestem bandytą, ani wyznawcą Hitlera. Nie jestem żadnym nazistą – mówił dla Onetu Miedlar.

  Międlar był gotów zakończyć sprawę, bez procesu, gdyby Lempart przeprosiła go publicznie i wpłaciła 10 tys. zł na renowację nagrobków na jednym z cmentarzy. Marta Lempart przepraszać nie chce. Nie przyznała się do i odmówiła składania wyjaśnień.

  – Jacek Międlar nie posiada legitymacji nazistowskiej. Nie biega po lasach i nie pali swastyk – mówi Jarosław Litwin, mecenas reprezentujący Jacka Międlara.

  – Będziemy udowadniać przed sądem, że Jacek Międlar jest neofaszystą, neonazistą i bandytą. Na końcu sama złożę wyjaśnienia. To, co pokażemy podczas procesu będzie mówiło samo za siebie – zapowiedziała Marta Lempart.
  Źródło: Onet

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo