Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bytom: Dni Otwarte Śląskiego Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu ZDJĘCIA

Iwona Makarska
Dni otwarte w Śląskim Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu w Bytomiu
Dni otwarte w Śląskim Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu w Bytomiu Iwona Makarska
Dni Otwarte Śląskiego Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu przyciągnęły mnóstwo przyszłych mam, a nawet całe rodziny. To teraz jedna z najnowocześniejszych placówek w kraju.

Śląskie Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu zorganizowało Dni Otwarte dla przyszłych rodziców, którzy stoją przed wyborem szpitala, w którym ich dziecko ma przyjść na świat.

W piątek, 25 listopada, mogli zwiedzić wszystkie pomieszczenia, sprawdzić warunki szpitala i dowiedzieć się więcej na temat nowoczesnego sprzętu, zakupionego dla ośrodka.

- Przypuszczam, że każda z kobiet chciałaby rodzić w tak rewelacyjnych warunkach. Mamy termin na koniec grudnia. Mam nadzieję, że tu trafimy - mówi Aneta Raszyńska. - Jestem pod wrażeniem czystości w szpitalu i przyjaznej atmosfery - dołącza się Adrian Raszyński.

Śląskie Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu otwarte: Dziś, o godzinie 10, dokonano uroczystego przecięcia wstęgi i otwarcia obiektu. Jest to jeden z najnowocześniejszych ośrodków w Polsce i jedyny, w którym są przeprowadzane operacje na płodzie, jeszcze w łonie matki, u dzieci z poważną wadą jaką jest rozszczep kręgosłupa z przepukliną oponowo – rdzeniową.

Śląskiego Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Pło...

- Niebo, a ziemia, porównując do poprzedniego bloku. Tam wszystko przestarzałe, tutaj czuję się jak w prywatnej klinice - dodaje Aleksandra Tabaka z Nowego Chechła, która przyjechała zobaczyć centrum razem z mężem Radosławem.

Jest to jedyny tak nowoczesny ośrodek w aglomeracji śląskiej i jeden z najnowocześniejszych w Polsce. Do dyspozycji pacjentek zostanie przekazanych 12 sal dwuosobowych i jedna sala jednoosobowa z wydzielonymi łazienkami. Posiadają specjalne stanowisko do pielęgnacji noworodka i nowoczesne łóżeczko jezdne, aby noworodek mógł przebywać z mamą. Ponadto wszystkie sale porodowe i poporodowe wyposażone są w odrębny trakt dla osób towarzyszących.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!