MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Były marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski prezesem Towarzystwa Finansowego Silesia? W spółce nie potwierdzają tych informacji

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
Jakub Chełstowski pracował w Towarzystwie Finansowym Silesia zanim objął fotel marszałka województwa śląskiego.
Jakub Chełstowski pracował w Towarzystwie Finansowym Silesia zanim objął fotel marszałka województwa śląskiego. Karina Trojok
Były marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski został zwycięzcą konkursu na nowego prezesa Towarzystwa Finansowego Silesia? Według medialnych doniesień - tak. Informacji o niedawnym marszałku, a także byłym dyrektorze Towarzystwa nie potwierdzają jednak w samej spółce. Faktem jest jednak, że toczyło się w niej postępowanie związane z wyborem nowego szefa.

Były śląski marszałek Jakub Chełstowski prezesem Towarzystwa Finansowego Silesia?

Do niedawna stał na czele województwa śląskiego, a teraz będzie szefował jednej z finansowych instytucji? W mediach pojawiają się informacje, według których Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego w latach 2018-2024 miał zwyciężyć w konkursie na prezesa Towarzystwa Finansowego Silesia.

Wiadomość o wyborze byłego marszałka na fotel szefa spółki nigdzie nie znajduje jednak oficjalnego potwierdzenia. Również przedstawiciele Towarzystwa Finansowego Silesia odpowiedzialni za kontakty z mediami nie dają stu procentowej gwarancji, że tak właśnie jest.

Także na oficjalnej stronie internetowej spółki w rubryce dotyczącej jej władz wciąż widnieją nazwiska Jadwigi Dyktus oraz Moniki Domańskiej jako kolejno prezes i wiceprezes.

Towarzystwo Finansowe Silesia poszukiwało nowych członków zarządu. Został ogłoszony konkurs

Wybór Jakuba Chełstowskiego na funkcję prezesa Towarzystwa Finansowego Silesia jest jednak bardzo realny. Z prozaicznej przyczyny. W ostatnim czasie faktycznie został ogłoszony konkurs na stanowisko nowego szefa spółki.

- Rada Nadzorcza Spółki Towarzystwo Finansowe Silesia sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach wszczyna postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki - brzmi treść ogłoszenia, które zamieszczono na stronie internetowej Ministerstwa Aktywów Państwowych, pod który podlega spółka.

Jak dotąd resort odpowiedzialny za aktywa państwowe nie zamieścił nigdzie informacji o rozstrzygnięciu konkursu, a co za tym idzie także nie potwierdził informacji o wyborze na prezesa Jakuba Chełstowskiego.

Prezesem spółki mógł zostać każdy, kto przez pięć lat był zatrudniony na umowę o pracę, miał co najmniej trzy lata doświadczenia na stanowisku kierowniczym

W ogłoszonym konkursie, w którym wybierano prezesa Towarzystwa Finansowego Silesia, na jego czele mógł stanąć każdy, kto spełniał określone warunki. Poza tymi związanymi z wykształceniem, pełną zdolnością do czynności prawnych, najbardziej istotnymi zdawały się być te dotyczące doświadczenia.

- Kandydaci powinni spełniać następujące warunki: posiadać co najmniej 5-letni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę lub świadczenia usług na podstawie innej umowy lub wykonywania działalności gospodarczej na własny rachunek. Posiadać co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych, samodzielnych lub wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek - zastrzeżono w ogłoszeniu.

Oprócz prezesa, rada nadzorcza Towarzystwa Finansowego Silesia poszukiwała także jego zastępcy, czyli wiceprezesa. Mogła nim zostać osoba spełniająca dokładnie te same warunki, co w przypadku wyższego stanowiska.

Jakub Chełstowski wraca do Towarzystwa Finansowego Silesia?

Jeśli pogłoski o zwycięstwie w konkursie na prezesa Jakuba Chełstowskiego potwierdzą się będzie to oznaczało jego powrót do tejże spółki. Były marszałek pracował w niej już w przeszłości. Zanim stanął na czele województwa śląskiego, pracował właśnie w Towarzystwie Finansowym Silesia, w którym przez 2,5 roku pełnił funkcję dyrektora i odpowiadał za aktywa strategiczne.

Na stanowisku prezesa Jakub Chełstowski zastąpiłby wspomnianą Jadwigę Dyktus, która szefowała spółce przez ponad 8 lat - od lutego 2016 roku. Nie wiadomo, kto obejmie funkcję wiceprezesa. Pewne jest jednak, że zastąpi - o ile rozstrzygnięto konkurs - również wspomnianą Monikę Domańską. Tym samym wymieniony zostałby cały, dwuosobowy zarząd spółki.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni